[XXIV] [5] KW-1 "Suworow" [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

[XXIV] [5] KW-1 "Suworow" [GOTOWE]

Post autor: Hubertw »

Jeden projekt już skończyłem, drugi zbliża się ku końcowi, więc czas na trzeci. W mojej ulubionej kategorii zgłaszam KW-1 od Warlorda w skali 28mm do Bolt Action. Czołg będzie pojazdem dowódcy 260 Samodzielnego Pułku
Czołgów Przełamania, podpułkownika Leonida Prokofiewicza Krasnosztana, który to jest już produktem Rubiconu :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 sierpnia 2023, 18:21 przez Hubertw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow"

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow"

Post autor: Hubertw »

Czołg nabiera kolorów. Modulację wzbogaciłem rozjaśnieniami z pędzla używając najjaśniejszego koloru z zestawu do modulacji. Napis wykonałem odręcznie i wyszedł jak na materiale źródłowym :) Zdjęcie wykonano latem 1944 podczas walk na Przesmyku Karelskim, kiedy to pułk walczył w składzie 21 Armii Frontu Leningradzkiego.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow"

Post autor: rilian »

Jeśli napis jest pędzlem robiony, to tylko pozazdrościć precyzji. Szacun!
Swoją drogą jest to jeden z przykładów, gdzie powinno się podkreślać takie rzeczy przed oceną sędziów, bo zrobiłeś napis tak dokładnie, że bez przeczytania wątku założyłbym od razu, że to kalkomania.
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow"

Post autor: Hubertw »

Kilka ujęć podczas weatheringu. Przy okazji skończę poza konkursem wethering na dawno napoczętym T-34-85 na którym o wiele fajniejszy napis również wykonałem odręcznie, ale w tym stanie zgłosić go już nie mogłem. Jeżeli chodzi o pułkownika Krasnosztana, wojna zastała go jako dowódcę kompanii czołgów w Leningradzkim Okręgu Wojskowym. Przeżył pancerny pogrom 1941. roku, później objął dowodzenie nad batalionem i nawet był odznaczany za udział w natarciach i niszczenie umocnień. Nie znalazłem póki co informacji by zniszczył jakiś niemiecki czołg. W 260 Pułku był od jego sformowania w styczniu 1943. Latem 1944 pułk po otrzymaniu tytułu gwardii walczył przeciwko Finlandii, pułkownik otrzymał ordery czerwonego sztandaru i czerwonej gwiazdy, a w sierpniu został wysłany do akademii wojskowej i więcej frontu nie widział. Całkiem ciekawa jest jednostka, którą dowodził, bo posiadała jednocześnie czołgi KW-1 oraz Churchill

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow"

Post autor: Hubertw »

Model prawie gotowy, zostało tylko dodać kilka efektów, zrobić drobne poprawki i skończyć figurkę pułkownika. Chociaż pewności, że czołgiem tym jeździł akurat pułkownik Krasnosztan mieć nie mogę. Dla przykładu, w innym pułku czołgów ciężkich, o którym czytałem wóz dowódcy był w rzeczywistości wykorzystywany przez zastępcę dowódcy do spraw liniowych w stopniu majora, a sam dowódca pułku bezpośredniego udziału w walce już nie brał.

Obrazek

Obrazek
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow"

Post autor: Hubertw »

Gotowe. Dwa zdjęcia na szybko i biorę się za ostatni projekt bo czasu na malowanie coraz mniej, a większą sesję zrobię za kilka dni :D

Obrazek

Obrazek
Hubertw
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 12 listopada 2017, 18:44
Has thanked: 26 times
Been thanked: 59 times

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow" [GOTOWE]

Post autor: Hubertw »

A oto galeria zdjęć gotowego modelu :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 169 times

Re: [XXIV] [5] KW-1 "Suworow" [GOTOWE]

Post autor: Majbach »

Nie wiem co robi większe wrażenie - sama jakość modelu czy liczba 25 fotek w galerii końcowej ;)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”