3 Turniej II Ligi DBA - Warszawa 12.02.2011

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Mam nadzieje że w dobrym tego słowa znaczeniu ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak najbardziej. Nie doszukuj się podtekstów :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Raleen
Tylko się przekomarzałem :). Niczego się nie doszukuje ;D

Zastanawiam się natomiast czy po wczorajszym teście nowej armii "w polu" Cisza zdecyduje się na zagranie w turnieju właśnie nią czy też pozostanie przy Trakach :)

Na pewno potrenował przed turniejem!
Ostatnio zmieniony piątek, 11 lutego 2011, 20:52 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Mamy za sobą kolejny turniej DBA (Drugi w tym sezonie w Warszawie i Trzeci w tej Lidze)

Po raz pierwszy natomiast (na pewno w Polsce, a być może też i na świecie) turniej nasz był relacjonowany na żywo w Internecie dzięki niesamowitej pomysłowości i wybitnym zdolnościom tsara!

Wielkie dzięki tsar!!!
No i wielkie gratulacje (ale o tym za chwile dla tych którzy nie śledzili relacji na żywo)
Zacznę od tego że znów udało się zebrać w jednym miejscu rekordową liczbę 10 graczy DBA!

Kolejnym rekordem było aż dwóch nowych graczy w lidze
Jednak większym rekordem był według mnie udział aż 4 graczy z poza Warszawy!
A oto ostateczne wyniki IV Warszawskich Rozgrywek Ligi DBA w ramach II Ogólnopolskiej Ligi DBA:

[center] 1. Sławomir (tsar) Okrzesik 39 pkt, (4 bitwy, 3 wygrane, 1 remis)
2. Paweł (murass) Murawski 32 pkt, (+5 pkt do Ligi za przyjazd) (4 bitwy, 2 wygrane, 1 remis)
3. Ryszard (Raleen) Kita 31 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 1 remis)
4. Michał (MiSiO) Ciemniewski 29 pkt, (+5 pkt do Ligi za przyjazd) (3 bitwy, 2 wygrana, 1 remis)
5. Paweł (Pablo) Rybak 25 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane, 1 remis)
6. Jarek (Greebo) Kocznur 24 pkt, (4 bitwy, 2 wygrane)
7.Piotr (Cisza) Ciszewski 23 pkt, (3 bitwy, 1 wygrana, 1 wygrana walkowerem, 1 remis)
8. Adam (Multik) Okoń 16 pkt, (+5 pkt do Ligi za przyjazd) (4 bitwy, 1 wygrana)
9. Artur (Inkub) Marciniak 14 pkt, (4 bitwy, 1 wygrana)
10. Sebastian (Wesolek) Wesołowski 6 pkt, (+5 pkt do Ligi za przyjazd) (4 bitwy)
[/center]

Czarnym koniem turnieju jest moim zdaniem Raleen który pomimo tego, że przed turniejem stoczył góra 3 bitwy w DBA, a ja obawiałem się że może posłużyć za mięso armatnie dla doświadczonych graczy, ostatecznie zajął miejsce na podium.
Wielkie gratulacje Raleen!!!

Nikomu nie udało się zdobyć tytułu Kilera Generałów (pod tym względem wyniki tego turnieju są jednymi z najgorszych w dotychczasowej historii Ligi – zginęło tylko 4 Generałów!) mimo to do ogólnej klasyfikacji zostają dopisani następujący gracze którzy zabili po 1 Generale przeciwnika:

[center] 3. Sławomir (tsar) Okrzesik
2. Michał (MiSiO) Ciemniewski
7. Paweł (Pablo) Rybak
1.Piotr (Cisza) Ciszewski
[/center]

Tytuł Łupieżcy na tym turnieju zdobył

[center] Jarek (Greebo) Kocznur (za zdobycie 1 obozu) [/center]
Ostatnio zmieniony sobota, 12 lutego 2011, 21:58 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dzięki, grało mi się bardzo dobrze, tak że na następnych warszawskich rozgrywkach postaram się pojawić. Czuję dumę zwłaszcza, że niektórzy przeciwnicy wyjątkowo rutynowani mi się trafili, zwłaszcza Cisza i MiSiO :cool: . Ostatecznie najlepiej poradził sobie ze mną jednak Pablo, ale to po części być może z racji składania mi armii... ;) Z kolei niesamowite wrażenia estetyczne miałem podczas czwartej i ostatniej partii, gdzie moja francuska armia późnośredniowieczna starła się Burgundczykami, z tego samego okresu kolegi multika. Ze wszystkich partii największym wyzwaniem był jednak pojedynek z MiSiem. Jarek dwoił się i troił przy organizacji, tak że jestem pod wrażeniem zabezpieczenia od tej strony turnieju - wielkie uznanie. Zapraszam również do klubu "Agresor", gdzie graliśmy, jeśli będziecie kiedyś w Warszawie (oczywiście na jakieś rozgrywki należy się wcześniej umówić, bo na stałe nikt tam nie dyżuruje). Pozdrawiam wszystkich i do następnego razu!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Dzięki za „dobre słowo” od Raleena.
Przykro mi że musiałem mu przerwać ostatnią bitwę (ze względu na wyczerpanie czasu zaplanowanego do gry) bo podobno miał MiSia „na widelcu” i mógłby zaliczyć jeszcze jedno zwycięstwo. (Podobnie jak tsar w ostatniej bitwie z Ciszą)

Dla zamknięcia informacji o turnieju brakuje jeszcze armii które brały udział w turnieju. Podaje je więc w kolejności zajętych miejsc.

1. Sławomir (tsar) Okrzesik - III/30 Węgrzy 650 – 997r
2. Paweł (murass) Murawski – IV/68b Portugalia 1340-1485r
3. Ryszard (Raleen) Kita – IV/82b Francja Ordonansu 1465-1503r
4. Michał (MiSiO) Ciemniewski – III/62b 1201-1186r
5. Paweł (Pablo) – I/54 Wczesna Macedonia 650-355r. pne
6. Jarek (Greebo) Kocznur – II/74a Palmiria 260-270r.
7.Piotr (Cisza) Ciszewski – I/48 Trakowie 700r.pne-46r. ne
8. Adam (Multik) Okoń – IV/76 Wczesna Burgundia 1363-1471r.
9. Artur (Inkub) Marciniak – III/40b Wikingowie 850-1280r.
10. Sebastian (Wesolek) Wesołowski – IV/66 Późna Polska 1335-1510r.

Warto też zwrócić uwagę że tym razem "punkt cieżkości" jeśli chodzi o użyte armie przesunął się zdecydowanie na z II cześci list armii (czyli "Klasycznego okresu starożytności" na IV część na "Póżniejsze średniowiecze"

Poniżej zestawienie ilościowe armii z poszczególnych cześci List armii:

I część (Okres rydwanów) - 2 armie
II część (Okres klasyczny - Starożytność) - 1 armia
III część (Okres Wczesnego średniowiecza) - 3 armie
IV część (Okres Póżniejszego średniowiecza) - 4 armie
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

A nie mówiłem? Same gady.
Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tsar »

To nie my postawiliśmy wyjazd na narty nad turniej dba ;>
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Hehe, widzę, że rywalizacja w lidze trwa w najlepsze :devil: .

Przy okazji dołączam się do gratulacji dla zwycięzcy turnieju :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Relacja z IV Warszawskiego Turnieju DBA na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=133

Autorami relacji są Raleen i Greebo.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:07 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
murass
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: murass »

Po pierwsze - brawa dla Greebo, organizacja turnieju stala na najwyzszym poziomie. Po drugie - gratulacje dla Tsara, mysle ze pierwsze miejsce w pelni zasluzone.

Ja bawilem sie swietnie, mam nadzieje ze w przyszlosci czesciej bede mial okazje brac udzial w rozgrywkach ligi DBA.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ale co byście o tym turnieju nie pisali, to dla mnie "nomber łan" jest debiut roku (a to dopiero luty) naszego gospodarza - Ryszarda (alias Raleen,.)

Nie spodziewałem się, że tego doczekam i Rysiu pochyli się nad planszą 3D i to bez narysowanych heksów. ;D

Kanałami PW staram się go nakłonić by chwycił za pędzel i dorobił się własnej armii ;D .


Gratuluję miejsca na pudle! :pom:
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lutego 2011, 21:58 przez Jarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Tak jak już wcześniej napisałem
Greebo pisze: Czarnym koniem turnieju jest moim zdaniem Raleen który pomimo tego, że przed turniejem stoczył góra 3 bitwy w DBA, a ja obawiałem się że może posłużyć za mięso armatnie dla doświadczonych graczy, ostatecznie zajął miejsce na podium.
Wielkie gratulacje Raleen!!!
W pełni zgadzam się z tym co napisał Jarek
Jarek pisze: Ale co byście o tym turnieju nie pisali, to dla mnie "nomber łan" jest debiut roku (a to dopiero luty) naszego gospodarza - Ryszarda (alias Raleen,.)

Nie spodziewałem się, że tego doczekam i Rysiu pochyli się nad planszą 3D i to bez narysowanych heksów. ;D

Kanałami PW staram się go nakłonić by chwycił za pędzel i dorobił się własnej armii ;D .


Gratuluję miejsca na pudle! :pom:
[center] :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi:[/center]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”