[XXIV] [2] Armia Henryka Brodatego (Saga)

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

[XXIV] [2] Armia Henryka Brodatego (Saga)

Post autor: Gusła »

Czołgiem!
I od razu pytanie dla Ojców prowadzących, zapomniałem przy zdjęciu „zapodkładowanych modeli” zrobić tego zdjęcia z podpisem, przy kolejnym etapie gdy pomalowałem drzewce dodałem już „Kondeusza“. Ten etap bez podpisania to jest Srebrny spray + czarny wash po całości, druga fota już z Kondeuszem to domalowanie drzewców oraz zrobienie rdzawego filtra na niektórych częściach pancerza. Jak praca zostanie zaakceptowana to opiszę już konkretniej co tu będzie się działo, teraz nie będę dupy zawracał :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: [XXIV] [2] Armia Henryka Brodatego (Saga)

Post autor: Asienieboje »

Srebrny spray i połowa roboty zrobiona. Genialne!
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [2] Armia Henryka Brodatego (Saga)

Post autor: Umpapa »

Wg Regulaminu tak zapodstawkowane figurki są dopuszczalne. Zgoda.
Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XXIV] [2] Armia Henryka Brodatego (Saga)

Post autor: Gusła »

Ok, w takim razie mogę nieco rozwinąć wątek. Tworzona będzie armia Polska do Sagi, ery Krucjat, założyłem okres rządów Henryka Brodatego w okresie rozbicia dzielnicowego, czyli rządy na Śląsku, celuję gdzieś w okres Bitwy pod Mozgawą (1195 r., uznawana za jedną z większych bitew rozbicia dzielnicowego między „Polskimi Baronami”), a bitwy pod Zawichostem (1205 r.), ale na późnym etapie prac przy Rycerstwie będę się mocno posiłkował również materiałami z bitwy pod Legnicą w kwestii heraldyki.
Na pierwszy ogień poszła jednostka dźwięcznie nazywana w podręczniku „wojownicy”, w przypadku rozpiski dla Polski może to być pieszy oddział z bronią ciężką (broń drzewcowa, dwuręczna), z racji tego, że są tym drugim szczeblem zaraz po Rycerstwie (przyboczni) to postanowiłem zrobić ich jeszcze opancerzonych, bazując na boxie FireForge Scandinavian Infantry, pomijając z tego zestawu hełmy mniej pasujące do mojego teatru działań udało mi się utworzyć całkiem zgrabną „kompanije”

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [2] Armia Henryka Brodatego (Saga)

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”