[XXIV] [2] Wielbłądy (poza konkursem) [gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

[XXIV] [2] Wielbłądy (poza konkursem) [gotowe]

Post autor: rilian »

Jeden temat zakończony, można namieszać dalej, kolejnym tematem. Od razu na wstępie pytanie do organizatorów, czy temat zostaje dopuszczony. Mam do pomalowania oddział kawalerii na wielbłądach. Zaczynam od samych wielbłądów, jeźdźców będę robił później. Mam oczywiście nadzieję jeźdźców również pokazać w konkursie, ale ludzików jest dużo, a zaczyna się okres wakacyjny. Czy w razie czego w konkursie można pokazać samo stado wolno biegających wielbłądów, czy, jako, że nie ukrywam, że to jedynie jeden z etapów pracy, to wtopiłem i praca nie będzie zakończona?

W razie czego, to modele są w skali 28mm, drukowane z pliku z netu, będę je wykorzystywał w systemie Bolt Action.

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 września 2023, 11:53 przez rilian, łącznie zmieniany 2 razy.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: Umpapa »

Dopuszczam. Zgoda.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 169 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: Majbach »

Jaka horda! :O
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: rilian »

Powolutku, powolutku, ale pierwsze kolory zaczynają się pojawiać.
Obrazek
Obrazek
Na ogólnym zdjęciu nic nie widać, jeden wielbłąd dla przykładu z bliska:
Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: rilian »

Doszło trochę kolorków. Następny kok to będzie podbicie tych kolorków jakimiś prostymi rozjaśnieniami, choć na pewno będę się ograniczał do metod nie wymagających dużego nakładu pracy. Zwierzaków jest dużo a ja już mam wenę na kolejne oddziały do armii, więc chcę jak najszybciej skończyć ten.
Obrazek
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 169 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: Majbach »

Projekt i tak imponuje samą skalą.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: rilian »

Może jest ich dość sporo, ale malowanie jest na bardzo podstawowym poziomie. Ambicje były większe, ale przestraszyłem się, że przy ambitniejszym podejściu i za rok nie będę miał gotowego oddziału, a z kolegą planujemy rozpocząć kampanię w Afryce, moi Włosi (których jeszcze nie mam) kontra jego Brytole, także przede mną cała armia do ogarnięcia zanim nam zapał do kampanii przejdzie;)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: rilian »

Powolutku, powolutku i będę mógł zmienić tytuł pracy z Wielbłądy już na docelowy oddział, bo powinienem się z jeźdźcami też wyrobić :)

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy

Post autor: rilian »

Wielbłądy jako takie są skończone, w wolnych chwilach zabieram się za jeźdźców.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Moja podświadomość mnie oszukała, byłem pewny, że mam jeszcze tydzień. W związku z tym, że życie mnie ścignęło, a czas się skończył, przytnę ostateczny zakres pracy do 5 modeli, resztę skończę pewnie na dniach, ale na zakończenie konkursu się nie wyrobię. I tak cieszę się, bo ta edycja konkursu pozwoliła mi zrobić sporą część nowej armii.

Ostatni WIP:
Obrazek

Gotowe modele:

Obrazek

Obrazek

Modele trochę skonwertowałem, dodając im szable, tarcze i broń palną. W oryginale były to modele jedynie z włóczniami. Będę je wykorzystywał jako formacje pomocnicze włoskiej armii w systemie Bolt Action. Zdaję sobie sprawę, że "mundury" nie do końca odpowiadają podręcznikom, ale nie udało mi się znaleźć ładnych modeli wielbłądów, które by odpowiadały w 100% potrzebom, a w końcu to tylko gra w żołnierzyki i nikt mi nie udowodni, że gdzieś włoski oficer nie przekonał jakiegoś wodza plemienia aby do niego dołączył w walce z "brytyjskim najeźdźcą" i tacy tubulcy, bez umundurowania i przeszkolenia poszli w bój ;)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy (poza konkursem) [gotowe]

Post autor: Umpapa »

Przepiękne figurki. Jeden z moich ulubionych tematów (mam podobne figurki ale w 20 mm).

Osobiście to bym bardziej zróżnicował tonacje koców i wielbłądów - każdy odcień niepowtarzalny. Mam takie natręctwo, żeby kolory się nie powtarzały. Najbardziej skorzystałem z tego tutoriala: https://leadadventureforum.com/index.php?topic=36019.0
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [2] Wielbłądy (poza konkursem) [gotowe]

Post autor: rilian »

Tak, masz rację. Nie jestem jakoś specjalnie dumny z tych modeli. Chyba robiłem zbyt wielu na raz i trochę się przestraszyłem, że stracę wenę, albo będę miał długą przerwę przy tym projekcie i jak wiele innych w efekcie trafi na półkę nieskończonych na wiele lat albo i na zawsze. Z takiej obawy poszedłem trochę na skróty i zrobiłem to nie najlepiej. Ten wielbłądek z tutoriala wygląda dużo lepiej niż moje, ale jak mam już całą dwudziestkę (a w zasadzie dwudziestkę dwójkę), to z daleka wyglądają fajnie, jak rozwścieczony tłum tubylców:)

W wypadku tych modeli też jest trochę problem z używaniem shade'a, bo wielbłądy są zupełnie gładkie, nie mają nawet symbolicznie zarysowanej sierści. Próbowałem zrobić taki shading z aero, ale chyba zbyt subtelny wyszedł, bo w ogóle go nie widać:/

A jeśli lubisz takie modele, to czeka mnie jeszcze 40 tubylców na piechotę, choć mam nadzieję ich zrobić przed kolejną edycją :)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”