Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Nowy tytuł od GM Boardgames: Bogowie wojny - Lee

Post autor: Khamul »

krajarek pisze:
Khamul pisze: Mam nadzieję, że na Śląsku ktoś będzie grał w ten system.
Khamul, trzeba było tak od razu... Wprawdzie tu nie Śląsk :) ale już przed wakacjami szukałem kogoś do potestowania.

Z tego co słyszałem, niedługo ma być jakiś event w Katowicach, a zimą może uda mi się ogarnąć coś w tej kwestii w Sztygarce.
Jak tylko będziesz znał przepisy chociaż 2x lepiej niż do OiM i nie będziesz nagle znikał w dyrekcji w trakcie rozgrywki to chętnie przybędę :P. Ty masz miejsce do rozegrania jakiegoś większego starcia.

BTW, jestem w trakcie lektury instrukcji... Niedługo uwag kilka.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Robakk »

Khamul, "niestety" misiek mnie przekonał więc będą na Śląsku gracze ;)

Czy ktoś mógłby polecić co na początek kupić i ile? :)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Torgill »

Niedługo opublikujemy pdf z przykładowym składem takiego korpusu. Wstępnie też mogę powiedzieć że 21.10 powinniśmy być w klubie Inny Wymiar w Katowicach. Zapraszam :)
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Robakk »

Rozumiem, że podstawki są w blisterkach? ;)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Torgill »

Nie, są osobno. Nie zmuszamy do używania naszych podstawek chociaż bardzo fajnie jak są kupowane.
Robakk
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 952
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:52
Lokalizacja: Bytom

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Robakk »

Czy macie może jakieś godne polecenia tutoriale odnośnie doboru kolorów?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Raleen »

Co do pokazu na Polach Chwały, nie będę się rozpisywał, bo nie byłem długo i tylko przelotnie, ale wyglądało to fajnie, widać było ruch, momentami zdecydowanie większy niż w sali obok, teoretycznie umiejscowionej bliżej głównego ciągu komunikacyjnego, co pokazuje zainteresowanie. Pamiętam jak w tej sali mieli swoje stanowiska różni gracze i grupy i zdarzało się, że na nią narzekali. Flagi i wystrój robiły bardzo dobrą atmosferę. Tyle wrażeń czysto organizacyjnych. Przy okazji, bardzo żałuję, że nie zobaczyłem repliki buławy marszałkowskiej, będącej nagrodą w turnieju BW-N.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Torgill »

Robakk pisze:Czy macie może jakieś godne polecenia tutoriale odnośnie doboru kolorów?
Rafał, który malował większość naszych figurek już nad takowym pracuje, powinien za kilka dni się ukazać.
skoscianski
Caporal-Fourrier
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek, 27 października 2014, 15:33

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: skoscianski »

Torgill pisze:Niedługo opublikujemy pdf z przykładowym składem takiego korpusu. Wstępnie też mogę powiedzieć że 21.10 powinniśmy być w klubie Inny Wymiar w Katowicach. Zapraszam :)
Super :)
Na pewno przyjadę.
W Niepołomicach nie miałem okazji pograć więc będzie świetna okazja by nadrobić zaległości :)
Ps. Będzie można przy okazji nabyć wasze produkty?
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Khamul »

Kilka szybkich pytań:
1. Kiedy do pobrania będą dostępne karty?
2. [9.2] - Jak liczymy ruch, w sensie od jakiego miejsca podstawki? Gdzie to jest napisane w podręczniku?
3. [10.1] - *Gracz A (posiadajacy (...) posiadacz inicjatywy. Po tym punkcie, przed punktem *Po wykonaniu (...) nie powinien być "Ruch Gracza A"?

Bardzo brakuje kart pomocy z rozpisanymi m.in. sekwencjami Etapu, modyfikatorami, itp.
Brakuje mi indeksu pod koniec instrukcji.

Przepisy proste, aż za proste jak na bitewniaka się wydają ;). Więcej przemyśleń wkrótce, albo jak zagram kilka razy.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Torgill »

Khamul pisze:Kilka szybkich pytań:
1. Kiedy do pobrania będą dostępne karty?
Karty są już dostępne do pobrania - wszystko co można pobrać jest na stronie: http://www.gmboardgames.com/pl/Pliki/
2. [9.2] - Jak liczymy ruch, w sensie od jakiego miejsca podstawki? Gdzie to jest napisane w podręczniku?
Ruch liczymy od krawędzi podstawki.
3. [10.1] - *Gracz A (posiadajacy (...) posiadacz inicjatywy. Po tym punkcie, przed punktem *Po wykonaniu (...) nie powinien być "Ruch Gracza A"?
Tak, całościowo jest to opisane w 5.1. W 10.1 nie chciałem opisywać znowu całej sekwencji. Jak wykonasz kanonadę, ataki, walki i ruchy, to rozkaz wydaje gracz B.
Bardzo brakuje kart pomocy z rozpisanymi m.in. sekwencjami Etapu, modyfikatorami, itp.
Brakuje mi indeksu pod koniec instrukcji.
Jutro opublikuję dwie rzeczy:
1. Skrótówkę (zwaną reference sheet'em), czyli najważniejsze tabele i modyfikatory gry. Także sekwencję etapów. Z drugiej strony tejże skrótówki będzie spis treści do podręcznika.
2. Przykładowy skład korpusów Unii i Konfederacji - taki na początek.
Khamul pisze:Przepisy proste, aż za proste jak na bitewniaka się wydają ;)
To jedno z głównych założeń systemu. Wszystko, żeby skupić się na grze, a nie zasadach i modyfikatorach :)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Torgill »

skoscianski pisze: Na pewno przyjadę.
W Niepołomicach nie miałem okazji pograć więc będzie świetna okazja by nadrobić zaległości :)
Ps. Będzie można przy okazji nabyć wasze produkty?
Bardzo się cieszę :)
Jak najbardziej tak - weźmiemy ze sobą wszystkie zestawy i dodatki.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Khamul »

I ja postaram się przybyć, zobaczymy czy dostanę w domu "wychodne"...

Odnośnie plików, to cały czas wchodziłem tylko na tę stronę... https://bogowiewojny.wordpress.com/pliki/ Trochę zagmatwaną macie nawigację / ilość stron

Mam jeszcze pytanie, czy do każdej podstawki można dodać dodatkowego "flagowego" i na takich figurkach naklejać flagi np. z numerami dywizji / kolorami itp. Chyba wolałbym mieć karty poza planszą a nie na niej (psuje to klimat) a tak będzie to można ogarnąć?

Zamiast znaczników korpusów można zrobić podstawkę z jednym żołnierzem a pod spodem numer podstawki? Itp. pomysły...?

PS. Z ciekawości daliście komuś kto kompletnie nie znał zasad przepisy do zapoznania się z nimi tak, aby samodzielnie bez niczyjej pomocy spróbował zagrać?
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: Torgill »

Khamul pisze:I ja postaram się przybyć, zobaczymy czy dostanę w domu "wychodne"...
Super, mam nadzieję, że się zobaczymy i zagramy.
Khamul pisze:Odnośnie plików, to cały czas wchodziłem tylko na tę stronę... https://bogowiewojny.wordpress.com/pliki/ Trochę zagmatwaną macie nawigację / ilość stron
Ja bym to nazwał nawet bałaganem :) Niestety jesteśmy w trakcie przeprowadzki i zmiany strony bogowiewojny.wordpress.com, to jeszcze chwilę potrwa. Pliki będą na gmboardgames.
Khamul pisze:Mam jeszcze pytanie, czy do każdej podstawki można dodać dodatkowego "flagowego" i na takich figurkach naklejać flagi np. z numerami dywizji / kolorami itp. Chyba wolałbym mieć karty poza planszą a nie na niej (psuje to klimat) a tak będzie to można ogarnąć?
Bez problemu, tu panuje dowolność. My będziemy stosować coś takiego, tylko kartki (naklejki) nie będą wystawać poza obrys podstawki:
Obrazek
Khamul pisze:Zamiast znaczników korpusów można zrobić podstawkę z jednym żołnierzem a pod spodem numer podstawki? Itp. pomysły...?
Na grupie beta testerów była wielka dyskusja o tym i każdy miał inny pomysł. My opublikujemy plik do wydruku na naklejki, ale każdy może oznaczać jak mu się podoba.
Khamul pisze:PS. Z ciekawości daliście komuś kto kompletnie nie znał zasad przepisy do zapoznania się z nimi tak, aby samodzielnie bez niczyjej pomocy spróbował zagrać?
Funkcjonowało to trochę inaczej. Na FB jest licząca kilkanaście osób grupa beta testerów. Oni mieli dostęp od początku do podręcznika i grali od pierwszej wersji zasad i przesyłało wszelkie swoje uwagi po grach testowych.
We Wrocławiu natomiast były osoby, które dostawały zasady i grały, z tym że pierwsza rozgrywka zawsze była z nami - oni też mówili czego nie rozumieli i to było poprawiane.

Na 100% będą nieścisłości, bo nie ma podręcznika bitewnego, żeby ich nie było, a ten jest w dodatku bardzo krótki i nie opisuje wszystkiego szczegółowo (tak też miało być).

Aha ogromna prośba - posty dotyczące samych zasad piszcie proszę w dziale FAQ.
spitamenes
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 10:43

Re: Bogowie wojny - Lee wrażenia i uwagi ogólne

Post autor: spitamenes »

Witam mam kilka pytań?
1. czy można szarżować konnicą na piechotę wroga.
2. czy będą oddziały marines?
3. czy możliwe będzie przygwożdżenie ogniem snajperów,baterii artylerii?(bo gdzieś czytałem że unioniści kiedyś tak wyeliminowali z walki baterię konfederatów.
4. gdzieś pisało że unia od początku tworzyła oddziały sniperów a konfederaci od 1863 czy będzie mieć to odzwierciedlenie w grze.
5. czy zastanawialiście się nad promocją tej gry w jednostkach armii USA stacjonujących u nas(była by to super promocja systemu i Polski :) ).
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bogowie wojny: Lee”