Przygotowania do bitwy pod Antietam (BW: Lee)

Dyskusje o powstających, nowych tytułach
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Przygotowania do bitwy pod Antietam (BW: Lee)

Post autor: Torgill »

W tym temacie wklejam wszystkie informacje dotyczące przygotowań do bitwy pod Antietam. Termin na razie nie ustalony, ale warto zgromadzić w jednym miejscu informacje, co mamy i czego nam brakuje.
Przeklejam tutaj informacje z posta na Facebooku, w którym bitwa była opisana:

Samo pole bitwy nie będzie duże - zmieścimy się na stole 120x180 - w końcu Lee jest przeznaczony pod duże bitwy :)
Największym przygotowaniem będzie jednak przygotowanie bitwy, zwłaszcza dużej ilości wojska.
Zupełnie wstępne ODB wygląda tak:
Konfederacja: 39 brygad piechoty i 3 brygady kawalerii.
Unia: 49 brygad piechoty i 5 brygad kawalerii.

Być może potrzebne będą dwa dni grania - gdy jest więcej osób przy stole jest dużo dyskutowania, planowania i zastanawiania się (Gaines Mill i Secon Manassas to pokazało), a tutaj będzie ponad 100 podstawek na stole (prawie 3000 figurek)

Firmowych podstawek mamy, zatem trochę się już zgromadzić (na bitwie historycznej można je spokojnie wykorzystać).
Konfederacja Unia
Dowódcy 12? 16+1
Piechota 17 19+2 (zatem brakuje koło 22 brygad piechoty Konfederacji i 28 Unii).
Artyleria 6+1 14
Kaw. konno 4 4
Kaw. spieszona 1 1 (tutaj brakuje 2 konfederackie i 4 unijne)
Żuawi 2 2+1
P. lekka 4 6

Link do posta na FB: https://www.facebook.com/groups/6152667 ... 909369842/

Górki i rzeki oraz lasy mamy. Zleciłem jakiś czas temu zrobienie trochę płotów, być może ktoś byłby jeszcze chętny żeby trochę ich pomalować? Mamy też most Burnside'a oraz Dunker Church, także najważniejsze rzeczy są.
Wasil
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 9 marca 2018, 09:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Przygotowania do bitwy pod Antietam (BW: Lee)

Post autor: Wasil »

Jak by mi się udało wziąć udział to mogę na tą chwilę wspomóc Unię 17 brygadami piechoty (+ mogę dorzucić 4 milicji i 2 żuawów) i 2 brygadami kawalerii konno i pieszo.
Dowódców na luzie 4 korpusy: 4 korpuśnych i 12 dywizyjnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty w trakcie rozwoju”