I edycja konkursu malarskiego - wyniki

Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

I edycja konkursu malarskiego - wyniki

Post autor: Torgill »

Wyniki konkursu na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=127

Wyniki konkursu na blogu Bogowie Wojny - Napoleon:
https://bogowiewojny.wordpress.com/2015 ... strategie/
Michal_M
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 18 grudnia 2013, 13:09

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Michal_M »

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników, a w szczególności podium - rewelacyjne prace Panowie!

Bardzo żałuję tylko, że swoich prac nie zaprezentowali MiSiO i Norbert_t :(

Co do następnego konkursu, to proponuję coś dla mniej uzdolnionych manualnie np. mnie ;) - konkurs wiedzy o epoce. Przez x tygodni zamieszczane będzie y pytań - odpowiedzi wysłane na pm, wygrywa ten, kto będzie miał najwięcej punktów.
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Schtrasny »

Ale moze jakies szczegolowe omowienia wszystkich prac? Trzeba wiedziec co jest dobre a co poprawic.
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Raleen »

Dołączam się do gratulacji dla zwycięzców i wszystkich uczestników, a także organizatorów - nie zapominajmy o nich :). Miło mi było pełnić na ostatnim etapie rolę dodatkowego jurora, chociaż wzbraniam się na ogół przed tą funkcją w konkursach malarskich/modelarskich, bo daleko mi do wiedzy (nie mówiąc o umiejętnościach) większości z Was Panowie. Czasem bywa też ona trudna.

Konkurs był chyba, jak na warunki innych podobnych konkursów wargamingowych, wymagający. Trzeba było trochę pomalować tych figurek i do tego praca musiała być tematyczna. Tym większa chwała, że udało się go doprowadzić z powodzeniem do końca, że wzięło w nim udział całkiem sporo osób i udało się ukończyć sporo ładnych prac.

Z wielką przyjemnością oglądałem prace konkursowe. Fajnie, że dzięki pojawieniu się systemu BW-N coś więcej dzieje się w światku figurkowym jeśli chodzi o epokę napoleońską. Dawniej właśnie tej epoki najbardziej nam na forum brakowało. Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich uczestników!
Michał_M pisze:Co do następnego konkursu, to proponuję coś dla mniej uzdolnionych manualnie np. mnie ;) - konkurs wiedzy o epoce. Przez x tygodni zamieszczane będzie y pytań - odpowiedzi wysłane na pm, wygrywa ten, kto będzie miał najwięcej punktów.
Zawsze możesz spróbować się w organizowanym od czasu do czasu na forum Konkursie Osprey'owym, tyle że tam pytania bywają z różnych okresów historycznych. Niezależnie od tego jestem pewien, że ekipa GM Boardgames też coś z czasem wymyśli.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Torgill »

Fromhold powiedział, że napisze coś o trzech zwycięskich pracach - o pozostałe trzeba go molestować osobiście :)

Będą na pewno następne konkursy, ale dajmy sobie czas ochłonąć po tym pierwszym ;)
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Fromhold »

Serdecznie wszystkim gratuluję! Zarówno tym którzy zajęli miejsca na podium, jak i tym którzy znaleźli się poza nim. Bardzo dobre prace i liczna frekwencja dobrych malarzy z napoleońskimi figurkami. Czy może być coś lepszego modelarsko? Nie dla mnie :)
Bardzo się cieszę z efektów niniejszego konkursu, m. in dlatego, że nie wierzyłem, aby można było pomalować, a nawet skonwertować tak duże ilości figurek, w tak krótkim czasie i na tak wysokim poziomie.
Kawał dobrej roboty Panowie, ale teraz pora wyprowadzić te armie na stoły bitewne ;)
Liczę, że kiedyś, choćby na jakimś fragmencie historycznej bitwy pokazowej będzie mi dane zobaczyć z bliska Wasze jednostki :)

@Schtrasny -
Każdemu, kto będzie tego chciał, mogę wskazać błędy historyczne jakie popełnił przy konwertowaniu/malowaniu swoich figurek. Zaznaczę że nie miały one zasadniczego wpływu na ocenę prac.
Michal_M pisze: Co do następnego konkursu, to proponuję coś dla mniej uzdolnionych manualnie np. mnie ;) - konkurs wiedzy o epoce. Przez x tygodni zamieszczane będzie y pytań - odpowiedzi wysłane na pm, wygrywa ten, kto będzie miał najwięcej punktów.
Ot dobry pomysł ;)
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Raleen »

Fromhold pisze:Kawał dobrej roboty Panowie, ale teraz pora wyprowadzić te armie na stoły bitewne ;)
Liczę, że kiedyś, choćby na jakimś fragmencie historycznej bitwy pokazowej będzie mi dane zobaczyć z bliska Wasze jednostki :)
To mi się u Ciebie podoba, że jesteś zarówno dobrym modelarzem, jak i graczem! :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Fromhold »

Raleen pisze: To mi się u Ciebie podoba, że jesteś zarówno dobrym modelarzem, jak i graczem! :)
O tak jeśli chodzi o grę jestem postrachem wszystkich wargamerów :lol:
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: Maciejus_exe »

Dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom. Podziękowania również dla organizatorów. Dzięki konkursowi moja wiedza na temat epoki została znacznie poszerzona. Nadal jednak wiele pozostało do nauki i pewnie nie raz będę zadawał różne dziwne pytania :P.

Pora kupić podręcznik, domalować jeszcze trochę figurek i zacząć grać ;).
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: I edycja Konkursu malarskiego BW-N - wyniki

Post autor: unicorn »

Również dziękuję za uznanie. Bardzo lubię okres napoleoński - aczkolwiek braki w wiedzy mam duże :) - ale konkurs pomógł uzupełnić pare z nich. Ciesze się, że mogłem podziwiać doskonałe prace zaprezentowane w konkursie.
Każdemu, kto będzie tego chciał, mogę wskazać błędy historyczne jakie popełnił przy konwertowaniu/malowaniu swoich figurek. Zaznaczę że nie miały one zasadniczego wpływu na ocenę prac.
Bardzo poproszę (może być PW) o wszelkie uwagi o niehistoryczności malowania/konwersji.
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: I edycja konkursu malarskiego - wyniki

Post autor: Schtrasny »

Gratuluje laureatom swietnych wynikow rewii, zwlaszcza, ze konkurencja byla bardzo mocna. ;) :P
Piekne awangardy!
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: I edycja konkursu malarskiego - wyniki

Post autor: Jarek »

Siedzi sobie człowiek spokojnie na urlopie pod palmą na plaży i takie njusy czyta. :D
Bardzo dziękuję za uznanie i oczywiście również gratuluję kolegom z podjum oraz wszystkim uczestnikom.
Malowanie Maciejusa jest poza wszelką konkurencją i niech jury nie marudzi że ma trudności w podejmowaniu decyzji :D .
Awatar użytkownika
Jason
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:20

Re: I edycja konkursu malarskiego - wyniki

Post autor: Jason »

Dołączam się do gratulacji, zarówno dla zwyciezców jak i wszystkich uczestników. Poziom faktycznie super, a podium, szczególnie 1-wsze miejsce - totalne wow. :)
Fajnie że mamy tyle armii juz pomalowanych, bo granie w bwn niepomalowanymi figurkami jest zupełnie pozbawione sensu :)

Fromhold - ja chetnie posłucham, co mogłem zrobić lepiej. :) rzeczy których mam świadomość:
- Wiem, że piechota nie ma nadal pomalowanych rękawów/kołnierzyków, mam drukniętą listę regimentów i wszystkie kolorki, i plan jest taki żeby kiedyś to polecieć i pod podstawkami zapisać nr. reg odpowiednio do kolorów, ale ciągle nie mogę się do tego zebrać :)
- Wiem też że dragonia ma w 100% czapraki oficerskie :D ale takie figurki italieri wypuściło :)
- i że 95ty raczej szedł do boju w czako a nie furażerkach, i bez tornistrów...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie i figurki”