Muskets & Tomahawks - pytania o zasady

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
gogo24
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2014, 21:12

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: gogo24 »

Spoko, spróbuje.
Jestem ja i mój syn.
Veni , Vidi , ale nie Vici
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: AWu »

To już macie przeciwników na najmniejsza grywalna bitwę :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: Telamon »

Jestem ja i mój syn.
No to masz "full wypas opcję". Poważnie. :)
gogo24
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2014, 21:12

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: gogo24 »

Od czegoś trzeba zacząć :)
Veni , Vidi , ale nie Vici
gogo24
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2014, 21:12

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: gogo24 »

A co jest w zestawie podstawowym?
Veni , Vidi , ale nie Vici
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: Telamon »

Najpierw zadaj sobie pytanie jaki okres.

http://www.northstarfigures.com/list.php?man=132&page=1

Generalnie te zestawy są dostępne w Wargamerze. Wojska Regularne to Wojna Siedmioletnia, ale Indianie i traperzy powinni być uniwersalni.

Jeżeli chcesz Wojnę o Nieodległość to proponuję poczekać do połowy kwietnia/maja. Wtedy wyjdą koloniści plastikowi od Perrych (40 figurek za 120zł), kupić do tego Brytyjczyków i będą pokaźne choć nieco monotonne siły.
Kadzik

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: Kadzik »

AWu pisze:W to gra z 5 osób w kraju więc wątpię by u nas był ukryty wrocławianin..
Gorąco oponuję! W obecnej chwili regularnie grywa Yori, Nosek, Sowa, Jani (jest mały, więc możemy liczyć za 0,5), QR, ja i Marcin, co już daje nam 6,5 osoby :D
Do tego dochodzi w Warszawie Drapi, który już rozegrał ze mną małą potyczkę i teraz maluję dla Niego figurki.


Jedno trzeba szczerze przyznać: to system bardzo, ale to bardzo niszowy. Nie dość że historyczny, to jeszcze o epoce niezbyt w Polsce popularnej (każdy czytał Ostatniego Mohikanina, ale żeby zaraz interesować się epoką...)
Co pokazują jednak rozmaite inicjatywy, rozkręcenie w małym środowisku nowego systemu jest bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. Przede wszystkim można faktycznie skupić się na tym, co się lubi: wybrać fajny system, interesujący nas okres historyczny. Nie musimy kierować się dyktaturą mainstreamu. Po drugie, zaangażowana w to ekipa jest często "jakościowo lepsza". Każdy musi przyłożyć się trochę do tworzenia środowiska, napracować się na researchem historycznym, robieniem terenu etc. Przez taką selekcję, rzadko trafi się jakiś przysłowiowy burak :)

2 osoby to już coś. Kiedy rzuciłem pomysł na Muszkiety początkowo odezwał się tylko Yori i planowaliśmy początek przedsięwzięcia tylko na dwóch. Opłaciło się, bo wkrótce dołączyło kilka innych osób, bez których teraz nie wyobrażam sobie gry :)
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: Inkub »

I ja, i ja. Co prawda bardziej kibicując ale sam dla siebie też maluję... No i dla mojego tajemniczego klienta ;)
Kadzik

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: Kadzik »

Inkub pisze:I ja, i ja. Co prawda bardziej kibicując ale sam dla siebie też maluję
Fakt :D
No i dla mojego tajemniczego klienta ;)
Tajemniczy klient zdradził mi swoją tożsamość :) Bardzo się cieszę, że niedługo będziemy mogli razem z Nim pograć.
Paweł Chrzanowski zaczął też jakiś czas temu dłubać przy Perrych do rewolucji, więc kolejny gracz przybędzie (Chrzan maluje niestety powoli. Pięknie, ale bardzo wolno).
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: Telamon »

Tylko gogo nie zapomnij założyć wątku, że szukasz kogoś z Wrocławia i okolic. Jak nie dziś to może jutro ktoś się pojawi, trochę wytrwałości i we trzech zagracie.
Skoro konserwatywny Kraków doczekał się chętnych i wierzę silnie, że niedługo zagramy (jegrzy zyskali najwyższy priorytet, choć Perry mnie ciut irytuje) to czemu nie Wrocław? ;)
gogo24
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2014, 21:12

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: gogo24 »

We Wrocku gramy w OiM, W miarę zgraną paczką. Ale chcą też w coś innego pograć, ba granie na jednym systemie to mało.
Veni , Vidi , ale nie Vici
MichaelLando
Sous-lieutenant
Posty: 350
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2013, 00:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: MichaelLando »

gogo24
szczerze Ci polecam M&T. Nawet jeśli słabo u Ciebie z angielskim. U mnie też, ale jak ze 30 razy przeczytałem zasady ze słownikiem to w końcu załapałem :) A nawet jeśli nie dasz rady to ktoś Wam pomoże w tłumaczeniu.
gogo24
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2014, 21:12

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: gogo24 »

Zaczynam tłumaczyć instrukcję, a jak będę miał pytania co do reguł to zapytam się na forum.
Może kiedyś uda się zrobić turniej ogólnokrajowy.
Veni , Vidi , ale nie Vici
Kadzik

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: Kadzik »

gogo24 pisze:Może kiedyś uda się zrobić turniej ogólnokrajowy.
Turnieje są passe. Lepiej się spotkać i zamiast turnieju (który z założenia miałby wyłonić najlepszą rozpiskę i najlepszego gracza), rozegrać kilka niezobowiązujących bitew, bądź krótką kampanię. Moim zdaniem miłe towarzystwo i miła gra, są fajniejsze niż rywalizacja :P
Awatar użytkownika
sowabud
Lieutenant
Posty: 574
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2009, 18:50
Lokalizacja: Budapeszt-Warszawa na zmianę
Been thanked: 1 time

Re: Pytania odnośnie zasad

Post autor: sowabud »

gogo24 pisze:Moim zdaniem miłe towarzystwo i miła gra, są fajniejsze niż rywalizacja
Ponadto u nas zawsze wygrywają Indianie. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”