Praca Konkursowa - Equites Catafractarii Iuniores (4Kn)

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Praca Konkursowa - Equites Catafractarii Iuniores (4Kn)

Post autor: Telamon »

Ma praca będzie przedstawiać jedną z czterech podstawek catafractarii BG do FoGa. Producent - Legio Heroica.
Vexillationes Equites Catafractarii Iuniores to jedna z dwóch (a właściwie jedyna) jednostek tego typu jazdy, która stacjonowała w zachodniej części Imperium Romanum - wchodziła w skład Armii Polowej Brytanii (dowodzonej przez Comesa Britanniarum, którego siły mam zamiar sobie złożyć), czyli walczyła na peryferiach świata rzymskiego.
Cóż... regularna armia rzymska raczej do spektakularnych wizualnie nie należy (w sensie różnorodności barw w ramach oddziału), bardzo spójna dzięki "wyspecjalizowanym zakładom zbrojeniowym". Do tego wziąłem się za oddział najbardziej sterylny, czyli w całości opancerzoną jazdę... a jako iż jestem początkujący i maluję prostymi technikami raczej nikogo nie olśnię jak Inkub i jego najpewniej zwycięscy (mym zdaniem słusznie) nieśmiertelni malowani warstwa po warstwie. Ale chce pooceniać pracę innych.

Dwie figurki już pomalowałem, jeszcze tylko dwie, włócznie, podstawka i szlus. Jak skończę to dam zdjęcie.
Zablokowany

Wróć do „Konkursy modelarskie DBA”