Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Greebo »

Tak jak wspominałem już przy pierwszym wpisie na temat armii Mieszka i Chrobrego Paweł tworzy przeciwników Polaków jako kolejne armie do DBA.

I również tak jak zapowiadałem na pierwszy ogień poszli Niemcy czyli armia III/52 East Frankish 888-1106

Poniżej zdjęcia matryc figurek do tej armii które Paweł skończył rzeźbić w ostatni piątek.

Mamy więc znów jazdę na 12 elementów Kn i 1 element Cv
Obrazek

Obrazek

i ciężką piechotę na 2 elementy Bd i 4 elementy Sp (ale być może również na dwa elementy hord) z jedną figurką łucznika na 1 element Ps.
Obrazek

Obrazek

Uważny obserwator zauważy pewnie że pojawiają się tu dwie figurki kawalerzystów i jedna piesza które już znamy z prezentacji matryc armii Mieszka ale ostatecznie nie weszły one do tamtej armii.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Pablo »

O coś dla mnie bad guys. :twisted:
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Inkub »

Piekni sa:)
No nic, dochodza do listy zakupow. Oprocz armii Mieszka, beda i Niemcy.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Cisza »

Też dodaję do listy zakupów.

Jeszcze Czesi, Ruś i mamy komplet do mini kampanii.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: AWu »

Good, kupię na pewno!

Moje uwagi:
1. Niech nie szaleje tak ze wzmocnieniami na tarczach bo potem sie mnie jfajnie wzory maluje :>

2. CI mieszkowi zbrojni w kolczugach spokojnie mogą śmigać i w tej armii, byle było więcej modeli.

3. Jeśli w zestawie nie będzie grywalnej armii to bez sensu taki zestaw, lepiej zrobić po prostu blistry, które by posłużyły do potencjalnej budowy grup do systemów masowych.

Dlatego ja byłbym za wariantem armia grywalna i dodatek pieszy (mimo, że armia samych knightów jest nudna), albo grywalną armie mieszaną bez hord i dodatek kawaleryjski i hordowy oddzielnie.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Inkub »

A ja bylbym zdecydowanie za zrobieniem zestawu skladajacego sie z wszystkiego co tylko mozliwe w danej armii. Czesto kupujac jakis set, a majac do wyboru producentow, z ktorych jeden robi calosc co jest w liscie, a drugi tylko jakis wariant, wybieram ten z caloscia. Lubie miec mozliwosc samodzielnego zlozenia takiej armii z elementami alternatywnymi i lubie miec pomalowana calosc:)
A z poprzedniego setu, Mieszka, zbrojni w kolczugach spokojnie nadaja sie i tu (i wice wersa) bo to czesto w sumie mogli byc ci sami zbrojni;)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: AWu »

Rożnica jest przy tym z łukiem. w DBA to nie knight, :P

Ale popieram w pełni postulat Inkuba (sam go nie proponowałem bo skoro tak Greebo kręcił uznałem za zbyt radykalny:), skoro armie mieszka kosztuje 70 zł to takai wielki kombajn nie kosztowałby więcej niż 120-140 pewnie. A to cena poważnej armii do DBA średnia jest.

Jasne są takie poniżej 50 zł, ale to horda Psiloi z Essexa (24 modele :>
Ale te topowe kosztują z wysyłka ponad 250 żł.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Greebo »

Chyba nastąpiło pewne niezrozumienie mojego wcześniejszego wpisu.

Nawet przy trzech częściach byłaby możliwość kupienia całej armii ze wszystkimi wariantami, kupując po prostu wszystkie trzy cześć. Podział na cześć miał jedynie służyć umożliwieniu tańszego zakupu armii grywalnej (czyli 12 elementów) ale bez wszystkich zmian (czyli tych 5 a właściwie 7 elementów piechoty).

Ta armia bowiem ze wszystkimi elementami do zmian i spieszania (22 elementy) jest jedną z największych w DBA (największa według mnie ma 24 elementy).

Co do ceny to nie będę się wypowiadał za Pawła ale według moich obliczeń w oparciu o ceny blistrów Pawła będzie to więcej niż 120 - 140 PLN sugerowane przez AWu. Bardziej spodziewam się 170-190 PLN za całą armie 22 elementów.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: AWu »

Greebo Zakup całej armii to jak zauwazył Inkub zakup boxa torebki ze wszystkim na raz (ja kupuje jak na razie tylko tak, i chciałbym to utrzymać) bez zastanawiania się jakie części kupić.

Zakup całej armii w częściach jest zakupem w częściach a nie całości jednak, jakbyś tego nie tłumaczył..
jak będzie taka opcja (zakup w całości) to pozostałe podziały są dyskusją akademicką, bo pewnie większość sprzedaży będzie w ten sposób (mój na pewno). Choć podział na części mnie raczej nie powstrzyma

Jeśli bariera jest cena to czemu nie sprzedawać tego jak zestawu armii full i w częściach ?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Greebo »

Na razie tylko dyskutowaliśmy z Pawłem czy tak duża armia nie będzie za droga dla niektórych graczy. Innym pomysłem było nie dawanie do tej armii Hord bo to jakieś 14 figurek którymi raczej i tak nikt nie gra.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: AWu »

One mogłyby być w blister ku oddzielnym - Hordy Hodona :>

A co do ceny kto wie.
Nie wiem jak dobrze sprzedał się Mieszko, ale myślę, że dobrze.
Hodon na pewno nie sprzeda się aż tak dobrze, więc to musi być decyzja oparta na doświadczeniu marketingowym producenta.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Greebo »

Masz racje AWu tyle tylko że w kwestii sprzedaży armii doświadczenie Pawła jest na poziomie właśnie tylko Armii Mieszka bo to były pierwszy raz kiedy za moją namową zrobił paczkę z armią :)

Dlatego się zastanawiamy, a właściwie on się zastanawia a ja podrzucam mu co najwyżej opcje do wyboru ;)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: AWu »

To sprawdźcie ile się sprzedało paczek z armią vs zestawy oddzielnie :>

Ja jestem jakby co za armią
Choć pewnie kupie anyway ale wolałbym zestaw (ewentualnie bez tych hord = w ogóle nie wiem czym by mogły być)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Greebo »

Dla mnie Hordy to generalnie chłopi ale z figurek Pawła (które na razie pokazał) ja bym je zrobił z tego włócznika bez zbroi i hełmu (jest taki jeden w nowych figurkach pieszych, obok pieszego "Hodona" z toporem) i z włóczników Mieszka (ale tylko tych z migdałowatymi tarczami). Można by tam też wrzucić z jednego łucznika na element.

Nie wiem jednak czy Paweł nie chce coś jeszcze wyrzeźbić np. specjalnie na te Hordy.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Armia Hodona - Niemieccy przeciwnicy dla Armii Mieszka

Post autor: Greebo »

Najnowsze informacje na temat armii "Hodona" do DBA (czyli III/52 East Frankish 888-1106) są następujące:

W związku z dużą ilością figurek tworzących tę armią, armia będzie sprzedawana w trzech wersjach:

Wersja A - Pełna (wszystkie 22 elementy określone w listach armii DBA) w cenie 165 PLN

Wersja B - Konna (13 elementów konnych i dwa piesze do spieszania Kn) w cenie 120 PLN

Wersja C - Mieszana Konno-Piesza (bez 5 x 3Kn wpisanych na końcu listy po nawiasie, czyli 8 elementów konnych dwa piesze do spieszania Kn, 4x4Sp, 2xHd, 1xPs) w cenie 120 PLN

Przy wysyłce w Polsce do ceny trzeba dodać 7 PLN (za granicę do ustalenia z QR).

Dam znać jak tylko figurki będą gotowe (wrócą od odlewnika) ale zamówienia na tę armię można już składać na adres e-mail QR Miniatures:
figurki@qrminiatures.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”