Druga runda

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".

Jak wyznaczać pary przy równych dużych i małych punktach

Wg. obowiązujacego rankingu
7
44%
Wg. "szybkości" wykończenie przeciwnika
8
50%
Losowo
1
6%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Druga runda

Post autor: Jasz »

Musimy zdecydować jak dobierać pary w 2 rundzie.
Wydaje się, że są trzy możliwości.
Wg. początkowego rostawienie czyli najwyżej rozstawieni z sobą a najnieżej z sobą
Wg. "szybkości" zwycięstwa
albo losować
Osobiście rozwiązanie szybkościowe mnie nie przekonuj. Daje wg. mnie możliwość kombinowania. Np. mam Komendanta na kolanach i wiem kiedy skończył Węgiełek (obecny mistrz) oraz większość innych graczy i mogę np. troszkę przeciągnoć grę, żeby wybrac sobie przeciwnika. tak nie powinno być zwłąszcza, że kryterium szybościowe tak naprawde niczego nie obrazuje.(a na pewno nie umiejetnosci graczy)
Co do 2 pozostałych opcji to uważam je za rónie dobre.

Proszę o głosowanie tylko uczestników Turnieju.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

ja głosowałem na automaty ale gdyby miały nie przejść jestem za rozstawieniem wg rankingu. Losowanie to dla mnie pomyłka...

Zdrówko

ps. Powiem szczerze że rozstawienie według rankingu coraz bardziej mnie przekonuje - to może być bardzo dobry pomysł i podkreslić idee tego turnieju grania twardziela z twardzielem :)

proponuję szybko to ustalić bo gdyby przeszedł wariant rozstawiania rankinkowego to przynajmniej kuboff z jansem mogliby rozpocząć już drugi etap turnieju
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

Parowanie według rankingu ma dla mnie taki pozytyw, że wcześniej często można poznać przeciwnika w przyszłej rundzie. I tak np Kuboff mógłby już zacząć kolejną grę ze zwycięzcą gry w drugiej parze - Januszem. A ja mógłbym np już zaczynać grę z Dante. Ma to dla mnie o tyle znaczenie, że jak wspominałem wcześniej cały czerwiec mnie nie będzie i jak poznam przeciwnika na 2 rundę np jeszcze w maju, to zacznę grę od razu, zamiast czekać do końca wszystkich gier 2 etapu a potem gonić czas w lipcu...
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

ja tez głosowałem na ranking ale były głosy, ze jest przestarzały więc dałem jeszcze jedna opcję.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

OK panowie - czekamy na wyniki do końca lutego i decydujemy co robić

Tak samo Maćko mógłby juz grać z runnersanem.
Problemem pozostaje środek :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Dante82
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2007, 15:20

Post autor: Dante82 »

Jeśli o mnie chodzi, ja z chęcią mogę rozpocząć grę z Imć Valmontem.tyle że jeśli to tez skończy się w miare szybko (:P), możemy mieć sytuację że będziemy mieć graczy którzy jeszcze nie skończyli pierwszej gry, i graczy czekających na trzecią...
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Z drugiej strony jeśli wg rankingu to mamy juz:
Kuboff-Jans
Psyhol-Raj
Valmont-Dante
Maćko-Runnersan
oraz juz prawie (Peyo powinien szybko skończyć)
Maciek W.-Peyo
Archanioł-Polo
(mam nadzieje, że niczego nie pokręciłem)

czyli 6 z 10 gier
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 lutego 2007, 13:45 przez Jasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

Jasz pisze:Valmont-Dante (grają ze sobą niezależnie od sposobu doboru przeciwnika)
No jeśli brac pod uwagę szybkość skończenia gry to graliby:
Dante (auto w 3) - Kuboff (auto w 4)
Ja miałem auto dopiero w 6 etapie, a dodatkowo są 2 gry w 3 etapie, które też sie mogą skończyć przed 6 etapem, więc nie jest takie hop jeszcze.
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

ok
zasugerowałem się wypowiedzia Dantego - juz poprawiam
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

panowie nie wiemy, jak skończy się gra JS z Darthem - bo jesli np bedzie automat to by porozbijało grupy w rozstawieniu wg rankingu. Tak samo z Rommelem i voldemortem

Ogólnie nie do końca wiadomo. Na pewno wg rankingu na 100% pewne pary to Kuboff-jans i Macko-Runnersan. Inne to trzeba by się zastanowić.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

Rzeczywiście. W przypadku automatów we wszystkich grach wyszłoby na rozkład Jaszowy. Ale w przypadku braku automatu w jednej z gier, już się tasują pary. Więc i tak trzeba czekać do zakończenia poszczególnych gier, co może potrwać długo, skoro niektórzy są na jesieni 1914 roku :/
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Słuszna uwaga. Troche sie zagalopowałem.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

hubertok pisze:panowie nie wiemy, jak skończy się gra JS z Darthem - bo jesli np bedzie automat to by porozbijało grupy w rozstawieniu wg rankingu. Tak samo z Rommelem i voldemortem
Ja dalej nie mam od Rom_mela zadnych wiesci... :(
O becna sytuacja to 11 VP, ale jeszcze nic nie wiadomo, bo to dopiero poczatek (2 ga runda) 3 etapu. Nic nie zapowiada szybkiego automatu, ale sytuacja - jak to w PoG - moze sie zmienic w oka mgnieniu.

V.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Spokojnie - jeszcze mamy trochę czasu. jednak jesli gracze nie bedą się oddzywać (zarówno Rommel jak i Leliwa) to niestety będziemy musieli wykluczyć ich z rozgrywek... :(
(Zagrają w barażach ;))
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Według wyników w grach w tym turnieju - niestety, do aktualizacji rankingu jeszcze kawałek czasu pozostał, a poza tym w żadnych mistrzostwach nie ustala się graczy według ich wcześniejszych wyczynów, tylko według zachowania na mistrzostwach - inaczej Brazylia musiałaby być automatycznie w półfinale mistrzostw świata ;-)

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”