5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Greebo »

Podobnie jak wyżywienie, noclegi są częścią rezerwacji dla graczy DBA. Nigdy nie było z nimi problemów. W ostateczności gdyby coś było nie tak mogę jeszcze zapytać moich znajomych w Krakowie czy przygarnęliby jeszcze kogoś na spanie poza mną.
W takim wypadku dojazd z Krakowa razem ze mną ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Raleen »

Nie będzie problemu, w tym roku mamy mieć dodatkowe sale szkolne na noclegi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Raleen »

A poza tym jest na forum dział imprezy POLA CHWAŁY:

http://strategie.net.pl/viewforum.php?f=191

gdzie zwykle są odpowiedzi na pytania, które tutaj padają ;). I to nieraz zanim te pytania się pojawią ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Kretus »

Udało mi się skontaktować z panią, która ma jeszcze jakieś wolne miejsca w kamienicy przy rynku (?) w której prowadzi pracownię artystyczną. Żąda 40 zł za nockę.
Ja chyba boję się zaryzykować i pozostanę jednak przy szkole jako przy znanym już miejscu, ale gdyby ktoś chciał to podam numer na PW.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Greebo »

Dopisałem dziś do listy graczy na turnieju Grzesia który zdecydował się bronić zajmowanego na razie pierwszego miejsca w Lidze.

Jak na razie ze mną mamy tylko 6 graczy ale mam nadzieje że to jeszcze się zmieni.

Powoli zaczynam pakować się na Pola Chwały :)!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Greebo »

Wczoraj zakończyliśmy IV sezon naszej Ligi turniejem w Niepołomicach!
Przez pewien czas mieliśmy zgłoszonych na turniej 12 graczy, a nawet przez chwilę pojawiła się szansa na 14 graczy ale ostatecznie zagrało nas 10!!

Co w dalszym ciągu jest niezłą liczbą graczy jak na jeden turniej DBA w Polsce :)

Ale przejdźmy do tego co najważniejsze czyli wyników turnieju:

1. (NG) Maciej (Maciejus) Kwieciński 38 pkt (4 bitwy, 3 wygrane, 1 remis) – 20 pkt do Ligi
2. Sławek (Tsar) Okrzesik 33 pkt (4 bitwy, 3 wygrane, 1 przegrana) – 14 pkt do Ligi
3. (NG) Andrzej (Kretus) Kręt 32 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 remis) – 11 pkt do Ligi

4. (NG) Michał Zawada (Michał312) 31 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 1 przegrana, 1 remis) – 9 pkt do Ligi
5. (NG) Jakub (GoBoS) Gowin 29 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 7 pkt do Ligi
6. Robert (Robson) Szczelina 22 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 2 przegrane) – 5 pkt do Ligi
7. Grzegorz (GRZ) Rząca 22 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 2 przegrane, 1 remis) – 4 pkt do Ligi
8. Piotr (Cisza) Ciszewski 22 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 3 przegrane) – 3 pkt do Ligi
9. (NG) Tomek Świderski 15 pkt (4 bitwy, 1 wygrane, 3 przegrane) – 2 pkt do Ligi
10. Szymon (Corsarii) Ruśkowski 0 pkt (4 bitwy, 4 przegrane) – 1 pkt do Ligi



W klasyfikacji Kilerów Generałów tego turnieju nie można raczej uznać za bardzo krwawy. Powiedział bym wręcz że generałowie mieli wczoraj swój dobry dzień padło ich bowiem w 20 rozegranych bitwach tylko 6. Jedynie Tegoroczny Mistrz Kilerów Generałów w całej Lidze - Sławek Okrzesik (Tsar) ponownie pokazał swoją klasę zabijając dwóch generałów i bezapelacyjnie ugruntowując swoja pozycję w ogólnej klasyfikacji o której gdzie indziej.

Kilerzy Generałów
Sławek (Tsar) Okrzesik 2pkt +1pkt premii za dwóch generałów (Zdobywca tytułu Kilera Generałów na Turnieju i nagrody z tym związanej)
(NG) Michał Zawada (Michał312) -1pkt
(NG) Jakub (GoBoS) Gowin -1pkt
Robert (Robson) Szczelina -1pkt
Piotr (Cisza) Ciszewski -1pkt
(NG) Tomek Świderski -1pkt


Klasyfikacja Łupieżców jeszcze raz wykazała swoją elitarność. Żadnemu z graczy nie udało się zdobyć punktów w tej kategorii.

Warto też może zaznaczyć że dzięki uprzejmości organizatorów imprezy „Pola Chwały” wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci figurek do DBA, a dodatkowych nagród w postaci książek rozlosowanych wśród uczestników turnieju wręcz nie jestem w stanie zliczyć!

Dziękuje i jeszcze raz gratuluje wszystkim biorącym udział w Turnieju.

Mam nadzieje że jeszcze nie raz spotkamy się na podobnych imprezach!
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Kretus »

Dziękuję wszystkim współgraczom, oraz dodatkowo i szczególnie - Organizatorowi.
Drobna poprawka, mój wynik to 3 wygrane i 1 remis (a nie 1 przegrana).
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Maciejus_exe »

Dzięki za turniej :) Jak zwykle atmosfera była super, wspaniali uczestnicy i dużo dobrej zabawy :)
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Greebo »

Przepraszam Kretus za błąd. Już poprawiłem!!!
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Robson »

Dzięki za grę!

Szczególne wyrazy uznania dla Ciszy, z którym zagraliśmy sławną bitwę z wynikiem 6:5 w elementach + zabity generał po mojej stronie :D, iscie Pyrrusowe zwycięstwo ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: GRZ »

Dzięki wszystkim za grę, Jarkowi za organizację a sponsorom za nagrody.

Od dzisiaj nienawidzę łuczników, na 2 straty moich generałów obydwie były spowodowane ostrzałem. :)
Od razu zgłaszam błąd do listy killerów: Robson mi jednego zabił.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: tsar »

Przednie jak zwykle, gracze, że lepszych nie sposób wymyślić (jedni dżentelmeni inni, generałowie, tych drugich zabijałem ;) ), organizator legendarny i niesłabnąca jakość przygotowania, nawet żurawinka była jak zwykle! Dziękuję wszystkim za świetną zabawę.
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Greebo »

Sprawdziłem Grzesiu w karcie Robsona.

Rzeczywiście miałeś racje.

Jedynym usprawiedliwieniem dla mnie jest to że Robson nie wpisał mi tego w kartę punków turnieju :(

Zaraz spróbuje poprawić gdzie trzeba.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Greebo »

Relacja z konwentu (turniej DBA i podsumowanie Ligi DBA) na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 5 turniej IV sezonu Ligi DBA-Finał na Polach 29.09.13r

Post autor: Raleen »

Dołączam się do gratulacji i również dziękuję wszystkim za ten kończący się sezon ligi.

Jeśli chodzi o ostatni turniej niestety jedyną niepocieszającą wiadomością jest to, że nie mam z niego żadnych zdjęć, co zdarza się chyba po raz drugi (i poprzednio to też był zdaje się finał ligi w Niepołomicach - sprzed 2 lat). Coś trzeba będzie zrobić z tym na przyszłość, mam na myśli stronę czysto organizacyjną.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”