1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Witam wszystkich.

Minął już prawie miesiąc od zakończenia III Sezonu Naszej Ligi DBA, najwyższy więc już czas zacząć kolejny sezon.
Nie chciałem zaczynać nowego wątku o turnieju bez zakończenia prac nad Regulaminem Ligi. Niestety prace nad nim nieco się przeciągnęły choć zmiany w nim są właściwie niewielkie. Dotyczą jednak ważnych kwestii nagród i sponsorów wymagały więc szczegółowych ustaleń tak żeby były to pewne wiadomości a nie „gruszki na wierzbie”.
Regulamin Ligi Już mamy więc możemy przejść do organizacji turnieju.

IV Sezon rozpoczynamy dziesiątym turniejem ligowym w Warszawie
. Mam nadzieje że na ten swego rodzaju jubileusz przybędzie dużo graczy i będziemy się dobrze bawić.
Poniżej umieszczę już regulamin turnieju (choćby po to aby pokazać o ile nagród wzbogaciły się turnieje naszej Ligi :D ) Poproszę też już o zgłaszanie się chętnych do gry, ale na razie prosiłbym również o sugestie co do jego terminu.

Do wyboru mamy dwa terminy 17 lub 24 listopada.
Do niedzieli (28 października) czekam na głosy który termin będzie lepszy. W następnym tygodniu ustalimy ostateczny termin turnieju.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Kretus »

24 listopada mamy z Maciejusem ostatnie kolokwium. Dopiero po tym dniu jesteśmy wolni (o ile nie wypadną nam poprawki)... Pech :(
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Greebo »

X Warszawskie Rozgrywki Ligi DBA
1 turniej w ramach IV sezonu Ogólnopolskiej Ligi DBA



REGULAMIN TURNIEJU

Lokalizacja i zgłoszenia:
1. Turniej zostanie rozegrany …. listopada 2012r. W KLUBIE „AGRESOR” w WARSZAWIE PRZY UL. NOWOWIEJSKIEJ 20 (Politechnika - Inżynieria Środowiska sala 548)
Dojazd do Klubu: Alejami Niepodległości, wysiąść na rogu z Nowowiejską, iść lewą stroną ulicy do bramy w płocie. Za bramą pierwszy budynek stojący bokiem do ulicy.
2. Wstęp na Turniej jest bezpłatny.
3. Zgłoszenia należy składać poprzez „Forum Strategie” w tym temacie albo na pw Greebo podając imię, nazwisko i pseudo.

Warunki turnieju:
1. Turniej jest turniejem otwartym. Grają wszystkie armie z podręcznika DBA 2.2. Skład armii (jeśli ma ona możliwości opcjonalnego wystawienia) gracz ustala raz na cały turniej.
2. Gramy armiami w skali 15mm.
3. Nazwę armii z jaką gracz uczestniczy w turnieju zgłasza się organizatorowi w dniu turnieju.
4. Używamy miarek cm (gdzie 100 kroków = 2,5cm).
5. Rozegrane zostaną 4 bitwy.
6. Limit czasu na grę wynosi 1h 10min.
7. W turnieju nie będzie używana rzeka (jako teren możliwy do użycia przy rozstawianiu terenu.)
8. Spieszenie elementów (takich jak np. Cv//Bw) następuję tylko przy rozstawianiu wojska. (Obrońca może o tym decydować do zakończenia swojego rozstawiania czyli do zamiany elementów po rozstawieniu armii przez atakującego).
9. Organizator-Animator Ligi nie bierze udziału w turnieju, chyba że okaże się to konieczne, dla zapewnienia parzystej liczby graczy. W takim wypadku jednak nie przysługują mu jednak nagrody i a punkty przysługujące mu do Klasyfikacji Ligi nie są brane pod uwagę.
10. Armie do gry można wypożyczyć od organizatora (Greebo) pod warunkiem zgłoszenia tego do …. listopada do godz. 12.00 (przy zgłoszeniu do Gry).

Harmonogram:
10.05 - zbiórka uczestników w Klubie „Agresor”.
Rozpoczęcie pierwszej gry ok. 10.20.
Miedzy poszczególnymi grami przewiduje się ok. 10min przerwy.
Ok.15:40 -16;00 Zakończenie turnieju, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.


Nagrody:
1. Gwarantowane nagrody główne dla 8 graczy zgodnie z regulaminem Ligi tzn.
a) I miejsce – 3 „paczki”,
b) II miejsce – 2 „paczki”,
c) kolejne miejsca (jeśli gracz zdobył przynajmniej 8 pkt) – 1 „paczka”.

(pojęcie "paczka" jest objaśnione w Regulaminie Ligi)

2. Nagrody w klasyfikacjach dodatkowych zgodnie z regulaminem Ligi.

3. Nagrody w klasyfikacjach dodatkowych i nagrody z figurek QR Miniatures będą rozdane na turnieju. Nagrody z figurek dostępnych w Wargamer będą do odbioru w sklepie na Wilczej. Co do nagrody książkowej z wydawnictwo Erica będzie ona w miarę możności również wręczona na turnieju.


Noclegi:
Dla uczestników turnieju organizator może zaproponować nocleg u siebie w mieszkaniu. Proszę jednak o zgłaszanie tego faktu do …. listopada do godziny 20.00.


Lista graczy zgłoszonych do turnieju ułożona według par do pierwszej bitwy turnieju.

1. Grzegorz (GRZ) Rząca
2. Michał (MichałeK) Fujawa
3. Piotr (Cisza) Ciszewski
4. Robert (Robson) Szczelina
5. Ryszard (Raleen) Kita
6. Artur (Inkub) Marciniak (na 90%)
7. (NG) Michał Zawada
8. Paweł (QR) Kur
9. (NG) Wiktor Rzemek
10. (NG) Kaja (Kyina) Figarska
11. Konrad (Kadzik) Brzozowski
12. (NG) Maciej (xardas12r) Drążkiewicz


(NG) - oznacza nowego gracza uprawnionego do nagrody za najlepsze miejsce w Lidze nowego gracza, który nie grał w ogóle w Lidze lub grał najwyżej w dwóch turniejach Ligi (we wcześniejszych sezonach Ligi)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Greebo »

Kretus
Może jednak Ci (Wam) się uda np. 17 listopada :D . Jeśli nie to w grudniu albo w styczniu będzie turniej w Krakowie. No i nie ukrywam, że z myślą o Was (czyli grupie z Lublina i okolic) wprowadziłem do regulaminu zasady dla Mini Turnieju zaliczanego do klasyfikacji Ligowej ;)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: GRZ »

Zgłaszam się :)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Kretus »

17 też odpada, bardzo skumulowali nam kolokwia. Od 02.11 do 24.11 pięć bloków. Strasznie napaliliśmy się na wyjazdy a tu taki pech...
Nawet niedziela 25.11 pasowałaby. Nic to, zobaczymy się innym razem, w Krakowie albo na mini-turnieju.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Raleen »

Ja, jakby co opowiadam się za 17.11. W kolejny weekend będzie prawdopodobnie walne stowarzyszenia "Pola Chwały".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Robson »

Ja się zgłaszam, termin jest póki co obojętny.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Kadzik

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Kadzik »

Zgłaszam się również, ale pod warunkiem, że będzie 24.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Raleen »

Ja za to dowiedziałem się, że 24 nie ma jeszcze na pewno walnego, więc jestem dostępny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 17 lub 24.11.20

Post autor: Greebo »

No to bez wątpienia ustalamy termin turnieju na 24.11.

W sumie jest to zgodnie (o ile dobrze pamiętam) z załażeniem ubiegło ligowego kalendarium o turniejach w czwartą sobotę miesiąca :)
Kadzik

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Kadzik »

Oficjalnie potwierdzam swoje przybycie :)
Będzie to mój pierwszy turniej na którym nie zagram Kartaginą. Do wyboru mam Numidów, Iberów, Galów i Ptolemeuszy. Nie mogę się zdecydować.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Do listy uczestników turnieju dopisałem Pawła i Artura mamy więc minimum graczy na turniej.

Może jednak ktoś jeszcze się chce dołączyć?
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Mamy kolejnych nowych graczy z pracowni GROT. (Udało mi się skontaktować z jednym z nich i oto tego efekt).

Dopisałem wiec do listy uczestników Michała Zawadę i Wiktora Rzemka.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Mam kolejne potwierdzenie udziału w turnieju - tym razem od Ciszy.

Bardzo się ciesze bo początkowo wyglądało mi że turniej będzie marniutki a tu już 9 graczy zaklepanych a jeszcze dwóch mam prywatnie zgłoszonych, ale że ich udział będzie pewny w ostatniej chwili więc na razie o nich nie piszę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”