Osprey Publishing: Force on Force

Forum systemu bitewnego "Ambush Alley: Force on Force".
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Osprey Publishing: Force on Force

Post autor: q.b. »

Tak, tak moi mili!

Osprey w końcu przyśpieszył prace nad wydaniem najlepszego, modernowego skirmishu i w Kwietniu tego roku Ambush Alley Games pojawi się w pięknym, poprawionym i unowocześnionym, kolorowym podręczniku pod egidą Osprey Publishing...

W kwietniu ujrzy światło dzienne 245 stron (trzon zasad mechaniki plus 4 suplementy wydane do Force on Force w 1 książce!) oraz osobny "battlebook" - Road to Baghdad 2003, traktujący szeroko i głęboko merytorycznie temat drugiej wojny w Zatoce Perskiej. :jupi:

Żeby narobić Wam smaku oto kilka fotek z tego nowego wydania - na pierwszym z nich zafascynowany playtester z Irlandi, forum GMG Piers Brand:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

FoF 25 funtów, Road to Baghdad 14.99. Żeby tak jeszcze ktoś to po polsku wydał. ;) U Jabu 79 złoty.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Nie jest to tak masakrycznie napisane po angielsku jak Oww2 (translacja z wersji włoskiej na angielską robiona przez Włocha :wall:) , więc mi angielska wersja w zupełności wystarczy. Przyjemnie się to czyta. :faja:

ps. A języka angielskiego to trzeba się w tych czasach uczyć, nawet nie pod kątem wargamingu ale własnego rozwoju i potencjalnej pracy :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Osprey Publishing: Force on Force

Post autor: Thomas »

q.b. pisze: Osprey w końcu przyśpieszył prace nad wydaniem najlepszego, modernowego skirmishu i w Kwietniu tego roku Ambush Alley Games pojawi się w pięknym, poprawionym i unowocześnionym, kolorowym podręczniku pod egidą Osprey Publishing...oraz osobny "battlebook" - Road to Baghdad 2003, traktujący szeroko i głęboko merytorycznie temat drugiej wojny w Zatoce Perskiej.
Trochę srednio unowocześniony skoro nie będzie zawierał zasad do WW2 :/

W kwietniu ujrzy światło dzienne 245 stron (trzon zasad mechaniki plus 4 suplementy wydane do Force on Force w 1 książce!)
Czy aby na pewno tak będzie? Co to będą za dodatki? Bo 25GBP to nie mało za książeczkę :/ Chociaż i tak pewnie kupię oba podręczniki :D

Pozdro
T
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 lutego 2011, 12:31 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Q.b. mnie ten angielski nie przeszkadza, dużą większość rozumiem z obecnej wersji FoF, a i OWW2 jest dla mnie w miarę strawne po angielsku. Było by dobrze, gdyby wyszedł ten podręcznik po polsku, bo gra na pewno miałaby znacznie większe grono odbiorców, niż obecnie w naszym kraju. No i pewne niuanse, nie zrozumiałe dla wszystkich w wersji oryginalnej miałby jednakową wykładnię wtedy.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

czaki pisze:No i pewne niuanse, nie zrozumiałe dla wszystkich w wersji oryginalnej miałby jednakową wykładnię wtedy.
Pewności nie ma. Zwłaszcza po przygodach z tłumaczeniami podręczników do WFB i 40K, mozna powiedzieć , że tych niuansów przybyło :)
Awatar użytkownika
Mac gal
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 16:50
Lokalizacja: Grodzisk

Re: Osprey Publishing: Force on Force

Post autor: Mac gal »

Thomas pisze: trochę srednio unowocześniony skoro nie będzie zawierał zasad do WW2 :/
Chwalmy Allaha. WWII zasługuje na całkowicie oddzielną książkę (i to nie jedną).
Mieszanie tematów powoduje tyle, że każdemu jest poświęcone dwa razy mniej miejsca.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Mac gal pisze:Chwalmy Allaha. WWII zasługuje na całkowicie oddzielną książkę (i to nie jedną).
Mieszanie tematów powoduje tyle, że każdemu jest poświęcone dwa razy mniej miejsca.
A wg mnie to byłoby zbytnie wyciąganie kasy. Tak, jak z FoG i FoG renesansowym - mechanika ta sama, dwie tabelki lekko się rożnią, tylko obrazki w książce inne. Jakoś idea FoF od IIWŚ do bliskiej przyszłości póki co się sprawdzała, więc po co to zmieniać? Co nie znaczy, że nie mogłoby być dodatków tylko do IIWŚ.
Jarek pisze:Pewności nie ma. Zwłaszcza po przygodach z tłumaczeniami podręczników do WFB i 40K, mozna powiedzieć , że tych niuansów przybyło :)
Część rzeczy jednak się rozjaśniła po wydaniu po polsku gier z GW, choć fakt, przybyły i nowe niejasności. Z tym, że FoF byłby raczej nowy i świeży na rynku, całe środowisko grałoby zatem na tym samy, jednym podręczniku. Przy WFB i WH40K było już obciążenie w środowisku graczy kilkunastu lat grania na edycjach angielskich. No i FoF raczej nie będzie miało co dwa lata nowej edycji z rewolucyjną zmianą stylu gry, jak to ma miejsce przy produktach GW.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Edytorsko nie odbiega od FoG-ów tj. sztywne okładki, papier kredowy, pełna gama kolorów, dużo zdjęć i klimatycznych obrazków. 79 PLN to moim skromniutkim zdaniem tanio jak barszcz, Rulsy do WWII na pewno sobie sprawię.
A dla jakich skal jest standardowo przewidziany system, mam nadzieję, że 15-mi też da się zagrać bez dodatkowego skalowania.

Nie wiem jak w Ambushach ale w FoG-ach najtrudniej gra się okres przejściowy pomiędzy średniowieczem a renesansem o który zawadzają jedne i drugie przepisy.
Inkub

Post autor: Inkub »

FoF jest napisany "sam z siebie" z mysla o 15 mm.
Z ciekawostek - system do II wojny bedzie ponoc w przyszlym roku, pisza go ci sami autorzy co FoF, nie wiadomo na razie czy to bedzie ewolucja FoF czy nowa gra (tzn autorzy wiedza, ja nie wiem):)
Nastepna ksiazka po Road to Baghdad ma byc Wietnam - wydanie bardzo mocno zmienione w stosunku do edycji pierwotnej, chwalili sie, ze bedzie zawieralo najbardziej kompletne i wierne OoB jakie kiedykolwiek do tej pory opublikowano. Jak bedzie to sie zobaczy.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Pablo pisze:Edytorsko nie odbiega od FoG-ów tj. sztywne okładki, papier kredowy, pełna gama kolorów, dużo zdjęć i klimatycznych obrazków. 79 PLN to moim skromniutkim zdaniem tanio jak barszcz
Jak dla mnie na dzień dzisiejszy 25GBP to grubo ponad 100PLN, chyba że mówisz o dodatku. Wg mnie tez jest to celowy zabieg zeby wyciągnąć kasę od ludzi, którzy będą chcieli grac w FoF WW2.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

No ale chyba to o to chodzi by twórcy gry i wydawca zarobili :D Charytatywnie tego nie robią przecież.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

bnk pisze:No ale chyba to o to chodzi by twórcy gry i wydawca zarobili :D Charytatywnie tego nie robią przecież.
Co nie znaczy, że trzeba dwa razy ten sam towar sprzedawać.
Thomas pisze:Jak dla mnie na dzień dzisiejszy 25GBP to grubo ponad 100PLN, chyba że mówisz o dodatku.
79 zł jest na wojenna.pl.
q.b. pisze:W kwietniu ujrzy światło dzienne 245 stron
Osprey zapowiada na swojej stronie 224 strony, u Jabu jest jeszcze mniej niby, ale chyba najlepiej jednak wie wydawca.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Nie rozumiem napinki - trzeba się cieszyć, że coś się dzieje... Warhammer'owcy jakoś nie płaczą - tylko kupują kolejne edycje i łykają je jak młode pelikany...

Jak napisał Mac Gal - WW2 zasługuje na coś więcej niż jałowe tabelki, wtrącone apropos modernu i takowy suplement się ukaże, ale w 2012 roku - nic wcześniej niestety...

Polski dystrybutor raczej nie będzie tego tłumaczył - za drogie koszta w tak niszowej branży jaką jest nasze hobby na rodzimym rynku. Trzeba się w tym pogodzić i być elastycznym (oraz uczyć języków obcych - młodzi nie mogą spocząć na laurach :devil:).

Aczkolwiek planujemy się mailowo skontaktować z Osprey Polska wydającym te mini-serię w naszym rodzimym języku dostępną w Empikach - czy nie zainteresowaliby się tematem...
"Duty, Honor, Country"
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

czaki pisze:Co nie znaczy, że trzeba dwa razy ten sam towar sprzedawać.
To nie jest ten sam towar ponieważ ma już inną oprawę graficzną, która też kosztuje trochę pracy przy przygotowaniu. Mi na przykład osobiście przeszkadza to żę jest obecnie wymieszany modern z ww2 w jednym podreczniku bo FoF rozpatruje tylko i wyłącznie pod kątem grania starć współczesnych. Po za tym QB podsumował to najlepiej, Games Workshop ma politykę ustawioną w 100% na zyski i jakoś ludzie nie lamentują tylko kupują z każdą edycją coraz to nowsze rzeczy i o dziwo w naszym kraju i z naszą rodzimą mentalnością "eee tam za drogie" to wciaż wfb i wh40k jest numerem 1, a graczy w bitewne systemy historyczne jest w całej Polsce, hmm 1/4 tego co na jednym lokalnym turnieju wfb w Warszawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambush Alley: Force on Force”