[XXIV] [5] CV 35 + Lanciafiamme (poza konkursem)[gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

[XXIV] [5] CV 35 + Lanciafiamme (poza konkursem)[gotowe]

Post autor: rilian »

Dwa maleństwa z drukarki 3d do mojej nowo formowanej armii włoskiej:
Obrazek
Bazowy kolor:
Obrazek
Shade:
Obrazek
Temat jest na tyle prosty i mały, że po shadzie jak zrobię rozjaśnienia, to w sumie połowa roboty jeśli nie 3/4 będzie za mną. Przyczepka nie przylega idealnie do tankietki, bo zrobiłem ją na magnesiku przyciągającym się do łebka pinezki. Zależało mi na tym, żeby połączenie było ruchome, stąd ta szczelina. Modele niestety są baaardzo uproszczone, nity są przerośnięte i w efekcie nie do końca jestem kontent z jakości, ale nie udało mi się znaleźć w rozsądnej cenie modelu, który by mnie satysfakcjonował, a jak znam życie, to pewnie zagrają w jednej kampanii a potem będą się większość czasu kurzyć, dlatego nie chciałem się wykosztowywać.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 września 2023, 09:17 przez rilian, łącznie zmieniany 2 razy.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [5] CV 35 + Lanciafiamme

Post autor: Umpapa »

Śliczności. Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 169 times

Re: [XXIV] [5] CV 35 + Lanciafiamme

Post autor: Majbach »

Tak właśnie sobie przeczytałem, że ponoć jedną na chodzie mają w służbie w Afganistanie... :shock:
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [5] CV 35 + Lanciafiamme (poza konkursem)

Post autor: rilian »

Ostatnie zdjęcie z pracy, po dodaniu rozjaśnień. Mam jeszcze zdjęcie jak pojawiają się detale i gąsienice, ale wyszło strasznie ciemne rpzez pośpiech. Mam nadzieję, że te wystarczą.
Obrazek

Do galerii:
Obrazek
reszta dla ciekawych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jestem bardzo zadowolony z efektu. Modele, co tu dużo mówić, są brzydkie. Według opisu autora pliku model został przeskalowany ze skali 1/100, z tego powodu gąsienice są obrzydliwe, nity za duże, a zawiasy we wszystkich włazach karykaturalnie ogromne. Dodatkowo jest to moje pierwsze podejście do pojazdu w malowaniu pustynnym, czystym piaskowym i to na modelach, które oba mogłyby się zmieścić w pudełku od zapałek, a efekt końcowy nie jest zły i pomimo przeciwności te szkraby w sumie mi się podobają i już nie mogę się doczekać, żeby nimi wyjechać na stół;)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”