They Come Unseen (Osprey Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: They Come Unseen (Osprey Games)

Post autor: Raleen »

They Come Unseen

Mnie zaciekawił wydawca (przy okazji uzupełniania tytułu wątku o dane o wydawcy).
Wygląda podobnie jak znane wydawnictwo, ale to chyba co innego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: They Come Unseen (Osprey Games)

Post autor: LordDisneyland »

Wręcz przeciwnie, Raleen, to ten sam, znany i wyklinany za ceny Łosprej:
https://ospreypublishing.com/store/ospr ... mit=24&p=2
Na dodatek do prac nad grą zatrudnili podwodniaka! Prawdziwego! :)
https://theplayersaid.com/2016/08/15/in ... rey-games/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: They Come Unseen (Osprey Games)

Post autor: Raleen »

Brzmi bardzo ciekawie.

Może Jabu jakoś podpytam jak to jest z wydawaniem planszówek przez tę firmę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: They Come Unseen (Osprey Games)

Post autor: Herman »

Ja grałem taką pokazową partyjkę na poprzednim Essen, ale to trochę za mało, żeby się wypowiadać.

To "ten" Osprey jak najbardziej. W 2015 postanowili rozszerzyć profil wydawniczy o gry planszowe. Grałem w większość ich dotychczasowych produkcji, ale rewelki nie ma.

W zeszłym roku na Essen wydali właśnie TCU i The King is Dead (reedycja "Konig von Siam").
W tym roku wydali odświeżonego hiciora z minionej epoki - Escape from Colditz. Do tego kilka innych tytułów - Agamemnon, Let the eat the cake, Odins ravens, Santas Bag i coś tam jeszcze.

Generalnie wszystko jest świetnie wydane jeśli chodzi o jakość. Niestety same gry takie sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”