Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to Fight

Forum systemu bitewnego "Wrzesień 1939".
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: drab »

Przepraszam za zaśmiecanie wątku w sumie pobocznymi tematami, ale chodzi o to, aby nie było żadnych niedomówień i insynuacji.
Problemem było same umówienie się na odbiór osobisty, nigdy nie byłem w pracowni Strateg i byłem niejako człowiekiem z zewnątrz. Czyli wracamy do tematu który był już wcześniej poruszany - kontakt wydawnictwa z klientem.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: Jarek »

Prosiłem o model ostatnio wydany, lub obojętnie jaki. Ale to nieważne, nie o tym tu dyskusja.
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: rrober »

Proponuję bezpośrednio skontaktować się z FtF za pośrednictwem jednego z profili na Fecebook-u.
Przypuszczam, że chodzi o jeden z wielu problemów komunikacji pomiędzy tym forum a FtF.
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: Raleen »

rrober pisze:Proponuję bezpośrednio skontaktować się z FtF za pośrednictwem jednego z profili na Fecebook-u.
Przypuszczam, że chodzi o jeden z wielu problemów komunikacji pomiędzy tym forum a FtF.
Pisałem do T. Kowalczyka zaraz po rozstrzygnięciu konkursu i na długo zanim wynikła ta sprawa, o której tu dyskutujemy, więc przy okazji chciałbym też zaznaczyć, że nie ma ona żadnego wpływu na kwestię nagród. Tym bardziej, że zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc (jak anonim wyżej) dostali swoje nagrody i tu FtF wywiązało się jako sponsor.
Wszyscy zwycięzcy, z tego co mi wiadomo (a korespondowałem z nimi równolegle), kontaktowali się z T. Kowalczykiem mailowo, niezależnie od tego, że pisałem do niego także ja, więc nie jest to kwestia "problemów komunikacji pomiędzy tym forum a FtF", jak zostało to ujęte, a raczej ogólnych problemów komunikacji pomiędzy FtF a klientami i podmiotami, z którymi współpracuje, o czym w przeszłości wielokrotnie pisały na forum i na FB firmy różne osoby, także niezwiązane z tym forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: xardas12r »

W kwestii podpisania pod utworem uważam że jest to bardzo nie w porządku. Tak naprawdę w przypadku udziału w tym projekcie miała to być główna nagroda za czas i środki poświęcone. I jeszcze słuchanie, za każdym razem o dobru środowiska, udziale w czymś wielkim... Bullshit.

Nie zagarniałem sobie prawa do wyłączności w autorstwie. Rozmowa była prowadzona głównie o podpisaniu jako autor pierwotnej wersji. Szczerze to chciałem być także tak podpisany ze względu, żeby nie być wiązany z późniejszymi zmianami. Gdzie tu naruszałem twoje dobra Robert?

Kolejna rzecz to to, że zasady pisałem w przekonaniu, że będą wydane w internecie za darmo. Jako dodatek do serii modeli. To co się teraz dzieje uważam za ponury żart. 5 zeszytów nie daje nam możliwości zagrania. Brakuje listy armii. Przecież to wychodzi drożej niż OIM, który jest systemem o wiele bardziej złożonym i dopieszczonym. Nie mówiąc o tym jak podręcznik OIM wygląda. I to wszystko dla głównego targetu jakim miały być dzieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: Raleen »

Wydaje się na dziś dzień, że w tej dyskusji co miało być powiedziane, zostało powiedziane. Sugerowano mi jakiś czas temu, żeby zamknąć ten wątek, chciałbym jednak, żeby pozostał otwarty w razie gdyby pojawiło się coś istotnego w temacie. Jeśli ktoś jeszcze będzie chciał się wypowiedzieć, prosiłbym jedynie o wypowiedzi dotyczące wprost kluczowej sprawy, o której mowa w oświadczeniu znajdującym się na naszym portalu, zlinkowanym na początku wątku. Prosiłbym też, żeby były to wpisy poruszające istotne kwestie, tak by nie rozmywać dyskusji i tematu jako takiego.

Tych, którzy liczyli na jakieś próby polubownego załatwienia sprawy, chciałem poinformować, że zarówno do autora pierwotnej wersji systemu „Wrzesień 1939”, czyli Macieja Drążkiewicza, jak i do mnie do dnia dzisiejszego nie dotarły żadne tego typu propozycje, nic mi też nie wiadomo by były one czynione. Nie ukrywam, że biorąc pod uwagę całokształt zdarzeń, nie jestem tym zaskoczony.

Na koniec jeszcze raz chciałem zadeklarować, że jeśli dotrze do mnie od Tomasza Kowalczyka jakiekolwiek sprostowanie w związku z poruszanymi tu sprawami bądź jeśli gdziekolwiek w internecie zostanie opublikowane jakiekolwiek jego oświadczenie związane z tym o czym tutaj dyskutowaliśmy, zlinkujemy i zamieścimy jego treść w tym wątku. Jak dotąd nic takiego, w jakiejkolwiek formie, do mnie nie dotarło ani nie pojawiło się w internecie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
skala72
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 23:54
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 34 times
Kontakt:

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: skala72 »

Hmm, no nie wiem co powiedzieć :/
Moim zdaniem okrągły stół i konstruktywna dyskusja może wyjaśnić wiele.
Pozdrawiam
Skala72


Hobby Store TANKmodels
YT: TankModelsTV
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Oświadczenie ws. systemu "Wrzesień 1939" wyd. First to F

Post autor: xardas12r »

A po co?

Pan Kowalczyk jest osobą totalnie niewiarygodną, z którą spotkaliśmy się na parę dni przed publikacją 5 numeru, w trakcie rozmowy wypracowaliśmy pewien kompromis, po czym Pan Kowalczyk złamał wszystkie ustalenia.

Szaleństwo to powtarzanie ciągłe tych samych czynności, licząc na to, że dadzą one inny efekt.

Cóż, ja nie jestem szalony.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Wrzesień 1939”