<OWWII> [NATO] Tura 0 - Rozmieszczenie Jednostek

Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

<OWWII> [NATO] Tura 0 - Rozmieszczenie Jednostek

Post autor: q.b. »

Proszę o uwagę !

Projekt "Force on Force: bitwa o GORI - online" wraca na dobre ! :faja:
...Do wszystkich oficerów korpusu ekspedycyjnego NATO! Rosjanie zbliżają się do przedmieść GORI! Mamy tutaj troszkę skomplikowaną sytuację. Regularne siły gruzińskie mające nam asystować zostały rozbite dzień wcześniej i możemy liczyć tylko na siebie i drobne elementy starych wiarusów z gruzińskiego oddziału specjalnego Gia-Gulua... Im dłużej wytrzymamy napór nieprzyjaciela tym lepiej dla dopiero formującej się obronie stolicy - Tbilisi...

Proszę CinC Korpusu Ekspedycyjnego NATO o ostatnie konsultację ze swoimi oficerami co do podziału etatów oraz zapoznanie się z poniższymi fotografiami terenowymi. Do Czwartku chcę znać kto czym gra oraz jak rozstawiacie swoje wojska na mapie !

Na fotkach kostki przedstawiają odstępy 20 cm ułatwiające dokonanie szacunków przy rozstawianiu. Strefa rozstawu obejmuje całość terenów zabudowanych (do głębokości 40 cm od krawędzi mapy) na całej szerokości.

Wasze pozycje:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

INTEL Reports:

-CIA na podstawie lotów bezzałogowych samolotów wykonało szereg zdjęć kolumny sprzętu sił FSB - zdjęcia tego co możecie napotkać już wkrótce !

-Grupa Gia-Gulua wykazała gotowość do szybkiej organizacji kilku dywersyjnych punktów-niespodzianek VBIED rodem z Afganistanu czy wojny czeczeńskiej. Na mapie macie kilka porzuconych samochodów z których możecie maksymalnie 3 przeznaczyć na bomby-pułapki zdolne do zniszczenia nawet czołgu T-80! Proszę o wyznaczenie ich teraz!

Obrazek

-Wróg według naszych danych przybędzie z tej strony miasta:

Obrazek
Obrazek




Reasumując:

1) Oczekuję na deklarację CinC co do pozycji rozmieszczania jednostek.

2) Czy wystawiacie wszystko od razu, czy dzielicie to na jakieś posiłki aktywowane w stosownej turze (ryzykujecie wtedy opóźnienie bo będziemy testować czy wejdzie w danym miejscu o danym czasie)

3) Czy piechota startuje na transporterach (przewożona w środku jako desant) czy oddzielnie

4) Które (max 3) samochody staną się bombami pułapkami VBIED.

5) Które jednostki zamierzacie wystawić jako ukryte

6) Gdzie rozmieszczacie 3 systemy obrony rakietowej MILAN (statyczne bez możliwości późniejszego przemieszczenia)



Szczegółowa odprawa z celami do zrealizowania dla Waszej strony po Waszej wspólnej naradzie !
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 grudnia 2010, 21:46 przez q.b., łącznie zmieniany 1 raz.
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Czołem.
Na fotkach kostki przedstawiają odstępy 20 cm ułatwiające dokonanie szacunków przy rozstawianiu. Strefa rozstawu obejmuje całość terenów zabudowanych (do głębokości 40 cm od krawędzi mapy) na całej szerokości.
Albo ja źle patrzę, albo na fotkach 2 kostka kończy się wraz z drugim rzędem ruin, co oznacza że to nie jest całość terenów zabudowanych.

W ogóle proponowałbym w nast zdjęciach zamiast wszystkich takich samych kostek dać różne kolory, albo chociaż oczka zaznaczyć po kolei 1,2,3,4,5,6. Coś qb wspominałeś o lepiej opisanych zdjęciach. Rozumiem, że takowe pojawią się już podczas samej gry? :)
3) Czy piechota startuje na transporterach (przewożona w środku jako desant) czy oddzielnie
2 druzyny usmc+wsparcie rangersów w 2 strykerach i ile wejdą o pasuje taki podział reszcie.
5) Które jednostki zamierzacie wystawić jako ukryte
Oprócz pojazdów to chyba wszystkie
6) Gdzie rozmieszczacie 3 systemy obrony rakietowej MILAN (statyczne bez możliwości późniejszego przemieszczenia)
czy mogą siedzieć w ruinach i strzelać przez "dziury" czy muszą być w terenie otwartym i mieć czystą LOS?
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Na zdjęciach nie będzie kostek - miałem zrobić siatkę terenową, ale nie wyszła mimo moich usilnych starań.

Same fotki zaraz opiszę co się na nich znajduje (pod obrazkami pojawią się opisy).

Więcej fotek dostaniecie jak wstępnie powiecie co ma gdzie stać (dostaniecie też widok rodem z gier FPP - z oczu żołnierza), potem to zaakceptujemy jeszcze wspólnie po konsultacjach (drobne korekty - lewo,prawo, do tyłu w celu uzyskania lepszego LOS'a, etc...)

Co do pytania nr 6 to tak - będąc w ruinie nie tracisz LOS'a, walisz zza gruzów i z resztek okien i masz do tego cover klasy "solid" w ruinie (warunek jest jeden - zajmuj pozycje przy ścianie z której prowadzisz ostrzał)

ps. Czas na ustalenia macie wydłużony do Czwartku 21.10.2010 (będę akurat na urlopie do tego czasu)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Panowie! Cicho tu u Was... Jutro wracam i oczekuję gotowej mapki sytuacyjnej z Waszymi pozycjami :) Potwierdzajcie też swoją aktywność!
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Kurna no ja czekam na jakies propozycje od moich dowódców. Co ja mam wszystko robic sam? Przecież mogę, żaden problem, tylko żeby nie było problemów i pretensji później :[
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Przyjmijmy zasadę o absencji podoficerów : w razie braku wspólnej koncepcji CinC strony gra całością wojsk, aby nie wypaczać płynności gry. :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Obrazek

Tak się przedstawia MOJA propozycja rozstawienia sił. Staralem się rozmieścić je w ten sposób, żeby były ustawione liniami. W razie ataku na pierwszą linię może się ona wycofać a jej miejsce zajmuje ewentualnie druga. Starałem się rozmieścić wojska tak, żeby w każdej linii były jednostki specjalne ze swoimi umiejętnościami.

Z racji promienia wybuchu 8" nie ustawiłem żadnego Milana obok samochodów z IED'ami - są ustawione dalej w budynkach. Ciężarówka - IED#3 ma promień 8" więc Gia Gulua#2 stoi ZA ruinami i PO wybuchu wskakują do ruin, które dają osłonę.

Drużyna snajperska jest na wieży ciśnień z racji dobrego widoku na teren otwarty. Powinna celnie i efektywnie eliminować dowódców rosyjskich.

M113 stoi za ruinami jako MedEvac.

W dwóch strykerach jest 1 drużyna USMC#1, a same strykery robią jako wsparcie piechoty. Moim zamiarem jest nie rzucanie ich do walki z pojadami wroga. Od tego są milany, Javeliny i ewentualnie Bradley z TOWem.

HMMWV stoi za ruinami jako wsparcie CKM, bradley jak pisałem jako TOW bardziej i do ostrzału wrogich wozów piechoty. Do czołgów są Milany i Javy.

Jeśli macie jakies pytania i sugestie to piszcie od razu to poprawie szybko mapke.

Podział sił taki jak pisałem wcześniej proponuje, czyli:

SAS+Sniper Team (10 chłopa) - JA

Gruzini (14 chłopa) - całość niech weźmie jedna osoba - TKIZZ

Rangersi: TNNN
1sza drużyna strzelecka+1 CKM+1 Javelin+HQ (16 chłopa)
2ga drużyna strzelecka+1 CKM+1 Javelin (15 chłopa)

Marines:
1sza drużyna strzelecka+1 CKM+HQ (17 chłopa) /w dwóch STRYKERACH - JA
2ga drużyna strzelecka+1 Javelin (16 chłopa) - bierze druga osoba - TKIZZ

UWAGI PISAĆ TERAZ!!!
Ostatnio zmieniony środa, 20 października 2010, 23:56 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Okej - kompletny podzial na dowodcow jest dostepny w sasiednim temacie.

Mapka Tomka, uwzglednia juz wszystkie moje uwagi (Rangersi #1 cofneli sie nieco - widac na planie taktycznym, ale w opisie jest po staremu).

Ja jestem gotowy - jakie narzucamy ramy czasowe na kazda ture?
Awatar użytkownika
TKIZZ
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 października 2006, 19:03
Lokalizacja: Kolding

Post autor: TKIZZ »

Również jestem gotowy. Jeśli chodzi o ramy czasowe to co proponujecie? Mi pasuje tura na 1-3 dni. I tak codziennie tu jestem wiec sie dostosuje. :) Pewnie QB napisze jak On to widzi.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Miło widzieć postępy ! Dzięki Thomas za mapkę !

Właśnie wróciłem z Krakowa z urlopu. Jutro będę dopiero późnym wieczorem w domu (praca) więc w Sobotę rano rozstawię to na stoliku i czekamy na to co zrobi strona przeciwna (oni mają inicjatywę przez 3. pierwsze tury).

Co do tempa rozgrywki: planuję rozgrywać tury 2 razy w tygodniu (jeśli to nie przejdzie to bankowo raz w tygodniu).

Z mojej strony co do tego tematu Tura 0. otrzymacie jeszcze zdjęcia z rozstawionymi przeze mnie Waszymi siłami (do zaakceptowania przez Thomasa).

PS. Panowie - powodzenia Wam życzę w walce z Czerwoną hołotą !
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez q.b., łącznie zmieniany 1 raz.
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
TKIZZ
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 października 2006, 19:03
Lokalizacja: Kolding

Post autor: TKIZZ »

Dziękujemy Towarzyszu... Wróć!!! Tak jest Sir! ;)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Panowie - oto zapowiadane foto:

CinC Overview:

Obrazek Obrazek

USMC i Rangerzy:

Obrazek

APC's:
Obrazek

GIA_GULU1 + VBIED (red pickup):
Obrazek

XRAY TEAM +widok FPP:
Obrazek Obrazek

ALPHA TEAM +widok FPP:
ObrazekObrazekObrazek

BRAVO TEAM +widok FPP:
Obrazek Obrazek

GIA GULUA2 + widok FPP:
Obrazek
Obrazek

USMC + APC's:
Obrazek

BRADLEY widok FPP:
Obrazek

STRYKER#1 widok FPP:
Obrazek

STRYKER#2 widok FPP:
Obrazek

RANGERS#2+ ALPHA TEAM:
Obrazek

RANGERS#1 + GIA_GULUA2:
Obrazek

Dajcie mi proszę do niedzieli godz. 14 korekty i zaczynamy zabawę !
"Duty, Honor, Country"
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Tak na szybko - oto analiza "wyciekniętych" materiałów ITAR-TASS:

Skład czerwonych:
*Piechota zmotoryzowana
*Milicja z Osetii
*Kontyngent FSB
+Ciężki sprzęt

Ergo - transportery, czołgi, trochę elitarnych i trochę normalnych jednostek piechoty.

Analiza zdjęć:

Obrazek
Na tej stopklatce widać transporter opancerzony BTR-80, dwa czołgi (wg mnie T-80 BW - z pancerzem reaktywnym) oraz (prawdopodobnie) BMP 1 lub 2.

Obrazek
Milicja z Osetii - kałachy, rkm i coś wyglądającego na gazrurkę (pewnie jakiś granatnik).

Obrazek
Plan sytuacyjny z zaznaczoną lokalizacją oddziałów widocznych na zdjęciach. Na pewno brakuje sporej części czerwonych jednostek.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Gratuluję sprytu ! :)

Widzę, że analityków cyfrowych z CIA macie już u siebie :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

O w d***... Teraz żeś pojechał po całości... Brawo. Oby tylko czołgi wjechały w zasięg IED lub Milanów.

BTW, zobacz swojego milana. Stoi teraz w tej wyrwie gdzie Twoi Rangersi#2 :>

Rozumiem, że przeciwwskazań co do ustawienia nie macie?

Pozdro
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Thomas, łącznie zmieniany 1 raz.
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum rozgrywek”