[XIX] [1] MeG Galowie - mix producentów

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

[XIX] [1] MeG Galowie - mix producentów

Post autor: Gusła »

Witam wszystkich ponownie :D
Po raz trzeci biorę udział, do tej pory póki co nie skończyłem konkursu w żadnej edycji xD a jako, że prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie zaczyna to muszę sobie udowodnić swoją męskość :roll: , dodatkowo w ramach motywacji tym razem na warsztat będą nie tylko figurki dla mnie ale też unit dla Skościańskiego, tak więc tym razem może uda mi się skończyć :D.
A teraz do konkretów, co na warsztacie. Będą to dwa unity do systemu Mortem et Gloriam, dla Sebixa będzie oddział z sześciu podstawek reprezentujący najemnych galów na służbie Republiki Rzymskiej (3 podstawki po trzy figurki i 3 podstawki po cztery figurki, razem nam daje 21 figurek), dla siebie robię również sześciopodstawkowy oddział najemnych Galatów (Celtowie którzy się osiedlili na terenie Macedonii, Grecji oraz Azji mniejszej) na służbie Hellenistycznego Królestwa Seleukidów (6 podstawek po cztery figurki, razem 24 figurki). W całości 45 figurek, różnych firm, kilka sztuk qr miniatures (pasowali mi klimatem), jakaś jedna sztuka z FiB chyba i mix figurek które kupiłem chyba z 15 lat temu, już nawet nie pamiętam co to za firmy były, niektóre mają jeszcze szczątkową starą farbę do zmycia, także figurki dostają drugie życie. A oczywiście poniżej zdjęcie startowe ;) .
Jeszcze pytanko do prowadzących, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć pod jaką kategorię będzie podchodził Rydwan z kosami w skali 15mm, a w zasadzie to dwa rydwany, każdy ma po cztery konie i jednego załoganta.

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43401
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3972 times
Been thanked: 2529 times
Kontakt:

Re: [XIX] [1] MeG Galowie - mix producentów

Post autor: Raleen »

Jakiś specjalny doping trzeba będzie zamówić, żeby przerwać tą złą serię niedokończonych prac. Ale, jak to mawiają, do trzech razy sztuka!

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XIX] [1] MeG Galowie - mix producentów

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
Gusła pisze: wtorek, 1 grudnia 2020, 11:47 Jeszcze pytanko do prowadzących, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć pod jaką kategorię będzie podchodził Rydwan z kosami w skali 15mm, a w zasadzie to dwa rydwany, każdy ma po cztery konie i jednego załoganta.
Albo jako pojazd (kat 4, oceniamy pojazdy) albo jako oddział (kategoria 1, oceniamy figurki) - decyduje autor.
Preferowałbym i doradzał kategorię 4, bo do kat 1 to trochę za mało figurek ludzi (musielibyśmy naciągać, że figurki koni też się liczą i jurorzy ocenili by to bez entuzjazmu, albo dołożyć jakichś biegaczy eskorty).
Umpapa pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 11:21
Mordred79 pisze:Czy rzymski wóz do przewozu niewolników z zaprzęgiem i obsługą (oraz towarem) może być zgłoszony jako pojazd?
Umpapa pisze: niedziela, 9 lipca 2017, 23:25
Warchoł pisze:wóz do taboru kozackiego
Nie jest to oddział, tylko model pojazdu paramilitarnego
zasady pisze:1) Oddział (co najmniej 8 modeli postaci) w skali do 15 mm
2) Oddział (co najmniej 5 modeli postaci) w skali 20 mm
3) Modele (co najmniej 3 modele postaci) w skali 28 mm
4) Pojazdy i sprzęt wojskowy (1-4 modele)
Telamon pisze:Kiedyś narzekano na rydwany w tej kategorii. Dopytuje się ponieważ chciałbym wystawić do konkursu sanie z Napoleonem i eskortą w skali 28mm. 3 sanie, 8 ludzi, 5 koni.
Albo 3 Kategoria albo 4 Kategoria, Ty wybierasz na co jury ma zwrócić większą uwagę.
Umpapa pisze: Kiedyś ustaliliśmy:
Umpapa pisze:
W poprzedniej edycji ustaliła się następująca linia orzecznicza :) :

Kilka razy w ten sposób odpowiadałem przy poprzedniej edycji Konkursu. Nikt wtedy nie protestował. Zdanie podtrzymuję.

Zatem Twój wybór Telamonie. Bardziej chcesz zwrócić uwagę na onager czy na obsługę?

Podtrzymuje swoje poprzednie orzeczenie.

Zatem Twój wybór Unicornie. Możesz umieścić w każdej kategorii, ale tylko w jednej.

Bardziej chcesz zwrócić uwagę jury na pojazd - jeep (z obsługą) czy na drużynę (sekcję) zwiadu, przypadkowo jeżdżącą jeepem?

Oczywiście jeśli jesteś desperatem :) , możesz do dwóch kategorii osobno wystawić jeep i osobno wystawić figurki (bez jeepa!), ale nie oczekiwałbym zwycięstwa samych "siedzących" figurek, bez żadnej podstawki...
Tego samego pojazdu nie możesz użyć w dwóch różnych kategoriach.
Podtrzymuje swoje poprzednie orzeczenie. Możesz umieścić oddział sań z eskortą w kategorii 3 albo 4, ale tylko w jednej.
Odpowiadam zatem tak jak kilkanaście razy poprzednio w tym wątku (to by trzeba chyba dopisać do regulaminu).

Rzymski wóz do przewozu niewolników z zaprzęgiem i obsługą (oraz towarem) może być zgłoszony
albo jako pojazd
albo jako oddział.
Decyzja autora.
Tak jak zawsze odpowiadałem w tym wątku: https://strategie.net.pl/viewtopic.php? ... &start=360
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XIX] [1] MeG Galowie - mix producentów

Post autor: Gusła »

Dzięki Panowie!
To jakby mi się udało zrobić tym razem Galów :? to spróbuję jeszcze z rydwanami w 4 kategorii.

Pozdrawiam ;)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”