1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Raleen »

Mamy 10 pewnego gracza w turnieju - xardasa, tylko jeszcze się musi doszkolić do soboty, ale że figurki mu nie obce (nawet sobie już prawie całą armię własną pomalował, tylko ma w Olsztynie), to spokojnie da sobie radę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Tak na prawdę to xardasa może być nawet 12 graczem naszego turnieju bo wszystko wskazuje na to że moi "tajni uczestnicy" tzn. Michał i Kaja przyjadą, a przynajmniej tak wynika z ostatnich informacji i zamówień armii na turniej :)

Jeśli wszyscy dopiszą to o nagrody trzeba będzie jednak powalczyć :)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Inkub »

Niestety, wlasnie sie dowiedzialem, ze z przyczyn rodzinnych nie bede mogl grac. Na turnieju pojawie sie tak czy siak, jednak nie bede w stanie ani byc o godzinie wyznaczonej jako rozpoczecie gry, ani nie bede mogl zostac na tyle dlugo, by rozegrac ze dwie bitwy. Przykro mi, moze uda mi sie jednak zagrac choc z bitwe z Jarkiem, towarzysko.
Sprawa wyskoczyla mi doslownie pol godziny temu...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Raleen »

W takiej sytuacji jeszcze jedna dusza by się przydała, żeby było parzyście.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: xardas12r »

Jeżeli nie będzie parzyście mogę nie grać. Moje doświadczenie z dba można nazwać raczej nikłym.
Obrazek
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Robson »

Niestety u mnie tez sytuacja się zmieniła i tez nie będę mógł być na turnieju...
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Po pierwsze bardzo mi przykro że Inkub i Robson mogą nie zagrać w turnieju.

Po drugie Inkub, napisz co mam zabrać na tę towarzyską bitwę z Tobą? (Jakby co. ;) )

Po trzecie xardas12r - nie ma problemów z nieparzystą liczbą graczy i nie musisz z tego powodu rezygnować z udziału. Zawsze mieliśmy na to sposób tyle że obecnie nieco inny niż wcześniej. Ciągle jeszcze jestem ja do grania :) Zgodnie z nowym regulaminem wchodzę w takiej sytuacji do turnieju tyle tylko że nie dostaje nagród (gdybym zajął nagradzane miejsce) i nie dostaje punktów do klasyfikacji Ligii.

Robię tylko za sparing partnera ;)

Po czwarte - rekrutacja ciągle jeszcze trwa i jest szansa co najmniej na jeszcze jednego gracza 8-)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Jeśli nic się nie zmieni w ostatniej chwili, czyli jutro rano, to mamy 10 graczy na turnieju.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Co prawda było nas 10 ale w ostatniej chwili (dziś po 8 rano) coś się jednak zmieniło bo w ostatniej chwili wypadł Kadzik a ja wszedłem na jego miejsce w turnieju.

W każdym razie jesteśmy już po turnieju i po uroczystym rozdaniu nagród!

Po dzisiejszym turnieju pierwsze miejsce w Lidze zajmuje Wielki Wodzu i Wielki Łupieżco, najlepszy z młodych i starych wodzów, niedościgniony mistrzu DBA czyli Grzegorz (GRZ) Rząca!!!!
Zajmuje on również 1 miejsce w klasyfikacji Łupieżców!!!

Drugie miejsce w Lidze i pierwsze miejsce w klasyfikacji Kilerów Generałów zajmuje natomiast Paweł QR Kur.

Więcej o turnieju za kilka minut jak dokopię się do do papierów.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Oto pełne wyniki dzisiejszego turnieju:

1. Grzegorz (GRZ) Rząca 35 pkt, (4 bitwy, 4 wygrane) – 20 pkt do Ligi
2. Paweł (QR) Kur 35 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 14 pkt do Ligi
3. Jarek (Greebo) Kocznur 35 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 0 pkt do Ligi

4. (NG) Michał Zawada 29 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 9 pkt do Ligi
5. Ryszard (Raleen) Kita 26 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 2 przegrane, 1 remis) – 7 pkt do Ligi
6. Michał (MichałeK) Fujawa 24 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 2 przegrane, 1 remis) – 5 pkt do Ligi
7. (NG) Wiktor Rzemek 23 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 4 pkt do Ligi
8. Piotr (Cisza) Ciszewski 22 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrana) – 3 pkt do Ligi
9. (NG) Kaja (Kyina) Figarska 13 pkt (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 2 pkt do Ligi
10. (NG) Maciej (xardas12r) Drążkiewicz 3 pkt (4 bitwy, 4 przegrana) – 1 pkt do Ligi


Jak widać trzy osoby z podium miały tyle samo punktów więc o miejscach zadecydowały kryteria określone w regulaminie Ligi.
Grześ zajął I miejsce, bo miał wszystkie bitwy wygrane (1 kryterium przy trzech graczach z taką sama ilością punktów), Paweł Kur zajął II miejsce, bo wygrał bitwę z Jarkiem (1 kryterium przy dwóch graczach z taką sama ilością punktów).
Na samym turnieju podałem inną kolejność za co bardzo wszystkich przepraszam ale w „ferworze walki” zamiast spojrzeć do regulaminu posłużyłem się pamięcią.

W klasyfikacji Kilerów Generałów ten turniej był wyjątkowo krwawy bo padło aż 8 generałów z czego aż 3 graczy zdjęło przeciwnikom po dwóch generałów:

1. Paweł (QR) - 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów
2. Ryszard (Raleen) Kita - 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów
3. (NG) Wiktor Rzemek - 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów
4. (NG) Michał Zawada - 1pkt
5. Michał (MichałeK) Fujawa - 1 pkt


W klasyfikacji Łupieżców jak zwykle bardziej elitarnie ale aż dwóch graczy od razu weszło do tej klasyfikacji, a Maciej (xardas12r) Drążkiewicz o mały włos dołączyłby jako trzeci bo zdobył obóz Kai, ta jednak odbiła go w czasie bitwy.

1. Grzegorz (GRZ) Rząca - 1pkt
2. Piotr (Cisza) Ciszewski - 1pkt


Oto armie biorące udział w turnieju (w kolejności zajętych miejsc):

1. Grzegorz (GRZ) Rząca – II/7 Persja Achemenidów
2. Paweł (QR) Kur – III/52 Wschodni Frankowie
3. Jarek (Greebo) Kocznur – III/40b Wikingowie
4. (NG) Michał Zawada – IV/62 Anglia z wojny 100 letniej
5. Ryszard (Raleen) Kita – IV/82a Francja Ordonansu
6. Michał (MichałeK) Fujawa – II/33 Rzym
7. (NG) Wiktor Rzemek – IV/47 Złota Orda
8. Piotr (Cisza) Ciszewski – I/48 Tracja
9. (NG) Kaja (Kyina) Figarska – III/28 Karolingowie
10. (NG) Maciej (xardas12r) Drążkiewicz – II/5e Późna Grecja Hoplitów/Etolowie
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Inkub »

Panowie, po mojej krotkiej bytnosci na turnieju, moge powiedziec tylko jedno. Wstyd i sromota :) Jak mozna tak nisko zakwalifikowac jedyna Pania podczas naszych zabaw :) Samo to powinno byc premiowane plus 10 do punktacji.
A juz powazniej. Odnosze wrazenie, moze ciut na wyrost, choc mam nadzieje, ze nie, ze popularnosc ligi nieco wzrosla :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Raleen »

Pani dostała się jako nagroda książka od wydawnictwa Erica (na koniec turnieju było losowanie wśród wszystkich jego uczestników). Chociaż tematyka to trochę specjalistyczna jak dla kobiet, ale najwyżej będzie pod choinkę dla pana będącego partnerem tej pani ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Inkub pisze: A już poważniej. Odnoszę wrażenie, może ciut na wyrost, choć mam nadzieje, ze nie, ze popularność ligi nieco wzrosła :)
Udało się na pewno ściągnąć sporo mniej lub bardziej nowych graczy (aż 4) z drugiej strony dało się zauważyć brak najstarszych graczy w Lidze. (Jedynym graczem, poza mną, grającym we wszystkich IV sezonach Ligi był Cisza.)

Na pewno jest jednak lepiej, niż w ubiegłym roku, gdzie jedynie w Niepołomicach mieliśmy więcej niż 8 ludzi na turnieju.

Swoją drogą dowiedziałem się właśnie wczoraj, że gdybyśmy na Polach Chwały nie zmienili Sali i zostali z turniejem Ligi tam gdzie w sobotę były pokazy DBA mielibyśmy nie 12 graczy na Finałach Ligi w Niepołomicach ale 14!!!!

A wracając do wczorajszego turnieju, mam wrażenie, że przynajmniej częściowo, zmiany w kwestii nagród dały pierwszy efekt.

Na 10 graczy tylko jeden nie miał nagrody do odebrania!

Przy okazji dziękuje Pawłowi i Rysiowi, że jako przedstawiciele sponsorów Ligi, nie „pobrali” nagród przypadających za zajęte przez nich miejsca, przez co mogłem zaoszczędzić, jako główny sponsor turnieju, nieco więcej, niż tylko za nagrodę za zajęte przeze mnie miejsce :).

Może dzięki temu w jakimś kolejnym turnieju za pierwsze miejsce będzie cała armia zamiast 3 „paczek” wojska. Zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: MichałeK »

Trochę się mylicie:
Greebo pisze: (Jedynym graczem, poza mną, grającym we wszystkich IV sezonach Ligi był Cisza.)
A mnie na turnieju nie było?
Raleen pisze: Pani dostała się jako nagroda książka od wydawnictwa Erica (na koniec turnieju było losowanie wśród wszystkich jego uczestników). Chociaż tematyka to trochę specjalistyczna jak dla kobiet, ale najwyżej będzie pod choinkę dla pana będącego partnerem tej pani ;) .
Kaja: "Podoba mi się książka i nikomu jej nie oddam!"
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 1 turniej IV sezonu Ligi DBA - X WRL DBA 24.11.2012r.

Post autor: Greebo »

Greebo pisze: (Jedynym graczem, poza mną, grającym we wszystkich IV sezonach Ligi był Cisza.)
MichałeK pisze: A mnie na turnieju nie było?
Bardzo przepraszam Michale.
Wszystko przez to, że miałem na myśli graczy z Warszawy.
I trochę pewnie też przez to, że w I sezonie Ligi zagrałeś dopiero na finałach w Niepołomicach :)

Powinienem napisać że "Jedynym graczem z Warszawy, poza mną, grającym we wszystkich IV sezonach Ligi był Cisza".

Jeszcze raz bardzo przepraszam Michale!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”