Ogólnopolska Liga DBA II

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Greebo »

Raleen.
Sprawdzę w wynikach i kartach graczy z poprzedniego turnieju.

Jedyna możliwość jeśli wyniku z karty gracza nie nanieśliśmy na zestawienie ogólnych wyników turnieju. Bo takie rzeczy biorę z karty ogólnych wyników a do kart graczy zaglądam tylko przy wątpliwych sprawach.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Greebo »

Raleen

Nie mam nic takiego w kartach z poprzedniego turnieju.

Sprawdziłem kartę turnieju i graczy.

Twoje bitwy były wtedy takie:
I -z Pablo (przegrałeś 4:3- same elementy) +3pkt do wyniku turnieju
II - z Ciszą (wygrałeś 4 :1 - same elementy na twojej karcie i Ciszy)+11pkt = 14 do wyniku turnieju
III - z MiSiO (nie skończona Remis - zabiłeś 3 straciłeś 2 elementy)+5pkt = 19 do wyniku turnieju
IV - z Multik (wygrałeś 4:0- same elementy)+12pkt = 31 do wyniku turnieju i tyle miałeś policzone do Ligi za pierwszy Twój turniej.

A swoją drogą dziś MiSiO już Ci się "nie wywinął z pod noża" jak poprzednio :).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Raleen »

Ok, czyli jednak poległ od samej straty 4 elementów, od tej wyżynki dziś widocznie już mi się mieszają ci ukatrupieni generałowie ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Greebo »

W każdym razie z dwoma wyeliminowanymi Generałami wszedłeś od razu mocno do klasyfikacji.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Greebo »

Oficjalne klasyfikacje II Ogólnopolskiej Ligi DBA po piątym turnieju rozegranym 25.09.2011r na Polach Chwały w Niepołomicach

Ostateczne wyniki II Ogólnopolskiej Ligi DBA:

1. (bz) Michał "MiSiO" Ciemniewski - 41 pkt + 25 pkt + 29 pkt + 34 pkt + 40pkt + 5x5 pkt (dojazd) = 194 pkt
2. (bz) Piotr "Cisza" Ciszewski - 36 pkt + 44 pkt + 23 pkt + 18 pkt + 24pkt + 1x5 pkt (dojazd) = 155 pkt
3. (+5) Paweł "Pablo" Rybak - 14 pkt + 25 pkt + 37pkt + 1x5 (dojazd) = 81 pkt

4. (-1) Jarosław "Greebo" Kocznur - 16 pkt + 24 pkt + 33 pkt = 73 pkt
5. (-1) Sławomir „tsar” Okrzesik - 28 pkt + 39 pkt = 67 pkt
6. (-1) Ryszard (Raleen) Kita 31 pkt + 34 pkt = 65 pkt
7. (-1) Robert "Robson" Szczelina - 29 pkt + 18 pkt + 7 pkt + 2x5 pkt (dojazd) = 64 pkt
8. (+8) Paweł (QR) Kur 17 pkt + 31pkt + 1x5 (dojazd) = 53 pkt
9. (-2) Konrad "Kadzik" Brzozowski - 24 pkt + 3 pkt + 18pkt + 5 pkt (dojazd) = 50 pkt
10. (+1) Szymon "Corsari"Ruśkowski - 30 pkt + 14 = 44 pkt

11. (-2) Paweł (murass) Murawski + 32 pkt + 5 pkt (dojazd) = 37 pkt
12. (-2) Adrian "Szeperd" Stolarczyk - 29 pkt + 5 pkt (dojazd) = 34 pkt.
13. (-1) Michał "MichałeK" Fujawa - 29 pkt
14. (-1) Grzegorz (GRZ) Rząca 28 pkt
15. (new!) Mikołaj Kowalski, 23pkt + 1x5pkt (dojazd) = 28 pkt.
16. (-2) Artur "Inkub" Marciniak - 12 pkt + 14 pkt = 26 pkt
17. (-2) Adam (Multik) Okoń - 16 pkt + 5 pkt (dojazd) = 21 pkt
18. (new!) Krzyś "Niszczyciel" Brejter, 12pkt + 5pkt. (dojazd) = 17 pkt.
19. (-2) Radek Rybak - 16 pkt
20. (new!) Jakub "GoBoS" Gowin - 11pkt = 11 pkt.

21. (-3) Sebastian (Wesołek) Wesołowski + 6 pkt + 5 pkt (dojazd) = 11 pkt


W związku z tym że Robson podał tylko wyniki turnieju pozwoliłem sobie przedstawić ostateczne wyniki II sezonu Ligi. (Przynajmniej w cześć głównych wyników)

Jeśli chodzi o dodatkowe klasyfikacje Kilerów Generałów i Łupieżców to brak danych od Robsona w tej kwestii pozwala mi jedynie robić pewne założenia.

Jeśli chodzi o Kilerów Generałów to sprawa jest o tyle niepewna że nawet jeden generał zabity przez MiSiA (czyli wyrównanie wyniku z Ciszą daje mu pierwsze miejsce. Przy Łupieżców zmiany są mniej prawdopodobne bo w całej lidze zdobyto tylko 4 obozy ale też są możliwe bo zdobycie obozu przez MiSiA, Ciszę lub Pablo też dało by im pierwsze miejsce (ze względu na miejsce w lidze).

Na razie:
Gratuluje MiSiO zajęcia pierwszego miejsca w tym sezonie Ligi!!!!
Ciszy za zażartą walkę i ostateczne zajęcie drugiego miejsca i Pablowi za wspaniały przeskok o 5 miejsc do góry na podium!!!

Wszystkim pozostałym graczom gratuluje udziału w lidze i zajętych w nich miejsc, szczególne uznanie należy się jednak Pawłowi QR za olbrzymi skok aż o 8 miejsc do góry!!!!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 września 2011, 19:54 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: MiSiO »

18. (-1) Radek Rybak - 16 pkt
19. (new!) Krzyś "Niszczyciel" Brejter, 12pkt + 5pkt. (dojazd) = 17 pkt.
Nie wkradł się tu błąd?

Co do obozów, to zdobyłem 2. Byłem bliski zabicie i generała ale kości nie dały i generał-Cv uchronił się przed podwójnym ostrzałem w plecy :) Za to chyba Cisza coś generałów nawybijał jeśli dobrze kojarzę... Poczekajmy na Robsona.

Ostatni turniej sporo namieszał w klasyfikacji, nie ma co!
Na razie:
Gratuluje MiSiO zajęcia pierwszego miejsca w tym sezonie Ligi!!!!
Ciszy za zażartą walkę i ostateczne zajęcie drugiego miejsca i Pablowi za wspaniały przeskok o 5 miejsc do góry na podium!!!

Wszystkim pozostałym graczom gratuluje udziału w lidze i zajętych w nich miejsc, szczególne uznanie należy się jednak Pawłowi QR za olbrzymi skok aż o 10 miejsc do góry!!!!
Dziękuję bardzo Greebo. Gratuluję Ciszy i reszcie chłopaków. Walka była ostra ale bardzo sympatyczna. QR cały turniej się martwił co na jego występ powiesz Jarku hehe
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Pablo »

Kolegę QR-a to bym jeszcze zweryfikował bo się błądzik wkradł. :twisted:
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Cisza »

Żadnego generała nie zabiłem, choć raz byłem blisko. Klasyfikacja tutaj chyba się nie zmienia.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Greebo »

Co do Radka i Krzysia masz racje MiSiO – zasugerowałem się punktami zdobytymi w turnieju bez dojazdu ;)

Gratuluje też niespodziewanego wskoczenia do ligi łupieżców i to od razu na pierwsze miejsce.
MiSiO pisze: QR cały turniej się martwił co na jego występ powiesz Jarku hehe
Już powiedziałem i jeszcze raz powtórzę.

Wielkie gratulacje dla Pawła. Bardzo się cieszę że mu tak dobrze poszło.

Ale jak słusznie zauważył Pablo nawet trochę go podwyższyłem. Teraz jest już chyba OK. W każdym razie nawet skok “tylko” o 8 miejsc to najlepszy wynik w obu dotychczasowych Ligach. Raleen i Tsar w tym roku skakali "tylko" o 5 miejsc w górę.

W każdym razie obie te kwestie już poprawiłem.

Jeśli chodzi o ostateczną klasyfikację w Kilerach Generałów i Łupieżcach to w pierwszej mimo wszystko Cisza nie dał sobie odebrać zwycięstwa. A jeśli chodzi o Łupieżców to MiSiO niespodziewanie wskoczył do klasyfikacji i to od razu na pierwsze miejsce.

Dokładniejsze wyniki w tych dwóch klasyfikacjach już pewnie jutro.

Na zakończenie jednak dodam, że pomimo trzech nowych graczy jacy zagrali w tym ostatnim turnieju tego sezonu niestety liczba graczy w tegorocznej Lidze jest niższa (o jedną osobę) od liczby graczy w ubiegłorocznej Lidze co trochę martwi.

Miejmy nadzieje że w trzecim sezonie Ligi będzie lepiej :)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Pablo »

Greebo pisze:Na zakończenie jednak dodam, że pomimo trzech nowych graczy jacy zagrali w tym ostatnim turnieju tego sezonu niestety liczba graczy w tegorocznej Lidze jest niższa (o jedną osobę) od liczby graczy w ubiegłorocznej Lidze co trochę martwi.

Miejmy nadzieje że w trzecim sezonie Ligi będzie lepiej :)
Osób uczestniczących w całym turnieju nie przybyło, za to ilość osób biorących udział w poszczególnych turniejach wzrosła i to sporo. 8-)

W I sezonie ligi ilość graczy w poszczególnych turniejach był następująca:

Liczba graczy uczestnicząca w 5 turniejach: 1
Liczba graczy uczestnicząca w 4 turniejach: 2
Liczba graczy uczestnicząca w 3 turniejach: 3
Liczba graczy uczestnicząca w 2 turniejach: 1
Liczba graczy uczestnicząca w 1 turnieju: 15

Co daje łączną liczbę osób uczestniczących we wszystkich turniejach 32,
a średnio 5,4 graczy na turniej

W II sezonie ligi ilość graczy w poszczególnych turniejach był następująca:

Liczba graczy uczestnicząca w 5 turniejach: 2
Liczba graczy uczestnicząca w 4 turniejach: 0
Liczba graczy uczestnicząca w 3 turniejach: 4
Liczba graczy uczestnicząca w 2 turniejach: 5
Liczba graczy uczestnicząca w 1 turnieju: 10

Jak widać ilość graczy walcząca tylko w jednym turnieju dosyć znacznie spadła, ale za to łączna liczba osób uczestniczących we wszystkich turniejach II sezonu wzrosła do 42, co dało średnio 8,4 graczy na turniej.

Jak widać wzrost liczby osób grających na turniejach jest dosyć znaczący bo prawie o 25% więc chyba nie jest źle.
Slangiem wyborczym można by powiedzieć, że rośnie nam twardy elektorat. :lol:
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: AWu »

Ale z tych wyliczeń, dobrze mi się wydaje (przedziwne są :), że było 22 graczy w 1 sezonie a teraz 21 ?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Raleen »

Zgadzam się z Pablo. Jego wyliczenie pokazuje nawet, moim zdaniem, że obecna edycja ligi stała wyżej niż poprzednia.

Poprzednio co prawda było więcej uczestników, ale byli oni zupełnie przypadkowi. To typowe dla początków działalności różnych przedsięwzięć. Na początku, gdy entuzjazm i "zapał rewolucyjny" jest największy, zwykle wszystko kręci się najszybciej. Potem, wraz z ich opadaniem pewnym sukcesem jest utrzymanie dotychczasowego poziomu i utrwalenie tego co udało się osiągnąć, co daje solidne podstawy by dalej się rozwijać :) .

Nie ma co narzekać, tym bardziej, że przez ostatni rok, częściowo także z przyczyn niezależnych, promocja ligi była mniejsza niż wcześniej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: Robson »

Chciałbym zauważyć, że w 5 turniejach uczestniczyło nawet więcej osób - ponieważ ja w organizowanych przeze mnie udziału nigdy nie wziąłem, a tylko grałem na wyjazdowych w Warszawie i to 3. Statystyki ligi więc są niższe tak o 3-4 osoby ze względu na zapis w regulaminie, że organizator nie gra przy nieparzystej ilości graczy :)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: MiSiO »

Jak uda się zrobić turniej w Poznaniu to i ludzie z północy Polski wpadną :)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Ogólnopolska Liga DBA II

Post autor: MiSiO »

Z innej beczki. Jak wygląda sprawa z nagrodami za ligę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”