Tereny wszelakie

Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Tereny wszelakie

Post autor: psborsuk »

Postanowiłem założyć ogólny temat o terenach.
Pytanko do autorów. Nabyłem drogą kupna wycieraczkę kokosową celem przygotowani pól uprawnych. Jej wymiary to 40x60cm (cena to 20 zeta w magicznym pośle raperze... znaczy Liroju Merlinie :P ). Planowałem je pociąć na poletka o wymiarach 20x15cm. Będą dobre, czy zrobić inne?
Awatar użytkownika
dardzin
Sergent
Posty: 141
Rejestracja: czwartek, 19 czerwca 2014, 14:30
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 20 times

Re: Tereny wszelakie

Post autor: dardzin »

W BWN, pola nie mają określonych wymiarów, zatem możesz je pociąć na dowolne Tobie pasujące rozmiary.

Ja z takiej wycieraczki zrobiłem 6 równych kwadratów ;)
https://www.facebook.com/jazlowiacy/ ||| https://www.facebook.com/waszmosciowie/

BW: Napoleon - Księstwo Warszawskie 1809
BW: Lee - Konfederacja
Bolt Action - Polacy 1939
Anno Domini 1666 - Bohun's Rebels
OiM - Czata Gosiewskiego
Wrzesień '39 - Polacy
Awatar użytkownika
Jason
Caporal-Fourrier
Posty: 91
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:20

Re: Tereny wszelakie

Post autor: Jason »

Ostatnio dyskutowaliśmy nad tym z Aldlinem i stwierdziliśmy że te pola w tej skali nie mogą reprezentować pól tylko raczej obszary uprawne, składające się z pól, miedz i poletek, może rowów melioracyjnych, jakichś drzew itpp. Doszliśmy do tego z powodu mocnego spowalniania oddziałów, którym trudniej w takim terenie utrzymac szyk, maszerować przekraczając płoty i miedze.

Ja uważam że chyba najlepiej jednak pociąć je na nieregularne kawałki o różnych rozmiarach, mnie wyszło wystarczająco pól żeby zarzucić całe pole bitwy 6"x4" i jeszcze mam kilka żywopłotów :D (paski 1cmx20cm).
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 listopada 2015, 19:03 przez Jason, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie i figurki”