III Walka

Gra o rzymskiej wojnie domowej 49-45 p.n.e.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

To nie Hannibal.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

Doszło dziś do serii testów historycznych bitew, które odbyły się podczas BC. Testowałem czterokrotnie bitwę pod Farsalos ( 3x wariant historyczny, 1x dowolny ), dwukrotnie bitwę pod Tapsus (1x historycznie, 1x dowolnie), jednokrotnie bitwę pod Zelą i ... jestem bardzo zadowolony z wyników.
Bitwy rozstrzyga się głównie w 1 rundzie, rzadziej w 2, przy wyjątkowym pechu bitwa potrwa 3 rundy. Najdłuższa bitwa z udziałem kilkudziesięciu żetonów potrwała 12 minut :)
W ciągu tygodnia przedstawię zasady walki, tabelę pomocniczą do walki A4 oraz przykładową bitwę ze zdjęciami krok po kroku.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czyli ciepania kostką będzie niewiele - to dobrze rokuje. Ostatnio jak grałem w WoG, mieliśmy z Silverem parę bitew po około 10 rund rzucania kilkoma kostkami :sleep: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Post autor: Teufel »

W bitwie pod Farsalos ( 10 jednostek do 15, przy limicie po 18 dla każdej strony na bitwę, czyli była to bardzo duża bitwa) jedna strona w ciągu rundy rzuca 10-14 razy, a druga 15-16. A jestem prawie pewien, że regułą będą 1-2 rundy w bitwie, więc to niewiele. Plus 3 rzuty kością łącznie 2 graczy po bitwie.

Nadmienię jeszcze tylko, że w grze jest ujęta wytrzymałość armii, dwie zdolności u każdego wodza, straty po bitwie, uzupełnianie wojsk wygranej strony i ewentualna śmierć wodza naczelnego.
No i gracze będą mogli zabawić się nie tylko w stratega ale i w taktyka ... :)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli o mnie chodzi, to ostatnie sobie szczególnie cenię :) .
Teufel pisze:Plus 3 rzuty kością łącznie 2 graczy po bitwie.
Jakieś testy morale czy coś podobnego?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Bellum Civile”