Muskets & Tomahawks - dyskusje o modelach

Forum systemu bitewnego "Muskets & Tomahawks".
Azradiel
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2015, 09:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Azradiel »

Hej

Chciałbym zacząć grać/zbierać figurki do M&T (realistycznie pewnie po nowym roku).
Jak to jest z tymi okresami historycznymi większość zbiera French-Indian czy AWI?
Z tego co do tej pory się zorientowałem to "startery" do M&T robi North Star i dotyczą wojny brytyjsko-francuskiej.
Polecacie je czy coś innego?
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Modele - dyskusje

Post autor: MichaelLando »

Ale pytasz co zbierają chłopaki z Warszawy czy ogólnie :?:
W tym dziale wszystko jest na ten temat. Wiele firm robi figurki z tych okresów (FIW, Powstanie Pontiaca, AWI): North Star, Redoubt, Conqest Miniatures, Crusader Miniatures, Front Rank, Galloping Major. Ja mam figurki z tych pierwszych trzech firm i wszystkie mnie się podobają. Mieszkasz w Warszawie więc chyba najlepiej się umówić w klubie i zobaczyć na żywo. Wawa jest chyba stolicą M&T w Polsce :)
Kadzik

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Kadzik »

Azradiel pisze:Chciałbym zacząć grać/zbierać figurki do M&T (realistycznie pewnie po nowym roku).
Jak to jest z tymi okresami historycznymi większość zbiera French-Indian czy AWI?
Wszyscy w środowisku warszawskim bawimy się w FIW.
Ale powoli (bardzo powoli) szykujemy się do AWI. Zwłaszcza, że zainteresowałem tematem M&T dwóch znajomków z pracy, którzy chcą wejść wyłącznie w okres rewolucji.

Z tego co do tej pory się zorientowałem to "startery" do M&T robi North Star i dotyczą wojny brytyjsko-francuskiej.
Polecacie je czy coś innego?
Szczerze polecam. Są naprawdę fajnie zrobione, zarówno od strony kompozycji sił, jak i rzeźbiarsko. A pudełko Szkotów to w ogóle perełka! Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zacząć od czegoś innego. Na przykład box regularnych i blister Indian od Warlorda. Możliwości jest sporo.
Azradiel
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 21 listopada 2015, 09:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Azradiel »

Kadzik pisze:
Azradiel pisze:Chciałbym zacząć grać/zbierać figurki do M&T (realistycznie pewnie po nowym roku).
Jak to jest z tymi okresami historycznymi większość zbiera French-Indian czy AWI?
Wszyscy w środowisku warszawskim bawimy się w FIW.
Ale powoli (bardzo powoli) szykujemy się do AWI. Zwłaszcza, że zainteresowałem tematem M&T dwóch znajomków z pracy, którzy chcą wejść wyłącznie w okres rewolucji.
Dzięki, pomału zaczyna mi się klarować chyba co i jak. W ostateczności pewnie zdecyduję się na brytyjczyków, chociaż kusi mnie ciągle pomysł milicji kolonialnej która myślę mogła by też ujść za milicję rewolucyjną w późniejszym okresie.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Modele - dyskusje

Post autor: LordDisneyland »

MichaelLando pisze:. Wiele firm robi figurki z tych okresów (FIW, Powstanie Pontiaca, AWI): North Star, Redoubt, Conqest Miniatures, Crusader Miniatures, Front Rank, Galloping Major. Ja mam figurki z tych pierwszych trzech firm i wszystkie mnie się podobają. Mieszkasz w Warszawie więc chyba najlepiej się umówić w klubie i zobaczyć na żywo. Wawa jest chyba stolicą M&T w Polsce :)
A gdzie i kiedy zbiera się warsiawskie środowisko? :) Figurki w sieci mi się spodobały, z chęcią - jeśli można przyjść poprzeszkadzać :mrgreen: - zobaczyłbym je na żywo...
Kadzik

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Kadzik »

Dość nieregularnie spotykamy się w Wargamerze na Wilczej. Jestem samozwańczym dyktatorem tej grupy, zawsze odpowiadam za scenariusz i "sędziowanie" w trakcie gry, więc beze mnie gracze nigdy nie byli specjalnie skorzy do zorganizowania się i gry. Leniwi niedzielni wargamingowcy :P
Na pewno zagramy coś na początku grudnia, bo mam głód skalpów :)
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Modele - dyskusje

Post autor: sowabud »

Proponuję 12 XII.
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Sebaar »

Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Zablokowany

Wróć do „Muskets & Tomahawks”