Konkurs Modelarski DBA - ogólna dyskusja

Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: stelker »

Telamon pisze:http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 5&start=45

Suponuję w takim razie już teraz rozpocząć tenże konkurs. Więcej czasu na pomalowanie zawsze się przyda, niektórzy może nawet skorzystają z reszty świąt i ferii styczniowych/lutowych. W każdym razie myślę iż nikomu to nie będzie przeszkadzać. ;)
Popieram chętnie pomalowałbym coś jeszcze przed sesją . A chciałbym doprecyzować kwestie relacjonowania postępów prac czy pozostanie to do naszego uznania czy są jakieś elementy obowiązkowe.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Jarek »

Relacja z postępów prac powinna być. Zawsze to ciekawe i pouczające podpatrywać innych przy robocie. Może niech każdy na początek przedstawi swoją armię (co maluje, jakie modele, jaka firma itp), a potem co jakiś czas wrzucać parę fotek z postępów prac. Bez jakiegoś ściśle ustalonego regulaminu, bo wiadomo, każdy ma inny styl pracy. Jedni malują od razu całość, inni po jednej lub kilka podstawek.
Ale co jakiś czas zdjęcie z warsztatu było by miło zobaczyć.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Mamy nowy rok, więc pora ruszyć z miejsca temat. W związku z tym, że idzie sesja na uczelniach, a jednocześnie przynajmniej część z Was chce coś pomalować, proponuję zrobić szybki konkurs z malowaniem jednej podstawki - tak jak było w planach. Jednocześnie zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Tą podstawkę będzie można potem włączyć do armii malowanej na konkurs "armijny".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: stelker »

Raleen pisze:Mamy nowy rok, więc pora ruszyć z miejsca temat. W związku z tym, że idzie sesja na uczelniach, a jednocześnie przynajmniej część z Was chce coś pomalować, proponuję zrobić szybki konkurs z malowaniem jednej podstawki - tak jak było w planach. Jednocześnie zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Tą podstawkę będzie można potem włączyć do armii malowanej na konkurs "armijny".
Super będzie małą rozgrzewką, oby modele dotarły na czas?
Kadzik

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Kadzik »

Jeszcze jedno pytanie mam: czy można wystawić do konkursu armię malowaną dla znajomego? Wszystkie elementy są jego i to on będzie nią grał, ja tylko maluję.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Przemos19 »

Mnie się wydaje że można, pod warunkiem że armia pojawi się tam gdzie się ma pojawić zgodnie z regulaminem :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Tak, ja staram się być liberalny maksymalnie w takich sprawach. W innych konkursach z tego co kojarzę też zdarzały się takie prace. Kilku kolegów to stale coś maluje na zamówienie, to dla nich byłoby to chyba pewne utrudnienie :) .

Co do takich szczegółów - jestem zawsze otwarty na Wasze głosy (bierze się to najczęściej z prostej przyczyny - nie mam jakiegoś wyrobionego zdania ;)).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Miło mi poinformować, że mamy kolejnego sponsora nagród w konkursie modelarskim.

Jest nim firma WARGAMER.

Jeśli zainteresowanie z Waszej strony będzie większe, nagród może być całkiem sporo. A przypominam, że mamy już obiecane nagrody od Stowarzyszenia "Pola Chwały" i wydawnictwa Erica.

Dziękuję Konradowi Sosińskiemu za wsparcie naszej inicjatywy. Zwłaszcza w trudnych, kryzysowych czasach, jakie ostatnio mówią, że mamy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA - ogólna dyskusja

Post autor: Raleen »

Przeniosłem wątki z dyskusjami o konkursach z działu ogólnego DBA do działu konkursowego. Tam zostawię tylko informację, żeby nikt nie miał problemu z trafieniem (głównie ci najsłabiej poruszający się po forach).

Co do konkursu armijnego, startowalibyśmy 15 marca. Przynajmniej taka jest z mojej strony propozycja. Do końca weekendu bym się postarał przedstawić wstępną wersję regulaminu - nie będzie się różniła zbytnio od konkursu podstawkowego.

I jeszcze jedna ważna rzecz - jestem otwarty na współpracę, gdyby ktoś chciał się włączyć jakoś, np. medialnie. Tutaj zwłaszcza ukłon w stosunku do kolegów z "Bitewnego Zgiełku", których bardzo cenię i którzy zawsze współpracowali z forum jeśli chodzi o tematykę DBA.

Jeśli chodzi o dalszą przyszłość, w pierwszym punkcie regulaminu konkursu podstawkowego są zapisy o możliwości przekazania prowadzenia konkursu moderatorom działu, i myślę, że z tego z czasem skorzystam. Dział ten można też z czasem wykorzystać na jakieś inne konkursy, o innej formule.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkursy modelarskie DBA”