4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Raleen »

Toś zamieszał teraz, bo pary się zmienią.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kadzik

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Kadzik »

A ja mam pytanie z innej beczki:
Czy ktoś może ma jakieś moje tereny? Szykowałem rzeczy na turniej i standardowo otworzyłem łóżko, gdzie trzymam makiety, a tu ewidentne braki. Mam tylko dwie górki zrobione jakoś niedawno, a całą resztę wcięło. Ostatnio grałem chyba z Jarkiem w Wargamerze, ale nie pamiętam, czy brałem wtedy swoje tereny. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

Ale się zamieszało!!!
Już od dwóch dni przyjąłem, że nie gram w turnieju, a tu taka zmiana!

Na dodatek jestem zupełnie nie przygotowany do zagrania w turnieju. (Wszystko mam już popakowane.)

No dobra zobaczymy na miejscu jak będzie.

Przy okazji wychodzi, że moje przewidywania zupełnie się nie sprawdzają:
Pablo – potwierdzał i byłem pewny że będzie – nie ma go!
Radek Rybak – byłem przekonany że będzie – nie mógł!
Kadzik – zastrzegał się że będzie na 70% więc nie liczyłem specjalnie na niego – gra!!

A propos. Kadzik
Tak jak Ci chyba pisałem po poprzednim turnieju ligowym mam jeden twój teren (górkę) i jest zapakowana żeby Ci ją oddać. (Na Wilczej graliśmy moimi terenami.)
Ostatnio zmieniony sobota, 20 sierpnia 2011, 17:04 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Raleen »

Greebo pisze:Pablo – potwierdzał i byłem pewny że będzie – nie ma go!
Paweł Rybak – byłem przekonany że będzie – nie mógł!
Greebo dezorganizacja wkrada się w Twoje szeregi ;) .
Rozumiem oczywiście, że w drugim przypadku chodziło o Radka.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

Oczywiście Raleen. Przepraszam Pawła i Radka!!!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

Pomimo pewnych perturbacji (tuż przed turniejem odpadł nam jeden gracz i zupełnie z marszu wziąłem udział jako nie tylko organizator ale i uczestnik) mamy za sobą kolejny turniej DBA (trzeci w tym sezonie w Warszawie i czwarty w tej Lidze).

Niestety nie udało się nam zebrać rekordowej (ale stałej do tej pory na turniejach w Warszawie) liczby graczy DBA to jest 10! Ostatecznie zagrało 8 osób, choć przez sale Agresora przewinęło się dużo więcej osób. Było jednak dwóch, a jeśli liczyć i Raleena to nawet 3 nowych graczy. No i było sporo (ostatecznie 5 i pół) moich armii :)

A oto ostateczne wyniki V Warszawskich Rozgrywek Ligi DBA w ramach II Ogólnopolskiej Ligi DBA:

1. Ryszard (Raleen) Kita 34 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 remis)
2. Michał (MiSiO) Ciemniewski 34 pkt, (+5 pkt do Ligi za przyjazd) (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana – z Raleenem stąd drugie miejsce)
3. Jarek (Greebo) Kocznur 33 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana)
4. Grzegorz (GRZ) Rząca 28 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 1 remis)
5. Konrad (Kadzik) Brzozowski 18 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana)
6. Piotr (Cisza) Ciszewski 18 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana - niżej niż Kadzik, bo z nim przegrał)
7. Paweł (QR) Kur 17 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana, 1 remis)
8. Robert (Robson) Szczelina 7 pkt, (+5 pkt do Ligi za przyjazd) (4 bitwy, 1 remis, 3 przegrane)


Po raz drugi czarnym koniem turnieju jest moim zdaniem Raleen, który pomimo tego, że przed turniejem stoczył góra 5-6 bitew w DBA (z czego 4 na poprzednim turnieju), ostatecznie pokonał (dosłownie!!!) MiSiA zajmującego I miejsce w lidze i wygrał ten turniej.
Ponadto zdobył również tytuł Kilera Generałów, zabijając w sumie swoim przeciwnikom dwóch generałów!!!


Jeszcze raz wielkie gratulacje Raleen!!!

Do ogólnej klasyfikacji Kilerów Generałów zostają również dopisani następujący gracze, którzy zabili po 1 Generale przeciwnika:

Michał (MiSiO) Ciemniewski
Jarek (Greebo) Kocznur
Konrad (Kadzik) Brzozowski
Grzegorz (GRZ) Rząca


Tytuł Łupieżcy na tym turnieju zdobył:

Grzegorz (GRZ) Rząca (za zdobycie 1 obozu) (kolejny sukces nowego gracza, który nawet raz nie grał w DBA przed turniejem)

A na koniec dodam, że moje 5 armii na tym turnieju (nie liczę posiłków dla armii Kadzika) zdobyło w sumie 119 punktów ;)

Za chwilę aktualne wyniki Ligi i podam armie biorące udział w turnieju.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 sierpnia 2011, 18:56 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: GRZ »

2Ps z którymi nie wiedziałem co zrobić. Myślałem że najważniejsza będzie kawaleria/wozy/artyleria okazuje się że na niemieckich komandosów nie ma mocnych. ;) Zaszarżowałem nimi najpierw 2x2Ps które zjedli w walce wręcz, potem cichaczem przemknęli przez las i zaatakowali obóz wycinając ciury obozowe. W następnych bitwach już aż tak nie szaleli (ale raz przez chyba 5 walk trzymali Ax wspierane przez Ps)
Niestety takie heroiczne występy chłopaków zmęczyły i w ostatniej bitwie mimo iż dzięki dobremu rzutowi na PiP doszli do obozu w 1 turze to nie byli w stanie przez 2 walki wybić ciurów obozowych. Cóż nawet komandosi muszą odpocząć. Ogólnie uważam że jak na 1 raz w DBA to poszło mi świetnie. (Czyt. dobrze rzucałem ;) )
Pozdrawiam wszystkich, dzięki za grę oraz rady i parę fajnych zagrywek taktycznych!

PS. Jarku czy nie pomyliłeś się przypadkiem w miejscach 6 i 7 ich punktacje że o imieniu jednego z zawodników nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 sierpnia 2011, 18:48 przez GRZ, łącznie zmieniany 1 raz.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Kadzik

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Kadzik »

Greebo, coś namieszałeś z punktami. QR ma ich więcej ode mnie, a jest 7? I z tego co pamiętam to mam punktów 15.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Raleen »

Dzięki za gratulacje. Dziękuję również wszystkim przeciwnikom, z którymi przyszło mi powalczyć, w kolejności: QR, Robsonowi, Kadzikowi i MiSiOwi (po raz kolejny). Znów jakoś tak wyszło, że pierwsza moja partia okazała się dla mnie najsłabsza, a może to przezorność Pawła Kura sprawiła, że nawystawiał wtedy całkiem sporo lasów i bagienek. Co więcej, na koniec miał szansę zdobyć mi obóz (szczęśliwie dla mnie mu się nie udało). Potem już coraz bardziej się rozkręcałem, a czysty teren, który się losował sprzyjał mojej rycerskiej armii i szybkiej wyżynce :) .

Tobie Jarku również wielkie podziękowania za perfekcyjną organizację turnieju, mimo różnych przeciwności. Bez Ciebie (i Twoich armii ;) ) niewiele byśmy zdziałali.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: stelker »

Z ciekawości jakimi armiami graliście ?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

GRZ
Tak, pomyliłem imiona! Dziękuję. Już poprawiłem. Jeśli chodzi o miejsca to źle wpisałem pkt.
Kadzik
Przepraszam. QR jest na 7 miejscu bo miał mniej pkt. niż ty. Ty miałeś 15 po trzech bitwach ostatecznie miałeś 18 czyli tyle co Cisza ale Cisza z Tobą przegrał więc jest miejsce niżej.

Bardzo wszystkich przepraszam. To wszystko przez pośpiech. (Chciałem szybko dać wyniki na stronie) Dzięki że tak uważnie czytacie!!!

PS.

Zdjęcia z turnieju podeśle Raleenowi może coś powiesi na forum albo stronę, ale jeśli ktoś je chce to proszę o wiadomość to mu je prześlę (mam 51 zdjęć)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Greebo »

I jeszcze informacja o armiach, które brały udział w turnieju. Podaję je w kolejności zajętych miejsc:

1. Ryszard (Raleen) Kita – Francja Ordonansu IV/82a
2. Michał (MiSiO) Ciemniewski – Wcześni Polacy III/62b
3. Jarek (Greebo) Kocznur – Późna Kartagina II/32
4. Grzegorz (GRZ) Rząca – Niemcy IV/13d
5. Konrad (Kadzik) Brzozowski – Cypryjczycy IV/26
6. Piotr (Cisza) Ciszewski – Trakowie I/48
7. Paweł (QR) Kur – Wcześni Polacy III/62a
8. Robert (Robson) Szczelina – Późna Persja Achemenidów II/7

Jeśli chodzi o użyte armie, ponownie górę wzięły armie z IV części list armii ("Późniejsze średniowiecze"). Wygląda więc, że to już jakiś trend odchodzenia od najpopularniejszych dotychczas armii z II części list armii (czyli "Klasycznego okresu starożytności").

I część (okres rydwanów) - 1 armia
II część (okres klasyczny - starożytność) - 2 armie
III część (okres wczesnego średniowiecza) - 2 armie
IV część (okres późniejszego średniowiecza) - 3 armie
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: Raleen »

Mam już zdjęcia od Greebo. Do jutra rana powinienem przejrzeć, obrobić i wrzucić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: MiSiO »

Świetnie było!

Trochę więcej średniowiecza, bo od antyku trzeba czasem odpocząć!
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: 4 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 20.08.2011

Post autor: stelker »

A jak rozwiązaliśćie kwestie dismounta ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”