[X/XI] [3] 21 Dywizja Pancerna - pluton grenadierów [G]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [X/XI] [3] 21 Dywizja Pancerna - pluton grenadierów [G]

Post autor: Telamon »

Dziękuję Umpapo i Inkubie.

Jeżeli chodzi o twarze i oczy to je dopracowuje. W trakcie przesiadłem się na zestaw AK Interactive do malowania skóry (miałem dość mieszania dużych ilości farby) zamiast standardowych kolorków Vallejo i usiłuję wypracować odpowiednie proporcje ew. wymienić niektóre kolory na posiadane Vallejo, bawię się również blendingiem. Progres można zaobserwować zestawiając od Nikanora, poprzez bardziej różowych gwardzistów na obserwatorach artyleryjskich i łapie oberleutnanta kończąc. Podobnie dopracowuje kolorowe oczy - z jednych jestem zadowolony, z innych nie ale bez prób nie ma postępu... Przy czym po zakupię nowego, porządnego pędzla zamiast "humorzastych" pędzli kozłowskiego zwiększę precyzję, zmniejszę białe kropki - taki efekt jak u jednego z grenadierów będzie dominował u wszystkich:

Obrazek

Na szczęście ich właścicielowi się te dwie rzeczy bardzo podobają, podobnie komentatorom zatem jestem na dobrym tropie. ;)

Jeżeli chodzi o resztę to zdaje sobie z braków sprawę. Przede wszystkim to kwestia wymiany niektórych odcieni farb, zaprzęgnięcia cięższego sprzętu. Korekty są cały czas wprowadzane czego przykładem jest splittermuster - u pierwszych grenadierów kapotki wyszły dość płaskie, Zeltbahn obserwatorów już tętni życiem ale planuję jeszcze trochę dodać światła - to już na Spadochroniarzach i piechocie Luftwaffe oraz Waffen-SS.

Ogólnie rzecz biorąc wpuszczenia więcej światła i cienia tak jak chociażby na modulacji Stuarta jest to zademonstrowane. Mam kilka wzorców wypatrzonych w internecie, spodziewam się sporej poprawy w przeciągu realnie 3-6 miesięcy prac (tak długo ponieważ w międzyczasie maluję też sporo "diablików", gdzie ćwiczy się raczej inne rzeczy) i korekt "do zdjęć".
Ostatnio zmieniony czwartek, 2 lutego 2017, 09:12 przez Telamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [X/XI] [3] 21 Dywizja Pancerna - pluton grenadierów [G]

Post autor: Inkub »

Twarz u tego grenadiera wygląda już zdecydowanie dobrze.

Naprawdę, olbrzymi postęp jakości prac, od pierwszych do obecnych.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [X/XI] [3] 21 Dywizja Pancerna - pluton grenadierów [G]

Post autor: Telamon »

Jeszcze raz dziękuję. ;)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”