BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

maju
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 21:50
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: maju »

Hej, mam jeszcze parę pytanek, bo jeszcze podręcznika nie posiadam ale chcę już sobie złożyć awangardę i czy dobrze w necie wyszukałem i złożyłem
awangarda Rosja 1812
8 podstawek piechoty 2x4 (Zvezda 8020, odciąć "antenki", malowanie dół biały, góra zielona)
4 podstawki jergów 2x4 (Zvezda 8020, odciąć "antenki", malowanie dół biały, góra zielona)
8 podstawek huzarów 4x4 (Zvezda 8055, malowanie dół szary góra czerwona)
2 podstawki 6f 4x4 albo 4x6 jak się nie zmieści (Zvezda 8022, malowanie dół biały, góra zielona)
1 podstawka 12f 4x6 (Italeri 6111, malowanie dół biały, góra zielona)

Doczytałem ze potrzeba 2 dowódców do piechoty i jedną do jazdy
2 podstawki 2x2 z jednym ludkiem dla piechoty i jergów albo 2x4 ludek na koniku (Italeri 6037, malowanie dół biały, góra zielona)
1 podstawka 4x4 z ludkiem na koniku i ludkiem obok dla huzarów (Italeri 6037, malowanie dół biały, góra zielona)

Proszę o sprawdzenie
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Fromhold »

maju pisze: awangarda rosja 1812

4 podstawki jergów 2x4 (zvezda 8020, odciąć "antenki", malowanie dół biały, góra zielona)
U jegrów wszystkie pasy (ledewerki) do ładownicy, tasaka, szelki do tornistra - czarne.
8 podstawek huzarów 4x4 ( zvezda 8055, malowanie dół szary góra czerwona)
Max możesz mieć 4 podstawki huzarów lub 4 podstawki ułanów. Do nich możesz dodać pułk kozaków( dwie podstawki). Malowanie zależy od pułku.
2 podstawki 6f 4x4 albo 4x6 jak się nie zmieści (zvezda 8022, malowanie dół biały, góra zielona)
6x4 cm, dwie figurki obsługi
1 podstawka 12f 4x6 (italeri 6111, malowanie dół biały, góra zielona)
A czemu to Italeri?
Zviezda Set 8045
http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1596
doczytałem ze potrzeba 2 dowódców do piechoty i jedną do jazdy
2 podstawki 2x2 z jednym ludkiem dla piechoty i jergów albo 2x4 ludek na koniku (italeri 6037, malowanie dół biały, góra zielona)
1 podstawka 4x4 z ludkiem na koniku i ludkiem obok dla huzarów (italeri 6037, malowanie dół biały, góra zielona)
Nie. Dla wodza naczelnego dajesz podstawkę 4x4 - możesz dać na niej np. jednego generała i jedną figurkę towarzyszącą (obie konno) lub jednego generała konno i dwie piesze. Do tego dajesz po jednym generale konno 4x2 do piechoty i do jazdy lub do piechoty pieszego gen.2x2
Malowanie figurek zależy od ich doboru. Generałowie mieli zielone mundury ale spodnie już nie koniecznie, bo to zależało od ich typu. Figurki towarzyszące to znów inna para kaloszy i ich kolorystyka zależy od konkretnego przypadku.

Wszystkie figurki do armii rosyjskiej m.in. klaryfikacja modeli dział są omówione tutaj
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=255&t=14147
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
maju
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 21:50
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: maju »

dziękuje za odpowiedź
co do ilości husarzy to faktycznie mój błąd, źle doczytałem - jedna podstawka do dwa szwadrony a nie jedna
dowódców przerobię
a co to itereli to dlatego że mam ten zestaw i żeby na coś się przydał a nie stał i pokrywał się kurzem oraz też nie chcę już dokupywać nowych zestawów puki co
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Fromhold »

maju pisze:dziękuje za odpowiedź
co do ilości husarzy to faktycznie mój błąd, źle doczytałem - jedna podstawka do dwa szwadrony a nie jedna
dowódców przerobię
a co to itereli to dlatego że mam ten zestaw i żeby na coś się przydał a nie stał i pokrywał się kurzem oraz też nie chcę już dokupywać nowych zestawów puki co
Huzarów - husarze to inny typ jazdy ;)
Italeri nie produkuje modeli artylerii rosyjskiej z okresu wojen napoleońskich.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
maju
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 21:50
Lokalizacja: Kielce

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: maju »

oj literówka, ale ważne że wiadomo o co chodziło ;)
ale produkuje inne i np armata może chyba być zdobyczna :lol:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Raleen »

A ja mam do kolegi prośbę o zaczynanie zdań z dużej litery. Ostatnie posty można poprawić klikając przycisk "Edytuj".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Fromhold »

maju pisze:oj literówka, ale ważne że wiadomo o co chodziło ;)
ale produkuje inne i np armata może chyba być zdobyczna :lol:
To niestety nie jest zwykła literówka :)
Nie przypominam sobie, żeby Rosjanie używali zdobycznych dział. Sami produkowali ogromną ich liczbę.
Natomiast oczywiście możesz stosować modele jakie chcesz. Ja jedynie sugeruję to co koszerne i przyzwoicie wykonane.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Torgill »

Niestety zestaw 8045 Russian Heavy Artillery http://www.plasticsoldierreview.com/review.aspx?id=1596 od długiego czasu jest już niedostępny, prawdopodobnie został wycofany przez Zvezdę z produkcji i powróci być może w wersji do art of tactics, czyli jedno działo = 1 pudełko. To jednak tylko gdybania.
Trzeba zatem te armaty zastąpić tymczasowo czymś innym.
Michal_M
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 18 grudnia 2013, 13:09

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Michal_M »

Torgill pisze:Niestety zestaw 8045 Russian Heavy Artillery http://www.plasticsoldierreview.com/review.aspx?id=1596 od długiego czasu jest już niedostępny, prawdopodobnie został wycofany przez Zvezdę z produkcji i powróci być może w wersji do art of tactics, czyli jedno działo = 1 pudełko. To jednak tylko gdybania.
Trzeba zatem te armaty zastąpić tymczasowo czymś innym.
Są jakieś przesłanki do tego ze Zvezda wyda w przyszłym roku cokolwiek do napoleonki? Informacji w sieci to za dużo nie publikują, katalog też nic nie zapowiadał :/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Torgill »

Michal_M pisze: Są jakieś przesłanki do tego ze Zvezda wyda w przyszłym roku cokolwiek do napoleonki? Informacji w sieci to za dużo nie publikują, katalog też nic nie zapowiadał :/
Niestety żadnych. Zestawy strzelców i kozaków najpierw planowane na duże pudełka, a potem na małe zostały odwołane. Innych na razie nie zapowiedziano.

Pozostaje kwestia czy Zvezda będzie produkować nadal duże pudełka. Jak coś będę wiedział w hurtowni to dam znać.
Prus
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2020, 18:12
Has thanked: 32 times
Been thanked: 24 times

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Prus »

Po pierwsze - Dzień Dobry, bo to mój debiut na forum.
Po drugie - trochę interesuję się epoką napoleońską, mam słabość do gier planszowych, zaś ostatnio wykiełkował u mnie pomysł malowania figurek w skali 1/72. Połączenie tych trzech faktów daje dość oczywisty rezultat, zatem mam garść pytań.
1. Czy BW Napoleon wciąż cieszą się popularnością? Po pobieżnym przejrzeniu forum odniosłem wrażenie, że dziś wszyscy raczej wybierają BW Lee lub inne systemy.
2. Czy ktoś gra i czy można się temu przyjrzeć w rejonie Kielc lub Radomia?
Pytam bardzo niezobowiązująco. Próg wejścia jest wysoki, a ja sam nie wiem czy to dla mnie.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Torgill »

Witaj serdecznie!
Cieszę się, że tutaj jesteś :)

1. BW-N ma swoją grupę fanów, którzy mają figurki w skali 1:72. Najłatwiej będzie Ci ich znaleźć poprzez grupę na FB: https://www.facebook.com/groups/615266705289069/
Najwięcej osób jest we Wrocławiu, ale są też i gracze z armiami w innych miastach.
2. Na to odpowiedź znajdziesz na grupie :)

Próg wejścia w porównaniu z innymi bitewniakami jest niesłychanie NISKI. Podręcznik masz darmowy, tak samo jak wszystkie dodatki. Plastikowe figurki w skali 1:72 są najtańsze ze wszystkich skal. Prawdopodobnie nie znajdziesz tańszego systemu o dużych bitwach w języku polskim.
Prus
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2020, 18:12
Has thanked: 32 times
Been thanked: 24 times

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Prus »

Dziękuję Ci za odpowiedź. Porozglądam się.
Mówiąc o wysokim progu wejścia nie myślałem o zasadach, choć zwykle o to chodzi. Instrukcja jest wprawdzie dość obszerna, ale za to przejrzyście napisana, a same zasady po pobieżnym przeczytaniu wydają się logiczne i racjonalne. Może wręcz intuicyjne. W moim odczuciu "zbudowanie" armii stanowi zasadniczą przeszkodę. Wymaga czasu, wiedzy, zdolności manualnych i wprawy. Nie twierdzę, że to zastrzeżone wyłącznie dla emerytowanych bonapartystów z malarskim zacięciem, ale tacy na pewno mają łatwiej.
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Mordred79 »

Ja mam mały korpus francuski. Bywam w Kielcach i mogę przywieźć. Sam jeszcze w BW:N nie grałem. Prawdopodobnie będę do dyspozycji w sierpniu a wówczas może będzie jeszcze nieco Anglików z Hiszpanii ukończonych. Można też spróbować żetonami.
Prus
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2020, 18:12
Has thanked: 32 times
Been thanked: 24 times

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Prus »

Fajnie. Jeżeli tylko czas i okoliczności pozwolą to chętnie się z Tobą zobaczę. Mam nadzieję, że mój zapał nie wygaśnie do tego czasu, i że sam będę wtedy czymś dysponował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bogowie wojny: Napoleon”