B-35 najbardziej rozbudowaną i poprawną grą?

Montano
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 grudnia 2007, 22:09
Lokalizacja: Kraków

B-35 najbardziej rozbudowaną i poprawną grą?

Post autor: Montano »

Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem i chciałbym zapytać o to co w temacie tegoż posta. Proszę o informacje i z góry dziękuję.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

A wystarczylo przepatrzec forum (dokladnie ten dzial) :)

Tutaj kilka ciekawych tematów odnosnie systemu :

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=137
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=117
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=294
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=305

Co do poszczególnych gier to mozesz sobie przeszukac ten dzial (raptem 5 stron).

A koledzy zaraz tutaj pewnie zasypia Cie tytulami zagranicznymi (wedlug nich duzo lepszymi) z którymi ja stycznosci nie mialem wiec sie nie wypowiadam.
Montano
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 grudnia 2007, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Montano »

Dzieki Gonzo. Ja wole Polskie gry. Latwiej jest mi zrozumiec zasady.:)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

No niby latwiej zrozumiec a i tak pozostaje wiele pytan :)
Ja tam z B-35 tylko tej walki ogniowej nie trawie ... :/

Tutaj artykul/recenzja na stronce (która zajmuje sie od strony technicznej - czyli wrzucanie nadsylanych mi tekstów itp.) o 1 edycji B-35.

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jesli chcesz krotkiej odpowiedzi to od strony poprawnosci najlepiej jak poczytasz recenzje DT, tak jak pisal Gonzo, i troche forum. Instrukcja do III edycji (wczesniejszych nie warto obecnie kupowac) jest dosc skladnie napisana, w tym sensie, ze scisle, nie ma luk itp. za to od strony historycznej szerego osob bedzie mialo zastrzezenia.

Nie okreslil bym B-35, jako najkompletniejszego i najbardziej rozbudowanego systemu. Moim faworytem jest w tym wzgledzie Waterloo.

Co do B-35, to mozesz jeszcze przejrzec moje recenzje Arnhem i Kasserine, tam tez powinienes znalezc sporo o zasadach systemu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Montano
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 grudnia 2007, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Montano »

Dzi?ki Raleen. Wiesz chetnie zagra?bym w Waterloo ale niestety nie posiadam. Narazie te? niezbyt duzo gra?em: Tannenberg, troche Bagration i Austerlitz(Noviny). Teraz chce kupic kilka gier z systemu B-35. Bo moja dziewczyny tez chce sie nauczyc gra?.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To przede wszystkim gratuluje dziewczyny. Ja zawsze mialem problem z przekonaniem plci przeciwnej do tego czym sie zajmuje :)

Cos dla siebie na pewno znajdziesz. Na forum jest o prawie wszystkich grach jakie sa u nas (i nie tylko u nas) do dostania, wiec jak mowi Biblia "szukajcie a znajdzieci" ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: JB »

Raleen pisze:Nie okreslil bym B-35, jako najkompletniejszego i najbardziej rozbudowanego systemu. Moim faworytem jest w tym wzgledzie Waterloo.
No raczej najkompletniejsze to ono nie jest. Brakuje tam dowodzenia.

Montano - niestety z gier polskich traktujacych o II Wojnie Swiatowej to niewiele jest do wyboru. I z mojego punktu widzenia sa to gry slabe. Trzeba jeszcze poczekac na dobra gre drugowojenna rodzimej produkcji. Popytaj w sklepach (na przyklad Diablosow, albo w Wargamerze, czy Rebelu), czy nie maja gier zachodnich z tlumaczona instrukcja. A Victory Lost jest ostatnio na topie. Roads to Leningrad jest w skali B-35 i wydaje sie o niebo lepsze. Fire in the Sky jest bardzo dobre (choc to inna skala, niz B-35, no i dalekowschodni teatr dzialan). Jak chcialbys cala wojne w Europie odegrac, to polecam Europe Engulfed (Wargamer daje polska instrukcje). Interesuje cie tylko II Wojna Swiatowa, czy gry z innych epok rowniez?
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Montano
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 grudnia 2007, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Montano »

Interesuje mnie IIWS ale te? okres napoleo?ski.
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: JB »

A jaka skala gier? Wolisz rozegrac jedna bitwe (Lipsk, Austerlitz, Gettysburg), czy raczej cala wojne 1805-1815, badz secesyjna?
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Nie polecam b-35, a juz szczegolnie na wciaganie w hobby dziewczyny :)

Polecalbym lzejsze tytuly - jesli lubisz skale makro to Europa Engulfed, operacyjna - Victory Lost, najnizsza - Combat Commander. Wszystkie z nich sa duzo bardziej grywalne od b-35, ladniejsze, szybciej mozna rozegrac zbilansowane starcie.

Z napoleonskich - peany na czesc Napoleon`s Triumph slyszalem, zerknij tutaj, doskonala strona o grze: http://www.simmonsgames.com/products/Au ... index.html
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Raleen pisze: Jesli chcesz krotkiej odpowiedzi to od strony poprawnosci najlepiej jak poczytasz recenzje DT, tak jak pisal Gonzo, i troche forum.
Recenzja (chociaz bardziej jest to analiza systemu) pierwszej edycji troche roz?wietli ci umysl, jezeli chodzi o niedostatki B-35. W tej chwili pisze analize II. edycji....
Raleen pisze: Instrukcja do III edycji (wczesniejszych nie warto obecnie kupowac) jest dosc skladnie napisana, w tym sensie, ze scisle, nie ma luk itp. za to od strony historycznej szerego osob bedzie mialo zastrzezenia.
:cool: Kazda pliszka swoj ogonek chwali....:wink:
Raleen pisze: Nie okreslil bym B-35, jako najkompletniejszego i najbardziej rozbudowanego systemu. Moim faworytem jest w tym wzgledzie Waterloo.
tak B35 jest bardzo nie kompletne i nie dopracowane......
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Montano
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 30 grudnia 2007, 22:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Montano »

Zdecydowa?em sie i juz zamówi?em na poczatek dwie gry. Tzn Falaise i El-Alamain.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No raczej najkompletniejsze to ono nie jest. Brakuje tam dowodzenia.

Na tej zasadzie to oczywiscie kazda gra kazdy moze uznac za niekompletna wedlug wlasnego uznania tego co uwaza ze powinno sie w niej znalezc. Nie o to chyba chodzi, bo to juz jest ocena samej instrukcji..

Ciag dalszy dyskusji o Waterloo, aktywacjach, wadach i zaletach roznych systemow, tutaj:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 9a7ad3f902
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Espada
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 16:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Espada »

A ja ci Montano serdecznie polece "Tygrysy w Sniegu".
Gra moim zdaniem jedna z najlepszych, jesli nie najlepsza z dotychczas wydanych w systemie b35 w ostatnich 3latach.
I graficznie, i merytorycznie, i nawet pod wzgledem grywalnosci jest super.
Wiadomo, zadna nie jest pozbawiona bledow ale jak dla mnie tychze bledow jest najmniej.
Pozdrawiam!!!
In Mare Via Tua!!!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”