Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dyskusja

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dyskusja

Post autor: Raleen »

Niżej propozycja regulaminu konkursu. Czekam na Wasze uwagi. Jeszcze doprecyzuję tylko nagrody przed zamieszczeniem wersji ostatecznej. Jak skończymy ten konkurs, zaczniemy "armijny". Podstawki wystawione jako prace w tym konkursie będzie można włączyć do armii wystawianych jako prace w konkursie "armijnym".

***

Regulamin konkursu modelarskiego na najładniejszą podstawkę DBA

1. Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA (zwany dalej „konkursem”) organizowany jest przez Forum Strategie (strategie.net.pl), w imieniu którego jako jego organizator występuje Raleen (Główny Administrator Forum Strategie). Główny Administrator Forum Strategie może powierzyć prowadzenie konkursu i tym samym sprawowanie funkcji organizatora wybranej przez siebie osobie, w szczególności moderatorowi bądź moderatorom działu DBA na Forum Strategie. Sponsorami konkursu są WARGAMER, wydawnictwo ERICA oraz Raleen (Główny Administrator Forum Strategie).

2. Konkurs ma na celu promocję wargamingu, w szczególności jego aspektu modelarskiego, i systemu DBA.

3. W konkursie mogą brać udział wszyscy użytkownicy Forum Strategie, posiadający na nim aktywne konta, w tym także osoby, które założą konta po rozpoczęciu konkursu.

4. Konkurs trwa od 10.I.2013 do 15.III.2013 r. Po tym czasie niezwłocznie nastąpi ocena prac, wyłonienie zwycięzców i przyznanie nagród.

5. Jako pracę w konkursie można zgłosić dowolną historyczną podstawkę (element) armii nadający się do prowadzenia rozgrywek w systemie DBA.

6. W konkursie można zgłosić maksymalnie 3 prace (podstawki, elementy).

7. Konkurs przeprowadzany jest za pośrednictwem Forum Strategie. Uczestnicy zamieszczają na nim zdjęcia swoich prac, w tym zdjęcia z przebiegu malowania, tak by były widoczne dla wszystkich. Następnie zdjęcia te są podstawą oceny prac.

8. Ocena prac przeprowadzana jest po upływie okresu wskazanego w pkt. 4. Polega ona na tym, że każdy z uczestników konkursu, który wystawił w nim ukończoną pracę, przyznaje punkty ukończonym pracom biorącym udział w konkursie, dając najlepszej w jego ocenie pracy 3 punkty, drugiej w kolejności – 2 punkty, i trzeciej w kolejności – 1 punkt, z tym, że nie można przyznawać punktów swojej pracy. Poza uczestnikami konkursu w taki sam sposób oceniają prace dodatkowe osoby powołane przez organizatora. Osób tych nie może być więcej niż uczestników konkursu. Wszyscy oceniający przesyłają swoje oceny jednocześnie organizatorowi i osobie wybranej przez uczestników konkursu. Oceny pozostają utajnione do czasu aż wszyscy oceniający prześlą swoje oceny. Gdy to nastąpi, wszystkie oceny zostają zsumowane i ujawnione wraz z ogłoszeniem wyników.

9. Ocena każdego z oceniających ma taką samą wartość.

10. Zwycięzcą konkursu zostaje uczestnik, którego praca uzyskała najwięcej punktów. Drugie miejsce uzyskuje uczestnik, którego praca uzyskała drugą w kolejności najwyższą łączną liczbę punktów. Trzecie miejsce uzyskuje uczestnik, którego praca uzyskała trzecią w kolejności najwyższą łączną liczbę punktów.

11. W konkursie przewidziano trzy nagrody dla uczestników, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca:
- blister figurek do DBA firmy Xyston Miniatures lub Corvus Belli (sponsor – firma WARGAMER)
- książka wydawnictwa Erica, do wyboru z kilku następujących pozycji: książki o husarii Radosława Sikory, H. Guderian „Achtung Panzer!”, T. Nowakowski & M. Skotnicki „Legion Condor”, P. Jaźwiński „Oficerowie i konie”, można również wybrać inne, o ile będą dostępne (sponsor – wydawnictwo ERICA)
- blister figurek pieszych do DBA firmy QR Miniatures (sponsor – Raleen)
Wybór nagród nastąpi w ten sposób, że najpierw spośród powyższych nagrodę wybierze zwycięzca konkursu, jako druga nagrodę wybierze osoba, która zajmie 2 miejsce, i jako trzecia nagrodę otrzyma osoba, która zajmie 3 miejsce.

12. Prace konkursowe powinny być wykonane od początku do końca wyłącznie przez uczestnika konkursu. Do konkursu nie można zgłaszać figurek, których malowanie uczestnik rozpoczął przed dniem rozpoczęcia konkursu bądź wystawianych jako prace w innych podobnych konkursach.

13. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do nieusuwania z Forum Strategie zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie bądź linków do nich oraz postów dotyczących konkursu, także po jego zakończeniu.

14. Uczestnicy konkursu, przystępując do niego wyrażają zgodę na to, że zdjęcie (zdjęcia) ich prac biorących udział w konkursie będą mogły zostać opublikowane przez organizatora na Portalu Strategie (portal.strategie.net.pl).

15. Zamieszczenie pierwszego zdjęcia swojej pracy w dziale konkursu bądź postu, z którego treści wynika, że osoba przystępuje do konkursu, oznacza przystąpienie do konkursu. Od tej chwili niniejszy regulamin staje się dla niej wiążący.

16. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

17. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie ostateczne decyzje podejmuje organizator.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA

Post autor: stelker »

Temat ze zdjęciami pracy mamy zakładać w ogólnym forum DBA?
Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA

Post autor: tsar »

Raleen pisze:Niżej propozycja regulaminu konkursu. Czekam na Wasze uwagi. ...

13. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do nieusuwania z Forum Strategie zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie oraz postów jego dotyczących, także po jego zakończeniu.

W kwestii formalnej. Na Strategiach nie da się zamieszczać zdjęć, co najwyżej linkuje się je z zewnętrznego hostingu, więc co najwyżej można nie kasować linków do swoich zdjęć. Natomiast z doświadczenia wiem, że czasem się rezygnuje z hostingów, czy robi się na nich miejsce na nowe zdjęcia usuwając stare. Ducha tego punktu rozumiem, nie sądzę aby był do końca realny w pewnych przypadkach.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2013, 17:10 przez tsar, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA

Post autor: Raleen »

Dzięki za uwagę. Ja to rozumiałem najprościej jak to możliwe - czyli zdjęcie się wyświetla albo nie, ale rzeczywiście lepiej będzie poprawić. A zgadzam się, że to jest problem ze znikającymi zdjęciami, bo na forum też dużo tego przez lata było wrzucane i potem, po jakimś czasie, część z tego znika. Dlatego właśnie m.in. zacząłem robić galerię figurkową na portalu - żeby zebrać w jednym miejscu chociaż trochę tych najlepszych prac i żeby to nie ginęło (bo to co jest na portalu mamy zapisane u siebie na serwerze). Jednemu koledze w dziwnych okolicznościach skasowali niedawno bloga i paradoksalnie okazało się, że zdjęcia ocalały tylko dlatego, że je skopiowałem.

Natomiast z uwagi na to, że przynajmniej te końcowe zdjęcia daję na portal, to jak linki zewnętrzne w tematach na forum wysiądą, to przynajmniej te końcowe zdjęcia jestem w stanie odtworzyć i nie giną.

W sumie mamy jeszcze załączniki do postów i możemy to wykorzystać do konkursu. Ogólnie natomiast woleliśmy nie wchodzić w uruchamianie załączników, bo jak dużo osób zacznie wrzucać te zdjęcia, to nam się szybko baza zacznie zapychać. Kiedyś też były na forum załączniki, ale pojawiły się potem problemy techniczne przy przenosinach i inne w związku z tym, że jakaś dziura była w oprogramowaniu w związku z tymi załącznikami i zaczęły wnikać przez nią wirusy (to było za czasów apj w 2007-2008).

Teraz jeszcze co do tego czy w osobnym wątku czy w dziale - założyłem właśnie dział. Sądzę, że tak będzie wygodniej:
http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=237
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA

Post autor: Raleen »

Zmiana punktu co do tych zdjęć:
13. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do nieusuwania z Forum Strategie zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie bądź linków do nich oraz postów dotyczących konkursu, także po jego zakończeniu.
Doprecyzowałem w pkt. 15, że chodzi o dział, a nie wątek.

Doprecyzuję jeszcze za chwilę nagrody. I chyba wszystko...

Sprawdźcie czy jesteście w stanie dodawać załączniki w dziale konkursowym.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: Raleen »

Myślę, że nie ma co przeciągać. Zamieściłem wersję końcową regulaminu. Uzupełniłem jeszcze pkt. 1 o informację o sponsorach.

Jeśli by się pojawiły jeszcze jakieś uwagi, oczywiście piszcie.

Z tego co stelker sprawdził załączniki działają. Oczywiście zdjęcia każdy może wrzucać jak woli, nawet jak linkujecie z zewnętrznych portali, dla nas lepiej, bo mniejsze obciążenie i lepiej to wygląda niż załącznik pod postem, ale wedle uznania.

Zaczynamy!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: Kretus »

Jak na złość 8 stycznia skończyłem malować Wieletów, w tym podstawki generalskie które planowałem wystawić w tym konkursie.
Nic to, jak dorwę aparat zawieszę armię w Galerii w dziale DBA, i zastanowię się z czym zechcę wystartować.
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: unicorn »

5. Jako pracę w konkursie można zgłosić dowolną historyczną podstawkę (element) armii nadający się do prowadzenia rozgrywek w systemie DBA.
Mam pytanko - czy konkurs obejmuje tylko DBA ? Czy mogą być jego warianty (np. DBN) ?
Czy skala dowolna czy tylko 15mm ?
6. W konkursie można zgłosić maksymalnie 3 prace (podstawki, elementy)
Czy dobrze zrozumiałem, że jeden uczestnik może wystawić 3 prace ? (czyli teoretycznie zagarnąć całe podium ?)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: Raleen »

Muszę odpowiadać zgodnie z tym co jest w regulaminie, skoro sam go stworzyłem ;) .

1. Tylko DBA.
2. Może być inna skala wykorzystywana w DBA, czyli także 1/72.
3. Brałem tą opcję pod uwagę, chociaż wydaje mi się, że jest mało prawdopodobna.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
KANE
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 22:39
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: KANE »

5. Jako pracę w konkursie można zgłosić dowolną historyczną podstawkę (element) armii nadający się do prowadzenia rozgrywek w systemie DBA.

6. W konkursie można zgłosić maksymalnie 3 prace (podstawki, elementy).
Brakuje mi obozu do armii Traków i chętnie go zgłosił do konkursu. Jednak czy obóz mieści się on w kryteriach konkursu?
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: GRZ »

Element ciur obozowych przyklejonych do obozu powinien przejść ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: Raleen »

KANE pisze:
5. Jako pracę w konkursie można zgłosić dowolną historyczną podstawkę (element) armii nadający się do prowadzenia rozgrywek w systemie DBA.

6. W konkursie można zgłosić maksymalnie 3 prace (podstawki, elementy).
Brakuje mi obozu do armii Traków i chętnie go zgłosił do konkursu. Jednak czy obóz mieści się on w kryteriach konkursu?
Może być obóz z ciurami obozowymi jako praca.

Choć ściśle rzecz biorąc podstawką to nie jest, to funkcjonalnie na potrzeby konkursu można go tak potraktować.

Właśnie z uwagi na takie przypadki są w regulaminie konkursu punkty 16 i 17. Bez tego, by ściśle uwzględnić wszelkie możliwe sytuacje musiałbym spisać regulamin o objętości zbliżonej do ustawy (chociaż ustawy też miewają różną objętość) :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
KANE
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 22:39
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: KANE »

Muszę przyznać że mam już wstępny plan na obóz bo zbieranie materiałów, czasu na malowanie i chęci zajęło mi sporo czasu. Przewiduje wykorzystać 2-3 modele Traków i itp.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: Raleen »

Do końca konkursu został miesiąc.

Przypominam się Wam, szkoda, żeby były niedokończone prace.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kadzik

Re: Konkurs modelarski na najładniejszą podstawkę DBA - dysk

Post autor: Kadzik »

Jeszcze tylko 2 i pół tygodnia :)
Zablokowany

Wróć do „Konkursy modelarskie DBA”