Awangarda Austria

Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Awangarda Austria

Post autor: Torgill »

Oczywiście nie zabraniamy grania różnymi figurkami, oficer może też "grać" generała, chyba nawet w armii firmowej takiego mamy (choć lepiej się nie przyznawać), ale oczywiście promujemy historyczność i najlepiej gdyby rzeczywiście w rolę dywizjonera wcieliła się figurka z zestawu generalskiego Italeri. Jest do dostania w Instytucie Gier zresztą :)
Awatar użytkownika
Berdysz
Chasseur
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2015, 08:56
Been thanked: 4 times

Re: Awangarda Austria

Post autor: Berdysz »

Dzięki za rady. Może nie należę do najbardziej "koszernych" ale zdecydowanie nie chcę "porucznika" jako dowódcy... :).

Czy ta figurka nadaje się na samodzielnego dowódcę (na podstawce 2X4) czegokolwiek?

Jeśli chodzi o cieniowanie bieli to nie robię nic wielce skomplikowanego. Na biały kolor bazowy, rzucam czarny wash (GW nuln oil czy jakoś tak). To rozjaśniam czymś o nazwie Menoth white highlight (farbka z oferty Privateer Press) i na koniec białe (valejjo) "maziajce" gdzieniegdzie :).

Wracając jeszcze do dowódców. Czy na "warbossa" na podstawce 4x4 również wykorzystać figurki z tego mieszanego zestawu Italieri?
Awatar użytkownika
Gluberyt
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 8 maja 2015, 07:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Awangarda Austria

Post autor: Gluberyt »

Geralt pisze:
Gluberyt pisze:Tylko wiesz ta gra zaklada pewna skale czyli batalion o wytrzymalosci 3 liczy 120 osob.
Batalion o wytrzymałości 3 liczy około 600 osób ;)

Racja, mój blad. Za dużo grania w Napoleon Total War :)
Awatar użytkownika
Gluberyt
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 8 maja 2015, 07:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Awangarda Austria

Post autor: Gluberyt »

Berdysz pisze:Dzięki za rady. Może nie należę do najbardziej "koszernych" ale zdecydowanie nie chcę "porucznika" jako dowódcy... :).

Czy ta figurka nadaje się na samodzielnego dowódcę (na podstawce 2X4) czegokolwiek?

Jeśli chodzi o cieniowanie bieli to nie robię nic wielce skomplikowanego. Na biały kolor bazowy, rzucam czarny wash (GW nuln oil czy jakoś tak). To rozjaśniam czymś o nazwie Menoth white highlight (farbka z oferty Privateer Press) i na koniec białe (valejjo) "maziajce" gdzieniegdzie :).

Wracając jeszcze do dowódców. Czy na "warbossa" na podstawce 4x4 również wykorzystać figurki z tego mieszanego zestawu Italieri?

Tak zestaw mieszany z Italeri nadaje sie jak najbardziej na głównodowodzącego (2 konnych i jeden pieszy General). Tak tego oficera mozna dodaj na podstawie z glownodowodzacym na podstawce 4x4. A co do tego czy go mozna dać na podstawie 4x2 hmmm... Tutaj po prostu zgodze sie z Torgillem. Nikt ce bic nie będzie. ;)
Awatar użytkownika
Berdysz
Chasseur
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2015, 08:56
Been thanked: 4 times

Re: Awangarda Austria

Post autor: Berdysz »

Pytanie: Czy Grenzer Inf. jest zestawem dostępnym? Nie bardzo mogę to znaleźć...

Ewentualnie czy z zestawów dostępnych coś nadawało by sie na proxy po przemalowaniu?
Awatar użytkownika
Gluberyt
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: piątek, 8 maja 2015, 07:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Awangarda Austria

Post autor: Gluberyt »

Berdysz pisze:Pytanie: Czy Grenzer Inf. jest zestawem dostępnym? Nie bardzo mogę to znaleźć...

Ewentualnie czy z zestawów dostępnych coś nadawało by sie na proxy po przemalowaniu?

Wiesz co raczej nigdzie nie są dostępni(choć w sklepie Instytut gier jest chyba akurat jedna podstawka). Najlepiej napisz w temacie "gielda wymiany". Moze tam ktoś będzie mieć jeszcze kilka figurek.
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Awangarda Austria

Post autor: Fromhold »

Ewentualnie czy z zestawów dostępnych coś nadawało by sie na proxy po przemalowaniu?
Opcja "po przemalowaniu" sprawdza się tylko zaledwie przy kilku zestawach. Cała reszta wymaga większych lub mniejszych konwersji tak aby cokolwiek przypominała daną formację.
Graniczarzy to de facto tak samo uzbrojone i wyposażone pułki jak węgierskie liniowe. Wyjątkiem, a zarazem cechą charakterystyczną tej formacji, jest niskie cylindryczne czako nigdzie indziej nie spotykane.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Awangarda Austria

Post autor: Torgill »

Berdysz pisze:Pytanie: Czy Grenzer Inf. jest zestawem dostępnym? Nie bardzo mogę to znaleźć...

Ewentualnie czy z zestawów dostępnych coś nadawało by sie na proxy po przemalowaniu?
Na razie tylko allegro/ebay. Czekamy na wznowienie HaT'a.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Awangarda Austria

Post autor: Torgill »

Dopinguję do ukończenia prac, do końca konkursu już poniżej 10 dni :)
Proszę pamiętać o wrzuceniu fotek wszystkich jednostek.
Awatar użytkownika
Berdysz
Chasseur
Posty: 14
Rejestracja: środa, 17 czerwca 2015, 08:56
Been thanked: 4 times

Re: Awangarda Austria

Post autor: Berdysz »

No cóż... obawiam się że nie zdąrzyłęm :/. Brakuje "trochę" do moich 2 -ch dywizji lekkich.

Tak czy siak, "pozakonkursowo" podzielę się co zdążyłem lub prawie zdążyłem skończyć.

1. dwa pułki (6 batalionów) piechoty liniowej:
Obrazek


2. dwa pułki "landwery" (po 1 pułku każdy):
Obrazek

3. jeden batalion "grenzerów" (potrzebne jeszcze 3 :/ ):
Obrazek

Zdecydowałem się na umieszczanie 2-figurek dla piechoty lekkiej, w ramach poprawienia czytelności.

4. jeden pułk ułanów (6 szwadronów):
Obrazek

5. jedna bateria artylerii pieszej:
Obrazek

6. jak na razie moje "dywizje" doczekały się tylko jednego generała:
Obrazek

7. Nadplanowi grenadierzy. W awangardzie ich nie ma, ale to była pierwsza rzecz jaka pomalowałem (nie znając jeszcze składu awangardy):
Obrazek

...i na koniec zdjęcie grupowe:

Obrazek
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Awangarda Austria

Post autor: Torgill »

Bardzo ładnie wyglądają!
Gratuluję, bo to też pierwsi poza firmowi Austriacy, w dodatku eleganccy - malowanie białego nie jest takie łatwe.

Dywizja lekka ma wszystkie oddziały w formule 0 - ileś tam. Zatem teoretycznie mogą one być bardzo słabiutkie. Brakuje jednakże jednego generała i wodza naczelnego dla awangardy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie i figurki”