Muskets & Tomahawks

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Kadzik

Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

Odezwa do poddanych króla Ludwika XV oraz Jerzego II, także do wszystkich sprzymierzonych szlachetnych plemion.

Mamy już z Yorim figurki, można więc zacząć knuć jakieś testowe rozgrywki. Narzucamy sobie odgórne terminy, czy raczej na spokojnie dłubiemy sobie przy modelach i makietach, a za powiedzmy miesiąc sprawdzamy stany i kontynuujemy, aż wszystko będzie gotowe.
Nie ukrywam, że mimo tak długiego czekania na figurki, zapał do gry nie zmalał mi wcale :)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Inkub »

Ja rowniez mam juz figurki, dogrzebie do konca kwietnia, mam nadzieje, jeszcze dwie podstawki perskie, w maju bede malowal wlasnie swoich Indiancow (i konczyl Persow). Terenow na razie nie robie, wykorzystamy wasze:)
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

Miło słyszeć :)
Mam nadzieję, że w ciągu najbliższego tygodnia pomaluję z 12-15 koleżków i uda się zagrać jakąś szybką testową potyczkę.

Inkub pisze:Terenow na razie nie robie, wykorzystamy wasze:)
Słusznie :) Jakby co to na Wilczej jest również nieco fajnych pól, górek i lasków, więc można zaszaleć. Jedynie zupełnie odechciało mi się wykańczać budynki. Ale nawet niepomalowane prezentują się nieźle.
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

5 koleżków prawie skończonych, jeszcze podstawki zrobić.

W między czasie siedzę nad samoróbkami kart do gry. Zdecydowałem się na ten krok, ponieważ oryginalne karty są strasznie cienkie i w sumie nie urzekają jakoś strasznie. Dodatkowo chcę bardziej spersonifikować karty dla konkretnych frakcji. Motyw ze wspólnymi kartami dla Francuzów i Amerykanów jest niefajny.

Rewers kart:
https://lh3.googleusercontent.com/-YYyl ... 12/ind.jpg

Tło kart brytyjskich:
https://lh4.googleusercontent.com/-tSIW ... t2-001.jpg

Tło kart francuskich:
https://lh5.googleusercontent.com/-DQE4 ... /franc.jpg

Na te karty pójdą jeszcze napisy z rodzajem wojska i ilością aktywacji.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Inkub »

Bardzo fajnie wygladaja, ja w razie czego moge zrobic jeszcze skany tez kart.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Yori »

Trzeba się wziąć w garść i pomalować Rangersów. Przed nami długi weekend, mam nadzieję, że uda mi się trochę nadrobić zaległości :)
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

Jak przebiegają prace, Panowie? U Yoriego widzę postępy na blogu, ale Inkub nie wychyla się Czerwonoskórymi zbyt otwarcie :P
Dzisiaj skończyłem podstawki 5 compagnionom, a szóstka boisów czeka zapodkładowana i pewnie we wtorek będą już gotowi. Może spotkajmy się na próbną partię na powiedzmy 100-150 punktów?
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Inkub »

U mnie na razie cisza, tyle ze mam wszystkich czerwonoskorych. W tym miesiacu stan pomalowanych powinien wzrosnac:)
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

Dobrze wiedzieć :) Czekam na zdjęcia gotowych!
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Yori »

Mam w tej chwili 170 pkt. I niestety zero terenów. W zamian dużo zapału. Jestem gotów do gier testowych. Powiedz tylko kiedy, Frenchie. :evil:
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

Na razie pomalowałem tylko 5, a punktów z tego całe 40 :lol: Ale daj mi czas do końca tygodnia, to dołożę do 167 :)
Tereny mam, może nieco przymało drzewek, ale lasy i tak trzeba wyznaczać czymś obszarowym, a drzewka są tylko (aż?) po to, by stół ładnie wyglądał. Pierwsze testowe potyczki, możemy stoczyć na nieco mniej spektakularnie wyglądającym stole. Po tym zapał do robienia terenów powinien mi wrócić.
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

BTW: czy Twoi Rangersi są w pełni koszerni na okres wojny o niepodległość? Jeśli tak, to później maluję oddział Huzarów Legionu Lauzuna i pobijesz się nieco z kawalerią :P
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Yori »

Goście w białych koszulach i w dżokejkach, biegający po lesie z tomahawkami są zawsze koszerni :D

Możemy także zrobić Powstanie Pontiaka jakby co.
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

Yori pisze:Goście w białych koszulach i w dżokejkach, biegający po lesie z tomahawkami są zawsze koszerni :D
Wolę się zapytać. Wojska regularne zmieniły się na przestrzeni tych 20 lat dość znacznie, ale może oddziały nieco bardziej "miejscowe" nie zmieniły wyposażenia. Muszę sprawdzić, czy i kanadyjską milicję da się użyć, to dostałbyś ode mnie małe posiłki :)
Jedyny problem jest taki, że Legion Lauzuna walczył w Virgini :( Może poszukam jakiejś innej formacji, która walczyła na północy.

Możemy także zrobić Powstanie Pontiaka jakby co.
Konflikt bez Francuzów?! Nie ma opcji :P
Kadzik

Re: Muskets & Tomahawks

Post autor: Kadzik »

Już ustalone, to ogłaszam:

W sobotę 8 maja o godzinie 14 w Wargamerze na Wilczej gramy małą potyczkę w Muskets & Tomahawks.
Dzielni Francuscy żołnierze wespół z kanadyjskimi traperami zmierzą się z Rangersami i Czerwonoskórymi.

Potyczka mała na 150 punktów. Zagramy pewnie jakiś scenariusz (ale zwiad, a nie obronę wioski) i na pewno na cele poboczne, które moim zdaniem dodają mnóstwo smaku rozgrywce.

Kto chce się przypatrzeć będzie mile widziany :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”