Casus Rommela

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Casus Rommela

Post autor: hubertok »

W związku z tym, że Rommel nie daje i być może nie da znaku życia proponuję takie np rozwiązanie:
Będzie nieparzysta ilość graczy i ktoś nie ma swojej pary więc proponuję tak:

1. Niestety nakłada to zaszczytny obowiązek na każdorazowym liderze turnieju więc,

A. Pary rozstawialibyśmy według ustalonego i uzgodnionego schematu
B. Lider rankingu w kazdym etapie turnieju grałby dwie gry
*jedną z wiceliderem
*drugą z osobą na ostatnim miejscu

wicelider i gracz na ostatnim miejscu mieliby gry punktowane normalnie, w przypadku lidera do punktacji wyciągano by średnią z jego OBU gier!!!!


Co wy na to?

W przypadku gdybyśmy zdecydowali się na rozstawienie wg automatów to Dante grałby z Kuboffem i Maćko

W przypadku rankingu
Kuboff grałby z Jansem i Maćko

Czekam na konstruktywną krytykę ;)
Ostatnio zmieniony środa, 4 kwietnia 2007, 14:08 przez hubertok, łącznie zmieniany 1 raz.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Dante82
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 15 stycznia 2007, 15:20

Post autor: Dante82 »

Ja nie mam nic przeciw, pytanie czy Maćko ma ochotę grać ze mną po raz DRUGI :)

takie rozstawienie ma jedna wade - jest wyjątkowo niekorzystne dla osoby na miejscu ostatnim - jeżeli ranking będzie w miare odpowiadał umiejetnosciom zawodników /co mysle moze nie teraz, ale po drugiej rundzie stanie sie faktem/, to osoba na ostatnim miejscu praktycznie nie ma szansy się odkuć - cały czas dostaje najmocniejszego przeciwnika z listy. Co więcej prawdopodobnym jest że będzie to stale ten sam przeciwnik (przynajmniej od chwili kiedy punktacja sie w miare ustabilizuje):)
No i caly system grupowania graczy o podobnym poziomie umiejetnosci nam sie rozjezdza...
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

1.rozstawianie jest wg kumulującej się ilości punktów, więc ryzyko grania z tym samym przeciwnikiem raczej odpada
2. Nikt z wygrywających nie chciałby toczyć 2 zamiast 1 walk z silnymi przeciwnikami
3. Nie widze innej sensownej metody, i tak ten ostatni musiałby z kimś zagrać, z kim? z przedostatnim? może i to jest sposób

problem w tym, że na lidera można nałozyć jakiś tam prestiżowo-honorowo-uprzejmościowy obowiązek. Obarczanie kogoś z przedostatniego miejsca takim obowiązkiem jest nieetyczne ;)

4. jak ktoś gra z najlepszymi to potem sam staje się najlepszy...wrony dobrze o tym wiedzą :)

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

poszukajmy dodatkowego gracza :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

na pewno trzeba unikac ponownych gier tych amych osób

ale może jeszcze nie panikujmy, teoretycznie czas jest do końca marca
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

ja nie panikuje - ja rozważam i wybiegam w przyszłość :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

jeszcze niedawno Romela widxiałem na Smolnej. Moż znów się pojawi to ktoś go powinien napaść. Mnie niestey nie będzie.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

I jeszcze jedno - nie ujmując nikomu ale moim zdaniem jesli ktoś miałby rezygnować z rozgrywki to jego przeciwnik powinien dostawać oczywiście 2 PZ i 20 VP ale automat powinien być przypisywany jako automat w 20 etapie - oczywiście to ma zanaczenie tylko przy rozstawianiu wg automatu.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

czyli jesli ktos rezygnuje z rozgrywki, to ukarany jest jego przeciwnik?
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

comandante pisze:czyli jesli ktos rezygnuje z rozgrywki, to ukarany jest jego przeciwnik?

Eeeee, dlaczego ukarany? W końcu dostaje to co najważniejsze 2PZ i 20 małych punktów. A dodatkowo jest szansa że dostanie słabszego przeciwnika w kolejnej rundzie. Zresztą nie zakładajmy że się będą tak ludzie wykruszać. Rommel może jeszcze wrócić...
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

Wygląda na to że Rommel się znalazł... Byleby teraz trochę przyspieszyli rozgrywke...
Wpieriod!
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

przy nieparzystej liczbie graczy (bo i tak trzeba ustalić to na przyszłość) jestem za graniem 2 gier, ale nie przez lidera tylko osobę w środku rankingu turnieju
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Rom_mel wlasnie sie poddal. Chyba nie bedzie tez w stanie toczyc pozostalych gier...
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”