Hot War

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Hot War

Post autor: Biały »

Trochę nowości się pojawiło:
http://www.hotwar1990.com/sets/
Może nie są superdokładne ale wyglądają ok i cenowo pewnie przebiją wszystko na rynku.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do współczesnej wersji Flames of War i pojazdy powinny być w sam raz.
W Art of Tactics nie grałem, próbowałem przeczytać zasady ale ugrzązłem gdzieś w połowie.
Może ktoś grał/wie coś więcej o tym systemie?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: Sarmor »

Modele omawialiśmy tutaj: http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=59&t=10023
Cenowo nie są aż tak fajne, bo pojazdy kosztują po 24-26 zł za sztukę.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: AWu »

No właśnie ceny mniejsze, ale nie powalają, a jakość i detale tych modeli są bardzo różne niestety.
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hot War

Post autor: Biały »

Hmm.. wygląda na to że skala 1/100 nie jest najszczęśliwsza do współczesnych systemów. Abrams w tej skali to już niezła kobyła, wychodzi drogo, robi się mało miejsca na stole i zasięgi wyglądają słabo. Najgorsze że alternatywą jest 6mm, a tam znowu nie widać piechoty. Przydałoby się coś pośredniego 1/144 albo 1/200.
Ostatnio zmieniony piątek, 13 września 2013, 14:52 przez Biały, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: AWu »

Po prostu graj w systemy o większej skali terenu. Ale i do nich słabo pasuje 1:100.

Generalnie przy 1:1 w tej skali czołgów na stole raczej nie powinno być bo normalny stół do gry ma 300 metrów długości..
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hot War

Post autor: Biały »

Ja to widzę tak: w FoWie 10-15 Shermanów wyglądało jeszcze w miarę. Tyle samo Abramsów, dodaj jeszcze klika helikopterów i będzie straszna kiszka.
Zgadzam się że w 1:1 to co najwyżej do FoFa.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: xardas12r »

Obrazek
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hot War

Post autor: Biały »

Tak, wiem, 6mm jest spoko, mam całkiem sporo brytyjskich i rosyjskich czołgów, tylko że mam problemy ze znalezieniem graczy do tej skali. Ludzie którzy grali wcześniej w WH patrzą na te figurki jak na dziwolągi, boją się ich dotknąć bo połamią lufy, a o namówieniu na sklejanie i malowanie w tej skali nie ma mowy. W 15mm FoWie nie miałem takich problemów. Optymalnym rozwiązaniem byłaby skala 10mm (coś jak Warmaster) tylko gdzie znaleźć takie figurki?
Awatar użytkownika
Biały
Sergent
Posty: 107
Rejestracja: czwartek, 15 października 2009, 08:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hot War

Post autor: Biały »

Kupiłem podstawkę. Wygląda fajnie.
Awatar użytkownika
WarMyLove
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 11 listopada 2013, 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: WarMyLove »

Mieszkam w Gdańsku i nie przeraża mnie żadna skala. :)
Jedna osoba gotowa do grania więc jakby sama się znalazła.
Przeraża mnie natomiast moja praca i brak czasu na wargaming.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: Raleen »

Mój drobny apel do Was (podobnie jak do wielu innych). Skoro jesteście z Gdańska, to wpiszcie sobie w profilu w polu Lokalizacja "Gdańsk". Bardzo ułatwia kontakty, zwłaszcza jak nowi ludzie poszukują graczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarMyLove
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 11 listopada 2013, 15:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: WarMyLove »

Wydawało mi się, że wpisywałem kiedyś Truj-miasto, ale najwyraźniej coś mi się ubzdurało.
Tak czy owak też chętnie bym zagrał czy to w Hot War czy w coś innego.
Zasoby figurkowe jakieś mam (chociaż nowożytnych modeli w nich niewiele). Gdyby była możliwość zagrania, to i chęci do malowania by wzrosły.
Wieża
Caporal-Fourrier
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 6 października 2011, 21:14
Lokalizacja: łódzkie

Re: Hot War

Post autor: Wieża »

Witam mam pytanie w związku z niżej zacytowanymi postami:
Biały pisze:Hmm.. wygląda na to że skala 1/100 nie jest najszczęśliwsza do współczesnych systemów. Abrams w tej skali to już niezła kobyła, wychodzi drogo, robi się mało miejsca na stole i zasięgi wyglądają słabo. Najgorsze że alternatywą jest 6mm, a tam znowu nie widać piechoty. Przydałoby się coś pośredniego 1/144 albo 1/200.
AWu pisze:Po prostu graj w systemy o większej skali terenu. Ale i do nich słabo pasuje 1:100.

Generalnie przy 1:1 w tej skali czołgów na stole raczej nie powinno być bo normalny stół do gry ma 300 metrów długości..
Biały pisze:Ja to widzę tak: w FoWie 10-15 Shermanów wyglądało jeszcze w miarę. Tyle samo Abramsów, dodaj jeszcze klika helikopterów i będzie straszna kiszka.
Zgadzam się że w 1:1 to co najwyżej do FoFa.
Dlaczego tak sądzicie?
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hot War

Post autor: AWu »

Bo współczesne walki pancerne nie odbywają się na dystansach, które można przedstawić na stole.

Lubię grać jak najbliżej skali terenu 1:1 jak isę da.
To jest niemożliwe po prostu do pogodzenia.

Albo się gra w abstrakcyjnej skali terenu gdzie czołg ma 100-200 metrów długości.
Wieża
Caporal-Fourrier
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 6 października 2011, 21:14
Lokalizacja: łódzkie

Re: Hot War

Post autor: Wieża »

AWu pisze:Bo współczesne walki pancerne nie odbywają się na dystansach, które można przedstawić na stole.

Lubię grać jak najbliżej skali terenu 1:1 jak isę da.
To jest niemożliwe po prostu do pogodzenia.

Albo się gra w abstrakcyjnej skali terenu gdzie czołg ma 100-200 metrów długości.
Nie chcę być natrętem ale na jakich dystansach odbywają się dzisiaj walki pancerne (bez złośliwości) ?
Na jakich dystansach te walki mogły by się odbywać np w Polsce (Warszawa i miejscowości satelickie pomiędzy którymi wyrastają jak grzyby po deszczu osiedla domów jednorodzinnych albo samo centrum stolicy czy innego dużego miasta). A Niemcy czy Francja gdzie stopień zurbanizowania jest wielokrotnie wyższy, nie wspomnę o górzystych regionach Europy jak chociażby Bałkany, Szwajcaria, czy chociażby Włochy, Grecja i Albania.
Rozumiem, że im bardziej na wschód tym te przestrzenie są rozleglejsze i tu może rzeczywiście może to być trochę problematyczne ale jeżeli w realiach WW II udaje się to jakoś rozgrywać gdzie przecież maksymalny zasięg armat czołgowych to nie było chyba 500 metrów to i w modernie też można sobie coś sensownego rozegrać.
Rozumiem oczywiście, że wystawienie dywizji w skali 1:100 no to trzeba mieć sale gimnastyczna do dyspozycji ale tak do poziomu kompanii czy batalionu to już by się chyba dało, tak mi się wydaje.
Pozdrowionka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”