[TURNIEJ] GRA 6

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Moje ad vocem:

1. Jednym z powodów klęski Centralnych było właśnie szukanie na siłę roztrzygnięcia na morzu, zamiast poszukać go gdzieś indziej - była szansa na zdobycie tego VP w inny sposób.

2. Zdrajcy i zaprzańcy nie zagrali karty uzupełnień w chwili, kiedy trwało nieustanne natarcie na West Wall. A mogli - bo Alianci uzupełnienia zagrali od razu, czyli można było wyczuć, że coś się święci ;-)

3. Francuzi siedzieli cicho pod koniec. W ogóle Francuzi nie mieli szczęścia - najpierw w strasznych ilościach mieli ofensywy obowiązkowe, a potem, po wybuchu buntu, trzy razy w czterech etapach mieli ofensywę (raz jednak się przełamali i mimo buntu i straty VP poszli do ataku ;-))

4. Obalenie cara niestety oprócz 1 VP nic nie dało. Car padł w ostatnim etapie, kiedy miałem bardzo przyjemne karty.

5. Jeśli mowa o utratach w ostatnim etapie pól punktowanych - to Medynę dostałem trochę w prezencie ;-)

Ośmielę się prorokować, że kontynuowanie gry doprowadziłoby do automatu, więc nie było to przypadkowe zwycięstwo dzięki temu, że Alianci mieli ostatnią akcję.

Niewiele brakowało, a by mi się moja licytacja odbiłą czkawką ;-). Gra generalnie była bardzo ciekawa - na Bliskim Wschodzie nic się nie działo, a jak już zacząłem coś szykować, to zapomniałem, że nie da się zaopatrywać Judenicza z Basry. Włochy cicho. Najwięcej działo się a Bałkanach. W Rosji południe właściwie stało w miejscu. Na północy przez pół gry stało sobie w spokojnym garnizonie 4 armie niemieckie. Piąta korzystała z uroków Kowla, zupełnie zbędnie.

Jako ciekawostki - 5 BRA i Niezależne Siły Powietrzne były na samym końcu talii alianckiej, w rzutach najpierw ja miałem w stylu 6-2, a potem z kolei trochę było 1-5. MEF się nie ruszył, Saloniki neutralne, Hindenburg w domu palił fajkę.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Peyo pisze:Panowie chciałem pogratulować. Nie zapowiadało się żebyście skończyli w terminie a tu proszę bardzo - jest 31 marca a Wy idealnie właśnie rozegraliście 20 etap. Szacunek :)
Z podziękowaniem serdecznym ;-)

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Czytajac opisy stwierdzam, ze dosc dziwna ta gra. Zdaje sie, ze CP stracily moment bo jak wyjasnic bezczynnosc 4 niemieckich armii w Rosji?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Propaganda bolszewicka :wink:
W ogóle to w przypadku doprowadzenia do reolucji w POG powinna być dogrywka w Reds :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

A po remisie w Red dogrywka w ToCh. 8-)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Dartcie już wiem dlaczego tak narzekasz na PC!!!
Im więcje kart tym trudniej się nimi gra (za mało podejść pod Cara)
karty dodatkowe są ok do popykania towarzysko ale nie na turniej
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

naturalnie, nie wiem po co nabrales tych kart tyle :) Jeszcze pewnie 7 na reke graliscie? :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Peyo pisze:Panowie chciałem pogratulować. Nie zapowiadało się żebyście skończyli w terminie a tu proszę bardzo - jest 31 marca a Wy idealnie właśnie rozegraliście 20 etap. Szacunek :)
I wzajemnie. Poza tym zapewnialiśmy obaj, ze skończymy w terminie - było nie było słowo u prawnika rzecz święta, szczególnie w naszej profesji :wink:

Prawdę mówiąc to u mnie dosć często była sytuacja taka, ze miałem karty bez odpowiednich sił albo spore siły bez odpowiednich kart. Stąd te dziwne sytuacje na wschodzie itp.

Karty dodatkowe - w sumie to Jasz ma chyba rację. Taki układ wydaje się premiowac Aliantow właśnie z uwagi na Cara. Aczkolwiek granie po 8 kart na rękę powinno to chyba wyrównywać (tak graliśmy), bo teoretycznie ułatwia granie większej liczby KB w etapie; ale nie zawsze tak się karty układają.

H-L się też dziwnie ułożył, pod koniec talii. Za to w sumie to gdybym zagrał uzupełnienia w 19. etapie i na koniec SR zamiast OPS, to mógłbym remis obronić. Medyna - cóż... początkoweo wydawąło się to dobrym pomysłem, ale okazało się, ze jednak nie. Bywa.
Za to akcje w Bułgarii, Serbii i Rumunii to naprawdę rzadkość i pełne emocje :) - co można wyczytać z AAR-u mam nadzieję.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Potwierdzam. U nas prawdziwa wojna toczyła się od Albanii po Rumunię ;-).

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Jasz pisze:Dartcie już wiem dlaczego tak narzekasz na PC!!!
Im więcje kart tym trudniej się nimi gra (za mało podejść pod Cara)
karty dodatkowe są ok do popykania towarzysko ale nie na turniej

Zaraz zaraz nie do konca czy tam nie ma karty Prince Max :?: w przypadku kiedy Aliant za duzo zalicytuje wystarczy PC tami grac na Remis :D
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Spooky, czapki z glow! Sam o tym nie pomyslalem :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

W przypadku turnieju powaznie zastanowil bym sie czy granie z dodatkowymi kartami nie powinno byc obowiazkowe by ukrucic jakies kosmiczne licytacje na Aliantow. W tym Przypadku obaj Gracze beda musieli powaznie zastanowic sie nad tym co licytuja. Tylko jest problem bo w Gamboxie nie moge znalezc zetonow Polskich , Czeskiego Legionu i tych Kozakow...
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Są w żetonach dodatkowych. A co do Prince Maxa - to ma swoje minusy. Wyłącza Hindenburga i można go zagrać do 13 etapu. A bez Hindenburga ciężko jest Niemcom utrzymać zachód.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

No wlasnie ale przynajmniej powoduje ze co niektorzy sie zastanowia zanim dadza za duzo na A :D sluchaj jakiego masz gameboxa bo ja szukam szukam w swoim i znalezc nie moge :?: :evil:
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

3.1

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”