Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.12r.

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.

Post autor: AWu »

No ja sobie powieszałem moskitiery, ale liczę na zdjęcia..
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.

Post autor: szeperd »

Chapeau bas Panowie. Jak czytam Inkuba, to wnioskuję, że forma turnieju się spodobała. Gratulacje dla Graczy i Greeba.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.

Post autor: Greebo »

Jeszcze trochę statystyk dotyczących ostatniego turnieju :D .

Na turnieju było 22 z 24 zaplanowanych armii.

Swoimi armiami wsparli turniej:
Inkub – 3 armie (I/22a. New Kingdom Egyptian 1543-1200BC, II/12. Alexandrian Macedonian. 355BC-320BC. i III/40b. Viking 850-1280AD)
Cisza – 2 armie (I/52f. Early Hoplite Greek. 680BC-450BC. - Athenian 540-450BC i II/9. Syracusan. 410BC-210BC)
Pablo – 1 amia (II/5b. Later Hoplite Greek. 450BC-275BC - Athenian)
i Kadzik (pomimo że sam nie przyszedł, a zatem należą mu się dodatkowe podziękowania) – 1 amia (II/32. Later Carthaginian. 275BC-146BC)

Ostatecznie nie było na turnieju armii do bitwy pod Manzikerem 1071r. Liczyłem że armie Bizancjum do tej bitwy (III/75. Konstantinian Byzantine. 1042AD-1071AD) przyniesie Robson, a kiedy już wiedziałem że nie przyjdzie nie miałem już siły szukać swojej :).

Użycie poszczególnych bitew wyglądało następująco:

Bitwy z okresu rydwanów:
Kadesz 1288r. p.n.e – 2 razy
Maraton 490r. p.n.e. – 1 raz
P’ing-yin 554r. p.n.e. – 0

Bitwy z okresu klasycznej starożytności
Granik 334r. p.n.e. – 1 raz
Kanny 216r. p.n.e. – 1 raz
Bitwa pod Syrakuzami 414 r. p.n.e. – 1 raz

Bitwy z okresu wieków ciemnych
Daras 531r. – 1 raz
Stamford Bridge 1066r. – 2 razy

Bitwy z okresu średniowiecza
Bouvines 1214r. – 2 razy
Fornovo 1494r. – 3 razy
Rzeka Indus 1221r. – 2 razy

I jeszcze wylosowane bitwy w poszczególnych kolejkach bitew:

W pierwszej turze do gry wylosowano: 1 bitwę z okresu rydwanów (Kadesz 1288r. p.n.e), 1 bitwę z okresu klasycznej starożytności (pod Syrakuzami 414 r. p.n.e.) i 2 bitwy z okresu wieków ciemnych (Daras 531r. i Stamford Bridge 1066r.). Z okresu średniowiecza nie wylosowano żadnej bitwy.

W drugiej turze do gry wylosowano: nie wylosowano żadnej bitwy z okresu rydwanów, 1 bitwę z okresu klasycznej starożytności (Granik 334r. p.n.e.) i 1 bitwę z okresu wieków ciemnych (Stamford Bridge 1066r.) i 2 bitwy z okresu średniowiecza (Fornovo 1494r. i Rzeka Indus 1221r.).

W trzeciej turze do gry wylosowano: 1 bitwę z okresu rydwanów (Maraton 490r. p.n.e.), 1 bitwę z okresu klasycznej starożytności (Kanny 216r. p.n.e.) Ponownie 2 z okresu średniowiecza (Bouvines 1214r. i Fornovo 1494r.) Nie wylosowano natomiast żadnej bitwy z okresu wieków ciemnych.

W czwartej turze do gry wylosowano: 1 bitwę z okresu rydwanów (Kadesz 1288r. p.n.e), i wszystkie 3bitwy z okresu średniowiecza. Nie wylosowano natomiast żadnej bitwy z okresu klasycznej starożytności i wieków ciemnych.

W większości przypadków za „sierotkę” losującą bitwy robił Profes79 :)


I jeszcze jedna ciekawostka. Jeśli dobrze pamiętam w większości gier zwycięstwa odniosły armie które historycznie wygrały daną bitwę, aczkolwiek przynajmniej 3 razy historia uległa zmianie ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.

Post autor: Raleen »

Zdjęcia będą wkrótce, chwilę musicie poczekać, bo jeszcze w niedzielę były rozgrywki testowe w "Orzeł, Lew i Lilie" i jak to nieraz bywa, nazbierało się trochę zdjęć, a do tego robiłem jeszcze "po godzinach" zdjęcia figurek, korzystając z okazji ;) .

Dziękuję wszystkim za grę i Greebo za wkład organizacyjny - tym razem większy niż zwykle, bo trzeba było powybierać bitwy i armie do turnieju, miło było sobie odświeżyć DBA. Mam wrażenie, że formuła turnieju historycznego bardzo dobrze się sprawdziła i jednak wrażenia są dużo większe niż przy nieco abstrakcyjnym starciu armii z różnych okresów historycznych. Dla mnie fajne było mimo wszystko to, że można było sobie zagrać na jednym turnieju armiami z różnych epok historycznych, gdzie przeciwnik także był historyczny.

Cieszę się, że nowa dusza do nas dołączyła (nie licząc Profesa, którego sukcesywnie wciągamy w temat) - pozdrawiam więc szczególnie Damiana i mam nadzieję, że dołączy do nas również na forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.

Post autor: Raleen »

Relacja z turnieju na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Re: Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.

Post autor: Cezary29 »

Fantastycznie! Greebo, gratuluję organizacji, liczę że format się spodobał i że skusi się więcej osób na tegoroczny puchar Hiszpanii w tym formacie!
Pzdr
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Nowy turniej III sezonu Ligi DBA - VII WRL DBA 24/25.03.

Post autor: Greebo »

To ja jeszcze raz bardzo dziękuję za życzliwość, zrozumienie i chęć odpowiadania na moje liczne pytania i dopytywania się czyli za całą twoją pomoc. Zarówno w przy okazji tego turnieju historycznego jak i wcześniej przy tworzeniu regulaminu naszej Ligii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”