2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Inkub »

Zdecydowanie. Zwlaszcza ze jestem jedna z atrakcji przewidzianych dla gosci - malowanie buziek przypadlo mi w udziale - "malujesz figurki to pomalujesz twarze dzieciakom, jak beda chcialy" ;)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: GRZ »

Jak po godzinie powiesz pierwszemu że to tylko kolory bazowe to sobie odpuszczą ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Maciejus_exe »

Czy ktoś z Warszawy mógłby mi pomóc. Jak wygląda przejście z Willowej na Nowowiejską 20. Czy jest jakieś połączenie, a może lepiej piechotą. Jak to czasowo wygląda :).
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Raleen »

Mapka google pomoże:

https://maps.google.pl/maps?q=ul.+willo ... CCcQ8gEwAA

Na oko widzę, że jednak na piechotę to trochę by było. Jakikolwiek tramwaj albo autobus jadący ul. Puławską i potem Marszałkowską (przedłużenie Puławskiej) do pl. Zbawiciela. Z pl. Zbawiciela możesz się już przejść na piechotkę Nowowiejską (nie wiem czy któryś z tramwajów jadących z południa nie skręca na pl. Zbawiciela w lewo - wtedy podjedziesz prawie pod samego Agresora.

Ja natomiast mam złe wieści co do mojego zapowiadanego kolegi - jednak nie da rady się pojawić na turnieju, więc można go skreślić z listy. Ja sam będę na pewno.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Greebo »

Niestety lista graczy robi nam się coraz krótsza :(

Razem z nowym graczem którego miał przyprowadzić Raleen musiałem wykreślić Kinie.
Załatwiła się na cacy i kuruje się niestety bez szansy na wstanie do soboty.
Mam co prawda w zapasie jednego "gracza niespodziankę" ale on jest niespodzianka bo nie wiadomo czy będzie mógł dojechać :)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Kretus »

Damy radę i turniej się odbędzie ? Pytam, bo jutro będę musiał potwierdzić rezerwację busika.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Greebo »

Radę jakoś damy jest nas w tej chwili jeszcze 6 graczy.
Cały czas też próbuje jeszcze kogoś namówić na turniej.
W ostateczności zawsze zostaje nam formuła Mini :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Raleen »

Powalczymy jeszcze o frekwencję, ja też się rozejrzę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Greebo »

Walka o frekwencję została uwieńczona sukcesem ;)!

Właśnie dopisałem trzech graczy do turnieju (Tomka, Młodego i Ziutka) czyli o 50% podniosłem liczbę graczy którzy mam nadzieje przyjdą jutro na turniej!

Sześć armii dla graczy czeka do zabrania.
Do tego moja siódma której właściwie mógłbym nie brać (bo na razie jestem dziewiątym graczem więc raczej nie będę grał) ale jednak biorę ją na wszelki wypadek gdyby coś się jeszcze zmieniło w ostatniej chwili ;)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Greebo »

Udało nam się szczęśliwie rozegrać drugi turniej V sezonu naszej Ligi.
To pierwszy turniej tego sezonu w Warszawie i 13 turniej w Warszawie tej Ligi.
Mało brakowało a uznałbym, że trzynastka jest rzeczywiście pechowa bo przez chwilę nie byłem pewny czy będzie nas chociaż sześciu :)

Ostatecznie było nas jednak 8 graczy z czego 2 nie z Warszawy.

A oto wszystkie wyniki i statystyki naszego jednak nie feralnego turnieju:

1. Andrzej (Kretus) Kręt 47 pkt (4 bitwy, 4 wygrane) – 18 pkt do Ligi
2. Paweł (QR) Kur 28 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 1 przegrana, 1 remis) – 12 pkt do Ligi
3.Tomek Świderski 23 pkt (4 bitwy, 2 wygrane, 1 przegrana, 1 remis) – 9 pkt do Ligi
4. Ryszard (Raleen) Kita 22 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 1 przegrana, 2 remisy) – 7 pkt do Ligi
5. Piotr (Cisza) Ciszewski 20 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 2 przegrane, 1 remis ) – 5 pkt do Ligi
6. Maciek (Maciejus) Kwieciński 19 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 1 przegrana, 2 remisy)– 3 pkt do Ligi
7. (NG) Michał (Młody) Kocznur 18 pkt (4 bitwy, 1 wygrana, 1 przegrana, 2 remisy) – 2 pkt do Ligi
8. (NG) Grzegorz (Ziutek) Franaszek 7 pkt (4 bitwy, 4 przegrane) – 1 pkt do Ligi


Klasyfikacja Kilerów Generałów nadal rozwija się bardzo skromnie. Podobnie jak w Lublinie padło tylko 3 generałów. Tym razem jednak mieliśmy Kilera Generałów!
Został nim:
Piotrek (Cisza) Ciszewski – 2 pkt + 1 pkt (premia za 2 gen) = 3 pkt

Oprócz niego punkty w tej klasyfikacji uzyskał jeszcze:
Paweł (QR) Kur – 1 pkt

Natomiast w klasyfikacji Łupieżców jak zwykle skromnie. Tytuł Łupieżczy na turnieju zdobył:

Tomek Świderski – 1 pkt

Oto armie (oczywiście wszystkie z II części listy armii) biorące udział w turnieju (w kolejności zajętych miejsc):

1. Andrzej (Kretus) Kręt II/25 Bosporańskie (Królestwo)
2. Paweł (QR) Kur II/25 Bosporańskie (Królestwo)
3.Tomek Świderski II/32 Późna Kartagina
4. Ryszard (Raleen) Kita II/7 Późna Persja Achemenidów
5. Piotr (Cisza) Ciszewski II/17 Lizymach
6. Maciek (Maciejus) Kwieciński II/64a Średnie Imperium Rzymskie
7. (NG) Michał (Młody) Kocznur II/74a Palmyra
8. (NG) Grzegorz (Ziutek) Franaszek II/78b Późne Wschodnie Imperium Rzymskie
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Kretus »

Turniej jak zwykle znakomity i warto było przyjechać by w świetnej atmosferze spróbować nowej armii przeciwko innym niż zwykle przeciwnikom.
Dziękuję Organizatorowi, oraz wszystkim uczestnikom.

Następny turniej w tej formule to poproszę jednak na listy z okresów III lub IV. Wtedy Jarek nie będzie musiał przynosić aż tak wiele modeli.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Raleen »

Również dziękuję wszystkim za dzisiejsze wspólne granie. Rozgrywki naprawdę trzymały w napięciu i chociaż, jak to bywa w DBA, kości miewają znaczny wpływ, to tym razem jakoś mniej mi to doskwierało, bo jednocześnie było wiele sytuacji, gdzie duży wpływ miała taktyka. Szczególnie dużo nakombinowałem się grając z QR i Kretusem - to były długie, wyczerpujące, ale (chyba) satysfakcjonujące dla obu stron boje.

Przychylam się do prośby Kretusa, by następnym razem zrobić turniej w takiej formule z armiami średniowiecznymi.

PS. W niedługim czasie, jak zazwyczaj bywało, pojawi się obszerniejsza relacja na portalu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Maciejus_exe »

Ehh dopiero w domu :). Wielkie dzięki za zorganizowanie turnieju dla Greebo i wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę i dobrą zabawę! :)
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Greebo »

Ja również dziękuje wszystkim uczestnikom turnieju :)
Co do konwencji to gdyby więcej osób przed turniejem głosowało za Średniowieczem zrobilibyśmy Średniowiecze ;)
Ale nic straconego, następnym razem może być III lub IV część Listy Armii. Zdecydujcie tylko którą wolicie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: 2 turniej V sezonu Ligi DBA - Warszawa 8.02.2014

Post autor: Raleen »

Relacja z turnieju na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”