[XXV] [7] ZIL-131 ZU-23-2 [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

[XXV] [7] ZIL-131 ZU-23-2 [GOTOWE]

Post autor: Gingerhead18848 »

Cześć!

Kolejne podejście do kategorii nr 4 (jak pisałem już, jeden z modeli podejdzie w tej kategorii, drugi zmierzy sie z Jurorami ;) )

Wybór alternatywny padł na wersje Zila 131 z pelotką ZU-23-2 na pace, skala 15mm, docelowo Team Yankee/ 7 Days to the River Rhine.
Wydruk własny, model od BobMack3d, lekko przerobiony przeze mnie (modyfikacja dodania magnesu do działka, twórca nie przewidział takiej opcji)

Model dopiero po podstawowym oczyszczeniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W towarzystwie drugiego wozu tej skali, również próbujący swoich sił w tegorocznej edycji.

Część kolejna - finalna obróbka i wstępne malowanie
Ostatnio zmieniony sobota, 17 lutego 2024, 02:09 przez Gingerhead18848, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XXV] [4] ZIL-131 ZU-23-2

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXV] [4] ZIL-131 ZU-23-2

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 ZU-23-2

Post autor: Gingerhead18848 »

Part 2 - wstępne malowanie i brudzenie

Jako że większość opisałem w częściowo bliźniaczym temacie (Zil 131 R140) nie będę powtarzał się ze szczegółami.

Malowanie Aero na 3 kolory mieszankami farb Mr. Hobby, następnie ręczne domalowania i poprawki głównie farbami Scale i Vallejo a na koniec mieszanka gąbki i detailingu wprowadzając wstępne zużycie wozu.
Kalka na drzwiach z zestawu Rubicona (chyba z jednego z jeepów lub Dodgy).
Dodatki na pace malowane raczej z własnej inwencji jednak starając się bazować na referencjach.
Jeśli chodzi o działko, postawiłem na czarne lufy (mimo że wersje całkiem zielone też znalazłem) jednak taka konfiguracja wydała mi się znacznie ciekawsza.

Obrazek

Obrazek

Kolejny etap - pełne brudzonko
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 ZU-23-2

Post autor: Gingerhead18848 »

Part 3, brudzonko

Podobnie jak z pozostałymi pojazdami spod znaku czerwonej gwiazdy- problem z washem (nie ma co się rozpisywać 3 raz).

Bazowy wash i wstępny pin z Dark Wash, potem poprawki i konkretne zacieki. Drugie w kolejce, pin for brown and green, najpierw pinując i dodatki jak fuel stains, engine oil i engine grime. Finalnie rain marks i po całości podwozia i dołach burt miks pin for brown and green i pin for black. Efekt bardzo błotnistej wody długo chlapiącej i zmywanej z pojazdu - imo wyszedł zadowalająco, jednak wybijający się mniej niż na wozie dowodzenia.

Działko finalnie znalazło się na pace, platforma przymocowana na stałe a działko na magnesie.

Kolejny etap - pigmenty i finiszowanie!

PS. jako etap 2.5 wyszły efekty odbić na oknach, jednak tutaj nie wyszło to tak dobrze jak na wozie dowodzenia. Czy poprawię - zależy od czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gingerhead18848
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: środa, 3 stycznia 2024, 07:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: [XXV] [4] ZIL-131 ZU-23-2

Post autor: Gingerhead18848 »

Part 4 - pigmenty i finito!

Przy tak małej skali z którą jeszcze nie pracowałem pigmentami musiałem nieco się nagimnastykować i eksperymentować, jednak finalnie nie poszło tak źle.

Działko zostało ruchome tak jak miało być, muszę popracować nad randomowymi kroplami z pędzla i postawić sobie prywatny challenge zrobienia kolejnego modelu nie u%ebanego w błocie :P

W każdym razie skończone!
Zil-131 z posadzonym na pace ZU-23-2, wzorowany na wozach 1 wojny Czeczeńskiej i ćwiczeń po niej.
Czy zamknięty?
Zostaje decyzja jak finalnie zgłosić prace ale to już na dniach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”