Strategie i gry wojenne na PC

JSPH
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 15:53
Lokalizacja: Toruń

Strategie i gry wojenne na PC

Post autor: JSPH »

Ciekaw jestem w jakie gierki gracie na Kompie.
Ja mam za sobą kilka pełnych kampanii przez LAN na 8 graczy w EU2, z kumplami z historii ze specjalizacji wojskowej Wydz, Nauk Hist. UMK oraz kilka w CC5, którą uważam za najleprzą grę taktyczną na komputer, ale nie jestem na czasie, więc może znacie coś w tym stylu, a nowszego?
Czekam na opinie szanownych graczy :)
P.S. Co na temat Op. Art.-a? Osobiście nie przepadam, ale mam znajomego gorącego zwolennika.

JSPH

Dyskusja przeniesiona, pochodzi z lat 2004 i 2005.
Raleen
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

JSPH pisze: ... Co na temat Op. Art.-a? Osobiście nie przepadam, ale mam znajomego gorącego zwolennika.
JSPH
to chyba najlepsza gierka dla hardkorowców na kompa i do tego ciągle żywa :D
super była seria V4V i jej kontynuacja (Stalingrad, Afryka północna itd.)
szkoda że już takie gierki nie powstają....
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

I tak najlepszą grą wojenną wszechczasów na PC jest Age of Rifles. A ma już 8 lat.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Od roku pogrywam z kolegą PBEM w V For Victory - w Normandię i Crusadera. Wspaniała seria.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Może strategia to nie jest, ale "Sudden Strike" rulez!!!
jacalup
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jacalup »

Gram w Medival Total War i Shogun Total War - polecam wszystkim!!!
Swietne symulacje walk taktycznych w polu
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: BEF Hero »

Polecam Strategic Command. Proste, niebywale grywalne i rewelacyjne wręcz do grania przez sieć.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Seria CloseCombat, Shogun TotalWar i Fighting Steel, choc teraz juz w sumie czasu na gierki kompowe nie ma za wiele... Ale milo czasami siasc i odswiezyc dawne emocje, w ramach odreagowywania sesji :)

pozdr.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

CloseCombat przez net (bo niestety komputer to debil i atakuje nawet jak się broni) a najelpsza grą jest Shogun chociaż komputer troche oszukuje podczas ruchów. Medival to kompletna porażka.
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Andreas von Breslau pisze:Od roku pogrywam z kolegą PBEM w V For Victory - w Normandię i Crusadera. Wspaniała seria.
Mi normandia (w sensie america invaders) nie działa..... nie wiem czemu :cry: może ktoś mógł by mi pomóc :?
BEF Hero pisze:Polecam Strategic Command. Proste, niebywale grywalne i rewelacyjne wręcz do grania przez sieć.
Gdzie to można dostać?????

To chyba nowy tytuł???
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Mi normandia (w sensie america invaders) nie działa..... nie wiem czemu :cry: może ktoś mógł by mi pomóc :?
CD musisz mieć ustawiony jako D, inaczej musi sz próbować nie przez Norton Commander, ale przez Volkov Commander na przykład. A tak w ogóle to powinieneś instalować grę zgodnie z procedurą z instrukcji, inaczej nie pójdzie (jest sprytnie zabezpieczone).

Warto próbować!
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Andreas von Breslau pisze: CD musisz mieć ustawiony jako D, inaczej musi sz próbować nie przez Norton Commander, ale przez Volkov Commander na przykład. A tak w ogóle to powinieneś instalować grę zgodnie z procedurą z instrukcji, inaczej nie pójdzie (jest sprytnie zabezpieczone).

Warto próbować!
Dzieki, :D w weekend spróbuje zainstalować 8)
jacalup pisze:Gram w Medival Total War i Shogun Total War - polecam wszystkim!!!
Swietne symulacje walk taktycznych w polu
Symulacje bitew są rzeczywiście super!!!! Minusem tej gry jest mapa strategiczna, a właściwie rozwiązania na niej zastosowane, szczególnie dyplomacja....

Ja gram tylko kampanie składające się z szeregu bitew. Kampania w Ziemi Świętej rządzi!!!!
jacalup
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jacalup »

jasz napisał:
Medival to kompletna porażka.
A dlaczego uważasz że to porażka?! :?

Rozgrywka przez net to jest dopiero zabawa (na serwerze GameSpy).Ostani gośce na których trafiłem byli naprawdę mocni
CloseCombat przez net (bo niestety komputer to debil i atakuje nawet jak się broni)
atakuje na poziomie recruit, po wgraniu patchy AI kompa jest zdecydowanie lepsze. Oczywiście gra przez net z dobrym przeciwnikiem to nie to samo co z maszyną 8)
Mam wszyskie części Close Combat poza I częścia (Normandia)- bo to była porażka i uważam że to 8) gierki i jak każde mają swoje wady (np. brak odgłosu nadjeżdzających czołgów - nie słychać ich w rzadnej z części sic!)
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Dlaczego porażka - to proste złamanie zasady papier, nozyce, kamień. Żeby wygrać w Shogunie trzba było mieć w armii po trochu wszystkiego - nie było jednostek nie do rozwalenia. Dobrym przykładem są np. Mnisi rzeznicy w walce ale super wrazliwy na ostrzał.
W Med częćś jednostek jest kompletnie nie przydatna (np łucznicy inni niz angielscy), inne są dobre na wszystko (np piesi krzyzowcy).
Dodatkowo ciężka kawaleria (za ciężką kasę) nie ma szanc nawet z najtańszymi spearmenami. Przy ataku od tyłu coprawda wygrywają ale stosuek strat i tak jest finansową katastrofą. Ma się to ni jak do realiów historycznych. Oprócz piechoty szwajcarskiej i pożniejszych ciężkich piechut np Landknehtów. nic nie było się w stanie przeciwstawić szarży cięzkiego rycerstwa. (np. Krucjaty gdzie 300 rycerzy potafiło roznieść 3000 arabów). W grze jest odwrotnie stawisz linie jakiś czrnuchów z dzidami i są nie do przełamani frontalnie.
Reasumujac kicha
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Polecam:
- War in Russia
- Pacific War
Hardcorowe, obecnie dostępne w nowych wersjach wydanych przez matrixgames - for free do pobrania z netu. Obie napisał Gary Grisby.
Z nowości może być Victoria Paradox-u (choć przydałyby się jeszcze ze 2 patche - obecna wersja to 1.3 ;-)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”