Kampania Kursk

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Kampania Kursk

Post autor: Robakk »

Już po naszej bitwie, Niemcy wypracowali obiecującą przewagę na początku i mogli nawet wygrać. Po 3 turach przybyli bodaj wszyscy Niemcy i 5 jednostek ruskich. Niestety rzuty pech chciał że co Niemcy chcieli zrobić to nie wyszło. Ruscy wygrali tracąc jednego T-34 i 3 wojaków. Niemcy dwa panzer IV H w tym senior officera, kilku wojaków i udało się naprawić STUGa.

Wiciu, działo jest zawsze obsadzane nowymi załogantami z rezerw czy plutonu, czyli zniszczenie samej załogi de facto nic nie daje?
Wiciu
Adjudant
Posty: 228
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:18
Been thanked: 3 times

Re: Kampania Kursk

Post autor: Wiciu »

Niemiło słychać;/ będzie jakiś szerszy raport?

Działo może być obsadzone piechotą z jednostek dodatkowych. Wtedy WSZYSTKIE rzuty dotyczące strzelania są z modyfikatorem -1 (wszystkie tzn. area fire, obserwacja itd. po prostu wszystkie). Jak nie ma czym obsadzić to można tymczasowo dopisać na stan oddziału/plutonu/kompanii i obsadzić jak jednostki się pojawią.
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Kampania Kursk

Post autor: Robakk »

Ok :) Po prostu jednogłośnie stwierdziliśmy że skoro PAK jest cały to jednak ktoś z niego powinien skorzystać :)
Większy raport - raczej nie ;) Zdjęcia wrzucę z jakimś drobnym komentarzem.
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: Kampania Kursk

Post autor: misiek82 »

Powiem tak, kości do wyrzucenia. Nic nie wchodziło, choć powinno być zwycięstwo po tym gdzie byłem w pewnym momencie i co było na stole.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kampania Kursk

Post autor: Przemos19 »

Czyli miałeś przewagę jakościową ?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Kampania Kursk

Post autor: Robakk »

Misiek miał szansę wygrać bo 3 turze miał wszystko na stole co istotne a ja 2 czołgi i jechał ostro do przodu. Musiałem na przykład wypuścić piechotę żeby w ogóle czymś wziąć punkt. Także mimo że miał z góry złą pozycję do moim zdaniem okienko jedno-dwu turowe na zwycięstwo było :)
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: Kampania Kursk

Post autor: misiek82 »

No miałem. Na stole był Pak, Tygrys, Stug i dwie Pz IV H. Rosjanom dopiero powoli wszystko wchodziło. Niestety miał też przewagę rzutów.
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Kampania Kursk

Post autor: Robakk »

misiek82 pisze: Niestety miał też przewagę rzutów.
Nie można się z tym niezgodzić ;)

Aczkolwiek panzer IV H z boku to pikuś dla T-70, tutaj się Niemcy nie popisali ;)
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Kampania Kursk

Post autor: Robakk »

Kilka foteczek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
misiek82
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2014, 11:08
Lokalizacja: Tu i ówdzie

Re: Kampania Kursk

Post autor: misiek82 »

Proszę o zdjęcia na mail
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Kampania Kursk

Post autor: Robakk »

Istnieją już tylko w formie photobucketowej ;-)
Jak klikniesz w zdjęcie i otworzy Ci się okno to można zapisać na dysk :-)
Wiciu
Adjudant
Posty: 228
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:18
Been thanked: 3 times

Re: Kampania Kursk

Post autor: Wiciu »

No i Niemcy znowu przegrały... Tym razem jednak udało się zniszczyć dwa czołgi, samochodzik pancerny i jeep oficera :D Dzielni piechociarze starali się jak mogli atakując dwa T-34 za pomocą granatów... Wyginęły w ten sposób ze dwa oddziały po kilku próbach...
grot
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2013, 20:14
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kampania Kursk

Post autor: grot »

Po zaciętym 3-3,5h boju Rosjanie zdobyli przedmieścia. Nie bez znaczenia okazała się nawała artyleryjska. Wielkość niemieckich pól minowych spowodowała że całość walk toczyła się na lewym skrzydle obrony. Gdzie na okopanego paka 40 szarżowała cała chorda rosyjskich czołgów. Wyjście dwóch T-34 poza pole ostrzału działa. Po przełamaniu obrony doszło do desperackiego kontrataku piechoty uzbrojonej w granaty. Co w połączeniu z "niezniszczalnym" pak 40 i brakiem szczęścia w rzutach doprowadziło do kilko turowego impasu. Zakończeniem bitwy była walka na wyniszczenie a nie typowa dla wojsk pancernych wojna manewrowa. Po obu stronnej zgodzie z Wiciem postanowiliśmy ujawnić rozpiski armii które brały udział w bitwie.
A więc w linku rozpiska i trochę zdjęć:
https://plus.google.com/109905217057235 ... nYux8eiCcP
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją w ogóle...
Wiciu
Adjudant
Posty: 228
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:18
Been thanked: 3 times

Re: Kampania Kursk

Post autor: Wiciu »

W pierwszym poście wrzuciłem listy wojsk. Proszę o resztę list które już walczyły, najlepiej na priv. Policzcie też ile macie teraz pkt i br. Liczycie proporcjonalnie-jak drużyna piechoty kosztuje 13pkt i zostało z niej 3 żołnierzy na 5 to 13*3/5= 7,8. Podobnie z BR. Ułamki sumujecie a na koniec zaokrąglacie w dół. W przypadkach gdy np działo miało loader team i straciło ponad 3 obsługantów to najpierw odejmujecie ceną loader teama a potem proporcjonalnie. W przypadku gdy pojazd stracił możliwość strzelania to już musicie sami wycenić :D
grot
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2013, 20:14
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kampania Kursk

Post autor: grot »

Mam dziwne pytanie, straciłem w jednym dziale z lodertimem 2 ludzi, czyli jest 4, ma ono jeszcze zasadę trzeciego strzału czy już nie. I drugie żyje mi po kilku artylerzystów przy dziale i mam ludzi z pomocniczych czy mogę przerzucić artylerzystów do jednego działa tak by uzupełnić braki, a do drugiego wrzucić pomocniczych tak aby oba miały pełne etaty, ale tylko jedno straciło bonusy za wyszkoloną obsługę.
Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją w ogóle...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”