Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Greebo »

Bardzo dobry pomysł. Właśnie miałem wspomniec że przy braku dostępu do sal możemy sie podczepiać pod większe imprezy.

Na przykład ostatni turniej mogliśmy zagrać na Pyrkonie. Ja niestety dowiedziałem sie o tej imprezie tuż przed ale myslę że "miejscowi" mogli o tym wiedziec wczesniej. A z moich doświadczeń wynika że organizatorzy takich imprez sa dość życzliwi dla osób którzy przychodzą do nich z nowymi elementami imprezy.

Co do imprezy w czerwcu w Łodzi w tym roku to mam tylko jedną wątpliwość - czy EURO (które jest w tym samym czasie) nie będzie pewną komplikacją?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Raleen »

W czerwcu na początku szykowana jest też impreza w Warszawie gdzie DBA byśmy chcieli pokazać, ale o tym więcej za jakiś czas. W każdym razie gdyby to miał być pierwszy weekend czerwca, będzie nam kolidować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Raleen »

Chodzi o to, że na tej imprezie, o której wspominałem, będzie spora szansa popromować DBA, a Operacja Łódzka to ostatnio jak 10 osób było to chyba w tych granicach, więc w granicach naszych spotkań w Agresorze. Ale to też ułatwia przesuwanie terminów - mniejsza impreza, będąca bardziej spotkaniem starych znajomych, może sobie na to pozwolić, i teoretycznie wtedy można być tu i tu, i nic ze sobą nie koliduje.

Co do Euro, też wydaje mi się, że nie będzie to aż takim problemem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Greebo »

Co do Lublina

Was dwóch + 4 osoby choćby z Warszawy i turniej idzie, a przy okazji reklama systemu przez plakaty przed imprezą i sama imprezę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Raleen »

Lublin jest lepszą propozycją - jeśli mówimy o LMS, aczkolwiek to też jest bardziej spotkanie grupki starych znajomych znad planszy ;) . Choć zacne, tego nie powiem :) . Nie wiem jak tam jest z plakatowaniem... Dawno, dawno temu owszem plakatowano, nawet kiedyś tam MKG był raz (jedyny) z figurkami. Ale to było 7 lat temu, gdy impreza miała nieco szerszy profil, a przynajmniej próbowała. W zasadzie jak byście chcieli robić w Lublinie to czy zrobicie w sklepie Wargamera czy na LMS czy jak ktoś załatwi po prostu salę w domu kultury to na jedno wyjdzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Gerhard. »

Raleen pisze:Chodzi o to, że na tej imprezie, o której wspominałem, będzie spora szansa popromować DBA, a Operacja Łódzka to ostatnio jak 10 osób było to chyba w tych granicach, więc w granicach naszych spotkań w Agresorze. Ale to też ułatwia przesuwanie terminów - mniejsza impreza, będąca bardziej spotkaniem starych znajomych, może sobie na to pozwolić, i teoretycznie wtedy można być tu i tu, i nic ze sobą nie koliduje.

Co do Euro, też wydaje mi się, że nie będzie to aż takim problemem.
No jestem oburzony ;) Ostatnio to było jakies z 300 osób! Biorąc pod uwagę, że OŁ odbywał się równolegle z Łódzkim Portem Gier ;)
Dawniej w czasach kiedy OŁ odbywał się w IH UŁ w danym momencie rzeczywiście bywało 10 osób ale bywały i 2 i 20 także;)

Byc może w tym roku także OŁ odbędzie się wraz z ŁPG 26-27 maja. Na razie jednak żadnych oficjalnych informacji na ten temat nie mogę przedstawić. Ponieważ rzadko zagladam na wszelkie fora strategów będę o wszystkim informował bezpośrednio Profesa.
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Raleen »

Gerhard. pisze:Byc może w tym roku także OŁ odbędzie się wraz z ŁPG 26-27 maja
To też nam nie rozwiązuje problemu, bo w ten weekend jest Grenadier.

Co do wiadomości o terminie, to może puść równolegle do mnie, albo jednak wpadnij do nas i zamieść na forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Gerhard. »

Raleen pisze:
Gerhard. pisze:Byc może w tym roku także OŁ odbędzie się wraz z ŁPG 26-27 maja
To też nam nie rozwiązuje problemu, bo w ten weekend jest Grenadier.

Co do wiadomości o terminie, to może puść równolegle do mnie, albo jednak wpadnij do nas i zamieść na forum.
No to rzeczywiście bez sensu :cry: Może bedzie inny termin, ale wtedy będzie to rzeczywiście konwent na co najwyżej kilkanascie osób. Inna sprawa, że nam też zależy, zeby zaistnieć wspólnie z dość dużą imprezą jaka jest Łódzki Port Gier. Mimo wszystko, z wyjątkiem paru zacnych wyjątków, uczestnicy Grenadiera i OŁ pochodzą i tak z innych rejonów strategicznych Polski (cokolwiek to znaczy ;) ).

Będę informował na bieżąco Profesa o postepach. A jak będzie coś konkretnego już wiadomo to dam znać oczywiście na tutaj na forum. Ale wczesniej niż do połowy maja nic się nie wyklaruje konkretnego, jeżeli wybierzemy inny termin niż 26-27 maja.
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: stelker »

Gdyby udało się zorganizować turniej w Lubelskim Wargamerze z pewnością bym się pojawił. W Lublinie rośnie powoli grupa graczy OiM, więc są już w miarę oswojeni ze skalą 15mm.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Greebo »

Mamy teoretycznie dwa terminy opcjonalne/wolne 28 lipca lub 25 sierpnia. Tak jak już pisałem na pw mogę porozmawiać z Sosną na temat turnieju w jego sklepie w Lublinie ale jest pytanie czy zbierze się minimum 6 graczy którzy będą chcieli zagrać.

Z tego co wiem to w najbliższych okolicach poza stelkerem jest tylko jeszcze jeden gracz. Czy może się mylę?
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Kretus »

Chyba jest nas tylko dwóch w okolicy. Jeśli przyprowadzilibyśmy kogoś jeszcze (a jest na to szansa) byłyby to osoby totalnie zielone.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Greebo »

Może właśnie jest to pomysł na taki turniej dla początkujacych! Jeśli zbierzecie 6 osób to mogę przyjechać jako organizator-sędzia i wszystkim pomagać. W ten sposób nie byloby problemu gry z bardziej doświadczonymi graczami i robienie za "mięso armatnie", a jednocześnie byłby to w pewnym sensie pokaz-nauka DBA.

Rozmawiałem wczoraj wstepnie z Sosną i mam jego "błogosławienstwo" na ewentualny taki turniej. Teraz pozostaje skontakotwanie się jeszcze z Lublinem w tej sprawie (czy nie bedą czegoś organizowali w terminach ktore proponujemy itp.) ale to dopiero po waszej odpowiedzi czy zbierzecie 6 graczy.

Robiłem wstępną orientację wśród graczy w Warszawie i na razie raczej nie mam pewnych uczestników na turniej w Lublinie w wakacje :(.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: stelker »

Od jutra do soboty będę w Lublinie więc postaram się zorientować czy wśród tamtejszych graczy znaleźliby się chętni na taki turniej.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Kretus »

Nie damy rady zebrać 6 graczy, więc chyba się nie uda.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Kalendarium Turniejów Ligi DBA na sezon 2011/12

Post autor: Greebo »

A jeśli można zapytać ilu się udało?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”