<OWWII> [NATO] Tura 1 - REAKCJE

Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

<OWWII> [NATO] Tura 1 - REAKCJE

Post autor: q.b. »

...Wczesny, chłodny ranek w mieście Gori. Wraz z poranną mgłą i pojawiającymi się zza horyzontu pierwszymi przebłyskami Słońca nadchodzi dzień - dzień, w którym rozstrzygną się dalsze losy kontyngentu NATO i całej kampanii w Gruzji... Wnet ciszę w eterze przerywa jeden ze snajperów SAS [Zespół operacyjny X-RAY / pseudonim: VOODOO]:

..."HOTEL SIX! [NATO callsign "HQ"] This is X-RAY, over!"
-Roger X-RAY! This is HOTEL SIX - what's the sit-rep? Over!"
"Multiple targets at the perimeter, Twenty-plus Footmobiles, BMP's, BTR's, MBT's, over!"
-WILCO X-RAY, Proceed the operation with caution!...
Tak oto zaczyna się Wasza prawdziwa przygoda! Pierwszy raport sytuacyjny z pola walki:

Obserwator i snajper Teamu X-RAY zauważyli wroga:

Obrazek
BTR`80 zrzucający desant piechoty (po uniformach raczej Specnaz)!

Obrazek
Tuż za BTR`80, BMP1 zrzuca desant piechoty (piechota zmotoryzowana VDV)!

Obrazek
Wzdłuż drogi do ruin jadą dwa czołgi T80 - słychać już ich gąsienice i widać obrys pierwszego w kolumnie. kierują się na VBIED #2. Pośpiesznie koło zarośli przebiega milicja Osetyńska (Czerwone kominiarki)...

W tym samym momencie co snajperzy z X-RAY, drużyna ALPHA składa meldunek do HQ NATO o rozpoznaniu wroga:

Obrazek
"Hotel-Six! Mamy na celowniku drugi BTR`80..."

Obrazek
"...Zrzucił właśnie desant! Porusza się wraz z piechotą w stronę pola, będzie je przecinał w naszą stronę!"


Panowie! Co robicie? Czekacie czy strzelacie z drużyny X-Ray i narażając snajperów na potencjalne zdemaskowanie?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 grudnia 2010, 21:48 przez q.b., łącznie zmieniany 5 razy.
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

DEKLARACJE:

1. Snajper wykonuje ostrzał do SpecNazu wysiadających z BTR-80.

2. Alpha Team strzela z Milana do BTR-80 wypakowującego desant.

Na razie to tyle. Czekamy na reszte SitRep'u
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
TKIZZ
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 października 2006, 19:03
Lokalizacja: Kolding

Post autor: TKIZZ »

VBIED #2 odpalamy jak pierwszy T80 go minie tak aby zasieg wybuchu objal oba T80. Thomas potwierdzasz?
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Panowie - tyle się dzieje na stole że nie ogarnę tego dziś ani jutro (praca...) pełny Sit-rep w Poniedziałek lub maksymalnie Wtorek popołudniu... Over & Out ! :faja:
"Duty, Honor, Country"
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Zaktualizowana sytuacja:

Obrazek

1) T-80BW (posiada pancerz reaktywny)
2) BTR-80
3) BTR-80
4) T-80BW (posiada pancerz reaktywny)
5) BMP-1 (posiada PPK*)
6) BMP-1 (posiada PPK*?)
7) BMP-1 (posiada PPK*?)

a) Milicja Osetyńska
b) Specnaz lub Zmotoryzowani spadochroniarze
c) Specnaz
d) Zmotoryzowani spadochroniarze
e) Milicja Osetyńska?

Nazwy na zielono - pojazdy/oddzialy widoczne
Nazwy na pomaranczowo - pojazdy/oddzialy ktore znajduja sie tam prawdopodobnie
*Ten ppk wyglada mi na Saggera (3D) ale zapewne mamy tutaj pewna umownosc co do wygladu przenoszonej broni wiec zgaduje ze jest to cos nowoczesniejszego (4D).

--

A ja mam jeszcze takie jedno pytanie techniczne: Jak rozumiem, LoS maja tylko jednostki okreslone w raporcie jako "[jednostka] zauwazyla/widzi wroga" (+ zdjecia)?
Tak pytam bo widok FPP z Bradleya sugeruje, ze BTR-80 (nr 2) jest albo widoczny albo zasloniety "na styk" :)
Awatar użytkownika
TKIZZ
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 października 2006, 19:03
Lokalizacja: Kolding

Post autor: TKIZZ »

Ten BTR-80 (nr 2) jest zasłonięty "na styk" jak napisales. Podejrzewam, że jeśli się przesunie kilka cm od drogi to dostanie od Bradleya. :D
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

TKIZZ pisze:VBIED #2 odpalamy jak pierwszy T80 go minie tak aby zasieg wybuchu objal oba T80. Thomas potwierdzasz?
Na chwilę obecną nie, z tego względu, że nie wiadomo czy oba czołgi pojadą prosto. Osobiście wolę odpalić IED przy pierwszym czołgu przy maksymalnej sile rażenia i mieć sporą dozę pewności uszkodzenia/zniszczenia czołgu, niż czekać aż oba pojazdy znajdą się, lub też nie, w zasięgu bomby.

Panowie spokojnie. To dopiero pierwsza tura i nie znamy jeszcze dokładnego SitRep'u. Tnnn robi super wywiadowczą i analityczną robotę przedstawiając mapki sytuacyjne i nie pomija jak na razie niczego. Jeśli faktycznie Bradley ma LoS do BTRa wyładowującego piechotę to trzeba uwzględnić możliwość dodatkowego ataku z działka w piechotę. Jeśli Milan Alphy nie zdziała za dużo do akcji wprowadziłbym właśnie Bradleya, o ile ma LoS. Wg mnie powinien mieć, chyba że pomyliłem drzewka na zdjęciach.

Nie denerwujcie się za bardzo. Akurat tak się złożyło, że to jednostki pod moją komendą mają na razie LoS dlatego też dałem pierwsze deklaracje. Będziecie mieli swoją szansę. Spokojnie :)

Dane wywiadowcze analityków CIA ;):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Thomas pisze:Na chwilę obecną nie, z tego względu, że nie wiadomo czy oba czołgi pojadą prosto. Osobiście wolę odpalić IED przy pierwszym czołgu przy maksymalnej sile rażenia i mieć sporą dozę pewności uszkodzenia/zniszczenia czołgu, niż czekać aż oba pojazdy znajdą się, lub też nie, w zasięgu bomby.
Widze tutaj trzy mozliwosci:
a) Zdetonowac ladunek jak tylko pierwszy wejdzie w zasieg
b) Zdetonowac ladunek w momencie w ktorym pierwszy czolg zblizy sie do granicy zasiegu wybuchu (i wtedy jest szansa ze zalapia sie oba)
c) Zaryzykowac i zdetonowac ladunek na drugim czolgu - odetnie to droge ucieczki pierwszemu (a moze go i przy okazji tez trafi) i wymusi ruch w kierunku najwiekszego IEDa lub jego zatrzymanie.

Troche sie obawiam ze jesli pierwszy czolg utknie lub sie spali przy bialym ladunku to drugi nas bedzie flankowal przy druzynie ze snajperem (i niekoniecznie wejdzie w zasieg cysterny). Dlatego tez jestem jednak za rozwiazaniem b) a jesli jest ono niewykonalne ze wzgledu na mechanike to popieram rozwiazanie Thomasa (a)).

Jeśli faktycznie Bradley ma LoS do BTRa wyładowującego piechotę to trzeba uwzględnić możliwość dodatkowego ataku z działka w piechotę. Jeśli Milan Alphy nie zdziała za dużo do akcji wprowadziłbym właśnie Bradleya, o ile ma LoS. Wg mnie powinien mieć, chyba że pomyliłem drzewka na zdjęciach.
Ze zdjec wyglada to wlasnie tak 'centymetrowo':
Obrazek

Dlatego tez prosze o klaryfikacje przez Prowadzacego ;)
Dane wywiadowcze analityków CIA ;):
Obrazek
Wg podrecznika AT-3 (Sagger) ma atak 3D. Tak z ciekawosci - kto tworzy te rozpiski? (Zapewne chodzi o to, ze Sagger byl wielokrotnie modyfikowany i to jest jakis ulepszony wariant)
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Na forum AA jest koleś który stworzył znaczną część tych kart pojazdów. Ja na razie zrobiłem dla Niemców. Francuzi w trakcie robienia.

Co do czołgów to po jednej stronie stoi drugi IED, a przy cystenie jest jeszcze kolejny Milan i Javelin jak dobrze kojarzę :)
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Panowie - zostawcie temat BTR`ki oraz czołgów T-80 bo wydarzenia poszły zupełnie nieoczekiwanie (ale mogę zdradzić że spektakularnie na Waszą korzyść :faja: ). Jak będę w końcu w domu (teraz gniję w pracy) to zrobię Sit-rep'a pełnego.

Zapomniałem Was wcześniej zapytać o sposoby reagowania jednostek (określenie tego wg FAQ Wookusha, dla wszyskich jednostek). Od następnej tury będę tego pilnować bardziej, żeby nie było później krzywdy i stękania :D W tej turze jeszcze po ruchach FSB przyjdzie czas na wasze aktywacje - ruchy/strzały/ruchy+strzał więc już myślcie powoli o ewentualnych roszadach i manewrach.
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Czemuż to mamy olać temat BTR i czołgów? Czyżby nagle się zatrzymały czy cuś? :)
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Sam zobaczysz, wojna to piekło :D
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Ciąg dalszy relacji ! Zaczynajmy!

Obrazek
..."Hotel-Six! Tu X-RAY, otwieram ogień!" [Pada stłumiony strzał, w radiu po chwili ciszy słychać kolejny meldunek snajperów SAS...] ..."Potwierdzone dwa trafienia: Oficer Specnazu oraz Strzelec! Wróg nie rozpoznał naszych pozycji. BTR`80 zasłonił nam widok na cele! Bez odbioru!"...

Obrazek
..."Hotel-Six! Tu X-RAY, kolejne grupy Milicji w zasięgu wzroku! wyłonili się zza hal magazynu!"...

Obrazek
..."Hotel-Six! Tu ALPHA - odpalamy pocisk w kierunku BTR`80 Specnazu! Och k****! Zauważyli nas! Kryć się!... [Seria ciężkiego karabinu oraz działka BTR`ki odbija się od ścian, pełno kul lata w powietrzu] ..."Tutaj ALPHA! Mamy ofiarę - Sierżant O'Sullivan leży i nie oddycha... Odpowiadamy ogniem z MILAN'a... Mamy potwierdzone trafienie - BTR`80 płonie! Gińcie Sk*******!"...

Obrazek
..."BRAVO! Tu X-RAY - przygotujcie się, idą na Was dwa T-80 w asyście Milicji Osetyńskiej z przodu. Będą za 10 sekund w zasięgu VBIED#2!"...

Obrazek
..."Hotel-Six! Tu BRAVO, Milicja w asyście dwóch T-80 przecina skrzyżowanie! Proszę o pozwolenie na odpalenie ładunków-pułapek VBIED#2 - odbiór!"...

Obrazek
..."BRAVO, tu Hotel-Six - Zezwalam!"... Piekielnie mocna eksplozja wstrząsa całym terenem przedmieścia Gori, w górę lecą tumany kurzu i czarnego dymu. Wokół słychać ludzkie krzyki oraz agonalne jęki... Ogólna masakra!... "BRAVO, tu X-RAY, ale żeście im przyj*****i! Jeden z T-80 to kupa stopionego metalu, drugi niestety sprawny, ale za to Milicja wyparowała, bez odbioru!...

Obrazek
..."Hotel-Six, tu ALPHA, nasza pozycja została zdemaskowana! Prosimy o zgodę na zmianę pozycji oraz Med-Evac dla O'Sullivana! Kryć się !!! BMP!!! Huk eksplozji rwie połączenie z intercomem ALPHA... ..."ALPHA, tu Hotel-Six! Jaki jest Was stan, odbiór! ...... ALPHA, tu Hotel Six! Jaki jest Wasz stan, odbiór!!! K****!!!"...

Obrazek
..."Hotel-Six! Do wszystkich jednostek! ALPHA oberwała - powtarzam, ALPHA oberwała i nie odpowiada na wywołanie intercomem! Zarządzam natychmiastowe potwierdzenie statusu oraz ewakuacja ewentualnych ocalałych z ALPHY!"

-To tyle w kwestii Waszych reakcji ! Teraz należy aktywować pozostałe jednostki wydając im rozkazy oraz rodzaje reagowania !

REASUMUJĄC:

Ustrzeliliście:

-2 "sobaków" ze Spec-Nazu (dowódce i strzelca AKs)
- od wybuchu bomby T`80 się rozpadł na drobne oraz "wyparowało" trzech Milicjantów Osetyńskich (2 przeżyło!)
- BTR`80 Specnazu poszedł w dym

Straciliście:
-brak kontaktu z ALPHA - na pewno będą ranni i ewentualnie zabici...

Macie za to nowy objective do wypełnienia od Waszego HQ "Hotel-Six" !
"Dowództwo operacji zarządziło sprawdzenie stanu osobowego ALPHY oraz ewakuację ewentualnych rannych i ocalałych z ostrzału! SAS to zbyt cenni ludzie by ginęli z wykrwawienia! Weźcie się za Med-evac jak najszybciej !"
-Za wypełnienie tego zadania dostaniecie wsparcie w postaci Asset Card'a "UAV - Predator" już od drugiej tury!
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez q.b., łącznie zmieniany 2 razy.
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

tnnn proszę o robotę analityczną (mapka, straty obu stron, pozycje), a obu Was o reakcje Waszych oddziałów. Z drugim T80 proponuje poczekać az dojedzie do cysterny i jebutnąć, ale to wstępna propozycja. Najpierw czekam na Wasze reakcje.

Over&Out
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

Thomas pisze:tnnn proszę o robotę analityczną (mapka, straty obu stron, pozycje), a obu Was o reakcje Waszych oddziałów. Z drugim T80 proponuje poczekać az dojedzie do cysterny i jebutnąć, ale to wstępna propozycja
Dzisiaj juz nie dam rady, ale jutro sie zrobi. Aczkolwiek straty masz juz bardzo ladnie opisane - ja je tylko pozaznaczam na mapce ;)

Swoja droga ciekaw jestem co teraz zrobia z tym drugim T-80...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum rozgrywek”