Pokaz gry "Ostrołęka 26 maja 1831" w muzeum "Sztygarka"

Iganie 1831, Ostrołęka 16 lutego 1807 i inne gry oparte na zasadach systemu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Pokaz gry "Ostrołęka 26 maja 1831" w muzeum "Sztygarka"

Post autor: Raleen »

Moi Drodzy, informuję, że 27 lutego (sobota) w muzeum miejskim "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej odbędzie się pokaz gry "Ostrołęka 26 maja 1831" z moim udziałem. Inicjatorem spotkania jest Krajarek. Będzie można poznać grę, poprzyglądać się jej i pograć. Początek planujemy rano około godz. 9.00. Będziemy grać dopóki nam pozwolą, czyli przynajmniej do godz. 15.00.

Zapraszam serdecznie wszystkich. Zwłaszcza tych, którzy mieszkają w pobliżu.

Nieco więcej o klubie gier historycznych działającym w Muzeum:
http://histogry.blogspot.com/
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Pokaz gry w muzeum "Sztygarka" (Dąbrowa Górnicza, 27 lut

Post autor: krajarek »

Będzie trochę dłużej :) Jednocześnie będzie rozgrywany turniej ŚLĄSK vs ZAGŁĘBIE w "Ogniem i Mieczem" a więc myślę, że do 17 (najwyżej w poniedziałek nie będę miał po co wracać do pracy, bo nie wszyscy w muzeum pasjonują się grami). W każdym razie - serdecznie zapraszam. Ci, co już w DG byli wiedzą (i - mam nadzieję - powiedzą) że warto.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Pokaz gry w muzeum "Sztygarka" (Dąbrowa Górnicza, 27 lut

Post autor: Raleen »

Pokaz gry „Ostrołęka 26 maja 1831” w Muzeum Miejskim „Sztygarka” - relacja na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Pokaz gry "Ostrołęka 26 maja 1831" w muzeum "Sztygarka"

Post autor: krajarek »

Dzięki za relację i spotkanie. Ten turniej "OiM" nie był wcale aż tak potężny :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Pokaz gry "Ostrołęka 26 maja 1831" w muzeum "Sztygarka"

Post autor: Raleen »

Chciałem jeszcze powiedzieć, że dostałem sporo uwag od Rahumene, który z nami wojował. Co najmniej część naprawdę warta przemyślenia (zwłaszcza pod kątem robienia pokazów gry).

Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się wybrać do "Sztygarki" w tym roku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Pokaz gry "Ostrołęka 26 maja 1831" w muzeum "Sztygarka"

Post autor: krajarek »

No jasne, wrota muzeum zawsze otwarte :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrołęka 26 maja 1831”