Figurki do armii francuskiej 1809-1812

skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

To nieprędko :)
Walczę obecnie z dragonami oraz drugą dywizją piechoty - może do końca roku skończę :)
Banan
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2016, 14:45

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: Banan »

Skończ szybko, to może w końcu pogramy :)
Czeka już na Ciebie awangarda austriacka i brytyjska. Wkrótce przybędą posiłki pruskie. Wszystko na 1813-1815.
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

Awangardę francuską na 1812 mam gotową. Teraz rozwijam korpus :)
Możemy pograć jeszcze przed świętami jak masz trochę czasu :)
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: Fromhold »

Liniowa artyleria konna (konwersje):
http://fromholdblog.blogspot.com/2017/1 ... konna.html
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

Dziś pierwsza od roku gra w BW--N więc nabrałem ochotę na malowanie:)
(Korpus francuski na 1812 -2DP +DKw.Lek wsparty 2 bat.12f art.korpuśnej oraz brygadą dragonów z Korpusu Kaw.rezerwowej Wielkiej Armii strał się z Korpusem Austriackim dowodzonym przez Jatagana. Obie armie po ok.60 podstawek i 80pkt. I choć nie udało nam się dokończyć starcia wrażenia b.pozytywne. Wreszcie mam z kim pograć w BWN na Górnym Śląsku :). Ale do rzeczy:
Które francuskie pułki huzarów brały udział w kampanii rosyjskiej 1812 ?
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: Fromhold »

skoscianski pisze: Które francuskie pułki huzarów brały udział w kampanii rosyjskiej 1812 ?
Fajnie że temat ruszył u Was.
pułki 5, 6, 7, 8, 9, 11 :-)
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: Torgill »

skoscianski pisze:Dziś pierwsza od roku gra w BW--N więc nabrałem ochotę na malowanie:)
(Korpus francuski na 1812 -2DP +DKw.Lek wsparty 2 bat.12f art.korpuśnej oraz brygadą dragonów z Korpusu Kaw.rezerwowej Wielkiej Armii strał się z Korpusem Austriackim dowodzonym przez Jatagana. Obie armie po ok.60 podstawek i 80pkt. I choć nie udało nam się dokończyć starcia wrażenia b.pozytywne. Wreszcie mam z kim pograć w BWN na Górnym Śląsku :). Ale do rzeczy:
Które francuskie pułki huzarów brały udział w kampanii rosyjskiej 1812 ?
Gratulacje - bardzo się cieszę :)
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

Dzięki :)
Ps. Ma ktoś dobry link do OdB Wielkiej Armii z początku kampanii 1812 (z wyszczególnieniem pułków, u Kukiela mam tylko informacje na poziomie Korpus/Dywizja/Brygada).
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: Fromhold »

skoscianski pisze:Dzięki :)
Ps. Ma ktoś dobry link do OdB Wielkiej Armii z początku kampanii 1812 (z wyszczególnieniem pułków, u Kukiela mam tylko informacje na poziomie Korpus/Dywizja/Brygada).
To zależy co dla Ciebie oznacza początek kampanii. Dobrych linków w zasadzie nie ma.Skład Wielkiej Armii ewoluował w toku kampanii i mało kto z autorów zdołał prawidłowo je zanalizować. Zależy co Cię interesuje. Jeśli jakieś konkretne korpusy, to jest łatwiej. Jeśli całość to trudniej. Jaki taki ODB jest w HB-ku Andrzeja Dusiewicza, Smoleńsk 1812( stan na początek sierpnia), nie ma w nim niestety całości. Z głównego frontu brakuje np gwardii, IV i VIII Korpusów oraz IV Korpusu Rezerwowego Jazdy, a z tego co pamiętam są również pewne drobne potknięcia, literówki jak np gen.Gubin zamiast Gudin etc.
Jeśli interesują Cię korpusy skrzydłowe, pisz pw da się załatwić.
EDIT.
Jeśli czytasz po rosyjsku. Mniej więcej to samo co u Dusiewicza jest na stronie naszego forumowego kolegi.
http://www.smolensk1812.ru/odb/#SID8_2_tgl
EDIT II
Gapa ze mnie :-)
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... f8eec88d97
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

Miałem na myśli początek kampanii, a więc 24 czerwiec, ale okres z bitwy pod Smoleńskiem też przydatny więc
Post Raleena który podesłałeś super pomocny :) (chciałem sobie zrobić dwa korpusy kawalerii rezerwowej w której będą dragoni i karabinierzy :)
Ps. Mam trochę za dużo pruskich huzarów, część z nich ma czaka w pokrowcach - czy po odpowiednim malowaniu można z nich zrobić francuskich huzarów?
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: Fromhold »

skoscianski pisze:Miałem na myśli początek kampanii, a więc 24 czerwiec, ale okres z bitwy pod Smoleńskiem też przydatny więc
Post Raleena który podesłałeś super pomocny :) (chciałem sobie zrobić dwa korpusy kawalerii rezerwowej w której będą dragoni i karabinierzy :)
Ps. Mam trochę za dużo pruskich huzarów, część z nich ma czaka w pokrowcach - czy po odpowiednim malowaniu można z nich zrobić francuskich huzarów?
Cztery francuskie pułki dragonów- 7, 23, 28,30- (jedyne w tej kampanii) były w III Korpusie Rez. Jazdy Grouchy'ego.
Huzarów pruskich możesz zostawić sobie do I Korpusu Rezerwowego Nansoutyego. 2 Kombinowany pułk walczył w składzie dwóch szwadronów (3 i 4) z 3 brandenburskiego pułku huzarów i dwóch szwadronów(1 i 3) z 5 pomorskiego pułku huzarów. Pułkiem dowodził płk. Czarnowski, a potem mjr von Zieten. Pułk tworzył brygadę razem z polskimi 6 i 8 pułkami ułanów uczestnicząc m.in w bitwie p.Ostrownem. Pokrowce francuskie na czaka nie obejmowały pomponów stąd inny ich wygląd po nałożeniu. Pruskie czaka w pokrowcach są bardzo charakterystyczne, więc osobiście nie robiłbym takiej zamiany.
Pułki 1 i 2 karabinierów znalazły się w II Korpusie Jazdy Montbruna.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

A gdyby im głowy pozmieniać z francuskimi huzarami (pozy tych Prusaków są fantastyczne, a to co mi zostało z francuskich huzarów dość statyczne i "nudne" :)) byli by już chyba ok?
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: Fromhold »

skoscianski pisze:A gdyby im głowy pozmieniać z francuskimi huzarami (pozy tych Prusaków są fantastyczne, a to co mi zostało z francuskich huzarów dość statyczne i "nudne" :)) byli by już chyba ok?
Czapraki pruskich huzarów są inne, chyba, że konie dasz od francuskich. Jeżeli uznasz, że warto dłubać i zmieniać głowy to oczywiście można. Ci pruscy to zresztą w części klony francuskich huzarów.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

Tak właśnie zrobię :)
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Figurki do armii francuskiej 1809-1812

Post autor: skoscianski »

Pyt.dot. mundurów strzelców konnych 1812, mam zestaw italieri 6080
http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1101
Czy poza wymianą koni na te z owczym czaprakiem u szeregowych można ten zestaw zastosować do interesującego mnie okresu? Ten dwurzędowy frak(habit-veste?) był chyba ciągle jeszcze stosowany przez niektórych strz.konnych?
Ewentualnie co trzeba by w tym mundurze przerobić? ( rekomendowany zestaw Hata nie grzeszy urodą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie i figurki”