Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus Belli

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: Telamon »

Brak im krat lub nawet zwykłych pasów na strojach. Dziwi mnie purpurowy płaszcz... raz rzymscy urzędnicy zabrali królowej cały majątek (przy okazji bijąc ją i gwałcąc córki) dwa reakcja skrajnie rzymskich brytów, palących i mordujących rzymskich kolonistów, na widok płaszcza pochodzącego (a przynajmniej barwnik) od znienawidzonego najeźdźcy mogłaby być mało przychylna.
Oczy nie wyglądają fajnie. Przy bejcowaniu: jeżeli mamy dobre figurki to te mają wyrzeźbione gałki oczne. Po pomalowaniu (rozjaśnianie twarzy) ich na jaśniejszy kolor, a następnie po zabejcowaniu i zebraniu nadmiaru dipu będziemy mieli taki efekt jak u perskiego generała Yoriego.

http://yori-hobby.blogspot.com/2013/01/ ... ander.html

Podstawka fajna, pasuje do deszczowej wyspy.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: szeperd »

Błotna podstawka to śmiały pomysł, jednak jest nieco za dużo na niej kontrastów - mam na myśli te żółte kępki. Skoro poszedłeś w taki deseń, można było dla spójności przybrudzić konie (wiem, żal niszczyć przyzwoity efekt uzyskany po bejcy). Kolorystyka jest surowa i podobnie, jak Telamonowi, brakuje mi nieco kratki (choć to ciężki temat do zrobienia). Jestem również zdania, że oczy psują tu sporo efektu. Gdybym miał użyć szkolnej oceny, dałbym -4.
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: Maciejus_exe »

Ok, następną podstawkę zrobię bez oczu ;P.
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: stelker »

Ech muszę się wtrącić co do krat i pasów to pamiętajcie że autor pracy maluje raptem od 3 miesięcy więc jak na tak krótki okres to poziom jest nader przyzwoity. Co do purpury od znienawidzonych rzymian to pewnie jest to trofeum wojenne dowód zwycięstwa nad znienawidzonym okupantem
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: Telamon »

Myślę iż w takim wypadku rzymska głowa na włóczni byłaby lepszym trofeum - brytowie zrównali z ziemią trzy kolonie, wymordowali z 50 tysięcy (lub więcej) rzymian, w wyjątkowo okrutny sposób (np. przyszywanie odciętych piersi do ust kobiet, że niby je zjadały), to oprócz walki fizycznej była walka z obcą, agresywną kulturą - obnoszenie się z płaszczem purpurowym pasowałoby do innej królowej brytów, Kartymandui, która była sprzymierzeńcem Rzymian i której takie dobra dawano jako podarki... ale anty-rzymska Boudika... w każdym razie nie łatwo mi to sobie wyobrazić.
Zresztą źródła mówią nam o jej wielobarwnym stroju - czyli krata (aczkolwiek rozumiem iż mogła stanowić trudność to jednak mi jej brakuje i liczę iż w przyszłych brytach się pojawi... tak jak tatuaże. :P)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: szeperd »

stelker pisze: pamiętajcie że autor pracy maluje raptem od 3 miesięcy więc jak na tak krótki okres to poziom jest nader przyzwoity.
Powiedziałbym, że więcej niż nader przyzwoity! Ale poprzeczkę sobie trzeba podnosić ;)
Kadzik

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: Kadzik »

Aaa! Mniej zdjęć proszę. Nie każdy ma takie szybkie internety :(

Całość bardzo, bardzo fajna! Podstawka wygląda cudnie, ale na mój gust odwraca uwagę od figurek. Moim zdaniem powinna być tylko dodatkiem, a nie rewelacją samą w sobie :)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: Robson »

Pierwszy raz chyba na tym forum ktoś zjechał podstawkę za to ze jest za ładna :D ;)

PS. Podstawka trochę odwraca uwagę, bo koniki są w podobnej tonacji. W tym przypadku białe/szare byłyby chyba bardziej kontrastowe i lepiej się komponowały. Możesz przemyśleć, czy przy kolejnej podstawce rydwanu tego nie zrobić (jeśli to są Brytowie, to chyba mają standardowo 2 x LCh).
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: GRZ »

Jeśli mogę dodać 3 grosze: pracę poprawiłoby dodanie koniom znaków szczególnych (biała strzała/chrapy/skarpetki/etc) kiedyś był fajny artykuł na stronie GW o malowaniu koni ale był za darmo i go zdjęli buce.
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: Praca Konkursowa Queen Boudicca in chariot 15mm Corvus B

Post autor: Maciejus_exe »

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Mam jeszcze jeden rydwan i postaram się pomalować go według zaleceń ;)
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Zablokowany

Wróć do „Konkursy modelarskie DBA”