Nowości QR

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Nowości QR

Post autor: Greebo »

Pierwsze informacje o najnowszej nowości Pawła;

Jak dowiedziałem się w sobotę Paweł kończy prace nad nowymi modelami.

Tym razem wziął na warsztat wczesne państwo polskie Mieszka i Chrobrego.

Możemy spodziewać się więc wojów, tarczowników i łuczników.

Zasugerowałem mu przy okazji że może zrobić z tego zestaw armijny do DBA.

Obiecał ze zastanowi się nad tą propozycją.

Mam nadzieje że niedługo będę mógł przedstawić jakieś zdjęcia tych figurek.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowości QR

Post autor: czaki »

A chociaż przybliżona data wydania? Mógłbyś Jarku zapytać?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Jeśli dobrze zrozumiałem Paweł skończył prace nad figurkami. Zostało więc zrobienie formy i jeśli nic się przy tym nie pogmatwa to zaraz będą figurki :)

Postaram się jednak jeszcze dopytać szczegółowiej.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Paweł jeszcze raz potwierdził mi że dziś skończył prace nad figurkami, jutro będzie robił im podstawki i po tym będą oddane do zrobienia formy.

W związku z powyższym za jakiś miesiąc jest szansa na pierwsze odlewy.

(Paweł nie robi sam form i nie odlewa figurek więc teraz wszystko zależny od jego podwykonawcy :))
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Nowości QR

Post autor: Kretus »

Kawaleria (pancerni) też gotowa albo w planach ? Do zbudowania armii do DBA jest niezbędna.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Pisząc o "wojach" chodziło mi właśnie o pancernych/drużynników.

Paweł przygotował 6 figurek konnych i 8 pieszych które umożliwiają wystawienie całej armii czyli 3 elementów Kawalerii (w tym Generał) 4 elementów Włóczni, 4 elementów Łuków i 1 elementu Lekkiej piechoty.

Jeszcze dziś postaram się założyć osobny temat gdzie pokaże zdjęcia tych figurek.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Założyłem osobny temat

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=230&t=9990

Można tam obejrzeć przygotowane przez Pawła figurki do armii Mieszka i Chrobrego, oraz podyskutować na ten temat jak również na temat przeciwników dla takiej armii Polaków.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Założyłem kolejny osobny temat w którym można obejrzeć najnowsze projekty figurek Pawła do XVI i XVII wiecznej armii Rosyjskiej

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 36#p191436

Na ostatnich zdjęciach jest też kolejny projekt do armii z ECW - kolejna poza kirasjera.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Oto kolejna nowinka z warsztatu Pawła.

Przygotowuje on nową armię do DBA. Tym razem będą to Niemcy. Przeciwnik do armii Mieszka pierwszego.

(W podręczniku DBA jest to armia III/52 East Frankish 888-1106.)

Czeka więc nas masa konnych. (w jednej z dwóch możliwych opcji armia ta jest wystawiana na 12 elementach Kn lub 11 Kn i 1 Cv :))

W osobnym temacie pokażę wzory figurek do tej armii.

W związku z taką ilością konnicy i dużą możliwością zmian (w sumie armia ze wszystkimi wariantami ma 22 elementy, 39 jeźdźców i 26 a z hordami 38 pieszych) zastanawiamy się jak wydać tę armię.

W tej chwili mamy dwa pomysły.

Pierwszy to wydanie armii w trzech częściach. Pierwsza to stały element armii tzn 7x3Kn, 2x4Bd (element do spieszenia dwóch elementów Kn) i 1x3Cv. Druga to zmienna część czyli 5x3Kn i trzecia piesza wersja zmiennej cześć czyli 4x4sp i 1x2Ps. Prawdopodobnie nie będzie w armii natomiast figurek na dwa elementy Hord.

Drugi pomysł to wydanie armii w składzie konnym tj 12x3Kn, 2x4Bd (element do spieszenia dwóch elementów Kn) i 1x3Cv i osobny dodatek na pieszy zamiennik. Być może w tym wypadku również z Hordami.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Nowości QR

Post autor: GRZ »

Śmiem twierdzić że pierwszy pomysł jest dużo lepszy. Nie wiem jak Wam ale mi dowodzenie zróżnicowaną armią wydaje się być ciekawsze.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Armia (niemiecka) jest taka jaka jest (tzn. jak ją ustalono w przepisach) i z tego punku widzenia nie będę o niej dyskutował. Paweł jednak nie podchodził do tematu wyboru armii jakie robi z punktu widzenia składu tych armii.

Przyjął zasadę że jako polska firma robi Polska armie no i do tej armii robi przeciwników historycznych.

Swoja droga ja w podobny sposób malowałem swoje armie.
najpierw wybierałem takie które maja najwięcej przeciwników i je malowałem a potem malowałem przeciwników takiej armii.

A jak już miałem kilka armii to na nowe armie do malowania szukałem tych które były przeciwnikami największej ilości armii już przeze mnie pomalowanych pomalowanych :)

Jeśli idzie się taką "ścieżką historyczną" armie bardzo ładnie się łączą w ciągi :)

W przypadku armii Pawła moim zdaniem będzie podobnie.

Polacy (III/62a) mają za wrogów innych Słowian (min. Czechów) (III/1a,b,c), Rusów (III/48,) Niemców (III/52), wczesnych Węgrów (III/67a i b), Wczesna Rosję (III/78), Średniowieczne Niemcy (IV/13a) i Litwę (IV/18).

Osiem na dziesięć z wyżej wymienionych armii (oprócz Litewskiej i Węgrów b)) poza Polakami walczą z trzema innymi armiami z tej dziesiątki (wrogami Polaków), a cztery jeszcze dodatkowo walczą same ze sobą :)

W związku z tym takie 11 armii nie tworzy nam 10 historycznych par do bitew ale jakieś 25 :)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Nie wiem czy na pewno będą figurki do Obozu (i to na dodatek od razu aż dwie) ale pomysł Pawłowi zasugeruje.

Pamiętajmy że żadna firma na świecie do tej pory (o ile wiem) nie dawała do armii figurek na ciury obozowe ;)!
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowości QR

Post autor: czaki »

Zawsze można być tym pierwszym i błysnąć w środowisku nowatorskim podejściem.

A co do mnie, to też oczywiście piszę się na zestaw jak najbardziej kompletny.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Tak jak mówiłem sugestie przekazałem, a co będzie przekonamy się mam nadzieje niedługo.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowości QR

Post autor: Greebo »

Mam najnowsze informacje na temat nowej armii DBA Pawła czyli III/52 East Frankish 888-1106

Armia będzie sprzedawana w trzech wersjach:

Wersja A - Pełna (wszystkie 22 elementy określone w listach armii DBA) w cenie 165 PLN

Wersja B - Konna (13 elementów konnych i dwa piesze do spieszania Kn) w cenie 120 PLN

Wersja C - Mieszana Konno-Piesza (bez 5 x 3Kn wpisanych na końcu listy po nawiasie, czyli 8 elementów konnych dwa piesze do spieszania Kn, 4x4Sp, 2xHd, 1xPs) w cenie 120 PLN

Przy wysyłce w Polsce do ceny trzeba dodać 7 PLN (za granicę do ustalenia z QR).

Dam znać jak tylko figurki będą gotowe (wrócą od odlewnika) ale zamówienia już można składać na adres e-mail QR Miniatures:
figurki@qrminiatures.pl
Zablokowany

Wróć do „DBA”