[XI] [1] Ordyńcy z łukami (WARGAMER) [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Avallar
Carabinier
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2016, 23:01
Been thanked: 4 times

Re: [XI] [1] Ordyńcy z łukami (WARGAMER)

Post autor: Avallar »

johnke11y pisze:A co to za aparat? Mam wrażenie, iż (raz) robiłeś foty na blisko zamiast korzystać z zumu, (dwa) kiepski program do obróbki masz, względnie nie korzystasz z jego funkcji (co to?).
Aparat to jakaś casualowa kompaktówka, nie idzie tam ostrości ustawić na cały kadr a przy okazji mieć tak małe obiekty sfotografowane. Na dodatek zdjęcie mogłem zrobić w słabo doświetlonym pokoju, luksusem okazało się być rozstawienie namiotu bezcieniowego. Trochę poważniejszy aparat i nawet w tych warunkach dałoby się zrobić dobre zdjęcie, choć daleko mi nawet do poziomu średniaka w tej dziedzinie.

Z opcji PS nie korzystam ponieważ regulamin dopuszcza:

Obróbka graficzna zdjęć przedstawiających prace konkursowe może obejmować:
- przycinanie zdjęć i ich obracanie
- opcję automatycznego zwiększenia bądź zmniejszenia kontrastu całego zdjęcia (Auto Contrast)
- opcję automatycznej korekty kolorów całego zdjęcia (Autor Color Correction)
- wstawienie tła
- zmniejszenie wielkości pliku.

Niby można konsultować użycie innych opcji ale przy źle zrobionym zdjęciu i tak będzie trzeba władować w to sporo energii (przynajmniej ja bo grafikiem nie jestem), a efekt będzie taki sobie. Trochę szkoda siedzieć i szparować słabe zdjęcia. Na dodatek przytrafiła mi się przeprowadzka, i czasu też nie styka. Może jak już trafimy na nowe mieszkanie to uda mi się zebrać wszystkich Tatarów i mój RON i zrobić jakąś poważniejszą sesję :)
johnke11y
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2015, 20:06

Re: [XI] [1] Ordyńcy z łukami (WARGAMER)

Post autor: johnke11y »

Avallar pisze:
johnke11y pisze:A co to za aparat? Mam wrażenie, iż (raz) robiłeś foty na blisko zamiast korzystać z zumu, (dwa) kiepski program do obróbki masz, względnie nie korzystasz z jego funkcji (co to?).
Aparat to jakaś casualowa kompaktówka, nie idzie tam ostrości ustawić na cały kadr a przy okazji mieć tak małe obiekty sfotografowane. Na dodatek zdjęcie mogłem zrobić w słabo doświetlonym pokoju, luksusem okazało się być rozstawienie namiotu bezcieniowego. Trochę poważniejszy aparat i nawet w tych warunkach dałoby się zrobić dobre zdjęcie, choć daleko mi nawet do poziomu średniaka w tej dziedzinie.
Z tym to nie porządzisz. Nie chcę Ci wątku zaśmiecać, ale mogę wrzucić gdzieś foty przed i po obróbce - na blogu mam w wersji "po".
Avallar pisze:Z opcji PS nie korzystam ponieważ regulamin dopuszcza:

Obróbka graficzna zdjęć przedstawiających prace konkursowe może obejmować:
- przycinanie zdjęć i ich obracanie
- opcję automatycznego zwiększenia bądź zmniejszenia kontrastu całego zdjęcia (Auto Contrast)
- opcję automatycznej korekty kolorów całego zdjęcia (Autor Color Correction)
- wstawienie tła
- zmniejszenie wielkości pliku.

Niby można konsultować użycie innych opcji ale przy źle zrobionym zdjęciu i tak będzie trzeba władować w to sporo energii (przynajmniej ja bo grafikiem nie jestem), a efekt będzie taki sobie. Trochę szkoda siedzieć i szparować słabe zdjęcia. Na dodatek przytrafiła mi się przeprowadzka, i czasu też nie styka. Może jak już trafimy na nowe mieszkanie to uda mi się zebrać wszystkich Tatarów i mój RON i zrobić jakąś poważniejszą sesję :)
Jeśli się to nie pokłóci z regulaminem, tudzież będziesz robił foty wyłącznie dla siebie, polecam PhotoScape. Świetny i darmowy program do hurtowego i indywidualnego obrabiania zdjęć. BTW - zdziwił mnie brak w regulaminie korekty ostrości.
Maciej Różalski
MALUJĘ FIGURKI: Cennik, galeria, zasady
Wykonuję i sprzedaję makiety terenów.Szczegóły na blogu.
Awatar użytkownika
Dominig
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: środa, 2 listopada 2016, 15:29
Been thanked: 2 times

Re: [XI] [1] Ordyńcy z łukami (WARGAMER) [GOTOWE]

Post autor: Dominig »

Mi się tam podobają, jak na taką skalę to wręcz świetnie wyszli ;)
Avallar
Carabinier
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2016, 23:01
Been thanked: 4 times

Re: [XI] [1] Ordyńcy z łukami (WARGAMER) [GOTOWE]

Post autor: Avallar »

Dominig pisze:Mi się tam podobają, jak na taką skalę to wręcz świetnie wyszli ;)
Dzięki, tragedii nie ma :) mi się też podobają tylko jak na konkurs fotograficzny zdjęcia zawaliłem :P
krowek
Sergent
Posty: 139
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2016, 09:14
Lokalizacja: Zabrze

Re: [XI] [1] Ordyńcy z łukami (WARGAMER) [GOTOWE]

Post autor: krowek »

Figsy eleganckie, podoba mi się.
Amor patriae nostra lex.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: [XI] [1] Ordyńcy z łukami (WARGAMER) [GOTOWE]

Post autor: WarHammster »

Fajnie pomalowane modele ale zdjęcie robione na złym tle, co widać odbiło się na jakości.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”