Muskets & Tomahawks - dyskusje o modelach

Forum systemu bitewnego "Muskets & Tomahawks".
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Goldi »

:shock: Zacne te modele - ale beda klopoty z kompatybilnością - sa straszliwie szczupli...
Ehhhh a pozy takie ładne, ale pomieszanie rożnych zestawów nie będzie wyglądało dobrze :(
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Telamon »

Zacne te modele - ale beda klopoty z kompatybilnością - sa straszliwie szczupli...
Ehhhh a pozy takie ładne, ale pomieszanie rożnych zestawów nie będzie wyglądało dobrze
W ramach jednej jednostki pewnie nie. ;)
Osobiście czekam na box milicji bo jednak z niego złożę Kanadyjczyków/milicję lojalistów.
Klimat jak ze Sleepy Hollow
:D
Ostatnio zmieniony środa, 23 kwietnia 2014, 09:24 przez Telamon, łącznie zmieniany 1 raz.
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Goldi »

Racja - no nic zobaczymy kto szybciej wyda milicje plastikową, Perry czy oni....
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Telamon »

Trochę wątpię czy kiedykolwiek Perry wyda coś takiego, a jak już to z pewnością pozy będą marszowe.
Natomiast WF taki box wyda na końcu tego lub początku następnego roku.
Goldi
Sous-lieutenant
Posty: 362
Rejestracja: piątek, 27 września 2013, 14:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Goldi »

Pozy amerykańskiej piechoty od pm, sa o niebo lepsze niz ci tragiczni brytole od nic nie nadajacy sie do niczego imho.
Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a,
Medina-Sidonia w Hiszpanii żył.
A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna?
To polski admirał, co z Szwedem się bił.
Awatar użytkownika
magabrash
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 10 listopada 2014, 19:36
Lokalizacja: cabin in the woods

Re: Modele - dyskusje

Post autor: magabrash »

Panowie strasznie spodobał mi się klimat tej gry.

Zawsze chciałem dowodzić grupą bezwzględnych red coat'sów.

Ale uwielbiam malować dobrze wyrzeźbione miniatuki.

Jak wiemy z modelami do wargamingu bywa różnie...

Którego producenta polecacie?
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Telamon »

Jeżeli choi o rewolucję amerykańską to najlepsze robią w USA, metalowe... ale chwilowo zapomniałem nazwy producenta (jak sobie przypomnę to podam). Nie kupisz ich jednak w UE.

Gdy natomiast rozważamy produkty, które można kupić w UE (i Polsce) to wybór ogranicza się do dwóch producentów.

Perry Miniatures (metale do kupienia wyłącznie bezpośrednio)

Wargames Factory.

Ze swej strony polecałbym się zapoznać właśnie z modelami tego ostatniego. Zapowiedział 6 zestawów plastików do tego konfliktu, trzy wyszły.

http://vaevictis15mm.blogspot.com/searc ... %20Factory

Sam prędzej czy później kupię bo wyglądają znakomicie. Poza tym z pudełka Brytyjczyków złożysz cały "regiment" (grenadierów, piechotę liniową i piechotę lekką).
Awatar użytkownika
magabrash
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 10 listopada 2014, 19:36
Lokalizacja: cabin in the woods

Re: Modele - dyskusje

Post autor: magabrash »

Byłem już na stronie Wargames Factory i ich ludki strasznie mi się podobają - Perrych zdecydowanie mniej...

ale... no właśnie - Wargames Factory przewidział swoje ludki trochę nie na ten czas co potrzeba...

British Infantry American War of Indendence - mundury z okresu 1768
Colonial Militia American War of Indepedence - tu już lepiej (okres ogólnie opisany jako 18 wiek)

a z tego co widzę ludzie grają głównie w okresie 1754 - 1763 (French and Indian War).

Co robić? Jak żyć? ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Telamon »

Osadników możesz wykorzystać w obu konfliktach, niebawem pojawią się też Indianie. Polecam. Może trochę mało różnorodne ale nadrabiają świetną rzeźbą (zresztą nowe zestawy WF tak już mają). Niestety co będzie w pozostałych dwóch zestawach nie wiem, podejrzewam artylerię i heskich najemników... może da się namówić na kawalerię producenta.

W zamyśle wydawcy koloniści mają obejmować okres od 1754 do 1815.

Do Wojny o Kolonie Amerykańskie to niestety tylko metale jeżeli mówimy o oddziałach regularnych. Najlepiej Conquest Miniatures.

Grają bo tych ludków pomalowanych mają najwięceje. AWI się tworzy, jest kilka osób w kraju co zbierają do tego konfliktu ludki. Sam mam 300pkt oddział doborowych Hessów, połowa pomalowanych.

Poza tym osadnicy i Indianie są uniwersalni. ;)

Jeżeli podobają ci się modele WF to zacznij zbierać śmiało, do momentu aż pomalujesz to co chcesz z pewnością pojawią się inne pomalowane armie. Poza tym w AWI jest kawaleria w pięknych mundurach.

Obrazek
Kadzik

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Kadzik »

Telamon pisze:Gdy natomiast rozważamy produkty, które można kupić w UE (i Polsce) to wybór ogranicza się do dwóch producentów.
Jest jeszcze Front Rank, który trzyma proporcje Perrych oraz Redoubt, gdzie figurki są bardziej masywne, ale też fajnie wyrzeźbione.

magabrash pisze:ale... no właśnie - Wargames Factory przewidział swoje ludki trochę nie na ten czas co potrzeba...
Wszystko zależy od tego, na jaki czas chcesz grać :)
M&T zakłada 3 główne konflikty:
1. Wojny Fancusko-Indiańskie 1756-60 (również wcześniejsze rajdy)
2. Powstania Indiańskie np. Pontiaca
3. Rewolucję amerykańską

Część modeli płynnie przechodzi przez wszystkie te konflikty (cywile, Indianie), inne można w miarę łatwo uzasadnić (Szkoci z Northstara mogą robić za bardzo nieregulaminowo wyposażonych Highlanderów do AWI, a francuscy Compagnie Franches de la Marine za kanadyjską milicję walczącą po stronie Brytyjczyków), ale wszystkie modele regularnych, kawaleria, wojska pomocnicze oraz artyleria niestety nie pasują.
Nie ma jednak nic piękniejszego niż figurki należycie przygotowane pod dany okres!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Telamon »

Magabrash chciał "dobrze wyrzeźbione miniaturki". W mym rozumieniu ładny produkt. Więc mu - subiektywnie - wymieniłem takowe. Osobiście akurat Front Rank (ani Redoubt) mi się nie podoba gdy pomyślę o AWI i porównuję z innymi, nowszymi produktami. Lepsze wypiera dobre.

Zresztą http://www.lead-adventure.de/index.php?topic=23660.0

Niech sobie każdy odpowie zgodnie z sumieniem. Nowe WF żywcem przypominają mi TM, zresztą ich miniaturki (sowieci) byył nagradzane za swe piękno.

Ale tak poza tym naprawdę polecam Rewolucję Amerykańską. Już nawet nie figurki ale barwa i broń onieśmiela swym bogactwem, jest z czego wybierać.
Kadzik

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Kadzik »

Panowie, mam do opylenia swoich plasticzakowych amerykanów. Wszystko oczyszczone, sklejone, na podstawkach, brak tylko tych 4 gości w hunting shirtach, a 8 lekkiej piechoty ma zaczęte malowanie (i jeden ułamany muszkiet). Nie mogę pracować z plastikiem, no nie mogę. Oddam w dobre warszawskie ręce za 80 złotów.

Przy najbliższej okazji muszę zdobyć metalowych.
Malec3ppXW
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 5 kwietnia 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Malec3ppXW »

Czy modele od Wargames Factory nie kłócą się z Northstarowymi czy Worlordsowymi smukłością i proporcjami?
"Cztery nieprzyjazne gazety są groźniejsze od tysiąca bagnetów."
Napoleon Bonaparte
Kadzik

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Kadzik »

Co firma to inna wysokość i proporcje. Mimo to na stole nie widać większej różnicy. W końcu ludzie nie są identyczni :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Modele - dyskusje

Post autor: Telamon »

http://store.warlordgames.com/collectio ... battle-set

Obrazek

Oprócz tego dwa startery. Plastikowi Brytyjczycy, Indianie, Koloniści, Niemcy + artyleria.

Jeżeli mnie oczy tylko nie mylą to część tych figurek została wydana wcześniej przez Wargames Factory.
Zablokowany

Wróć do „Muskets & Tomahawks”