[B-35] 34.0 JEDNOSTKI PANCERNE

Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

[B-35] 34.0 JEDNOSTKI PANCERNE

Post autor: DT »

Dokładnie rozchodzi mi się o podpunkt 34.1.3 który głosi Punkt [34.1.1] nie ma zastosowania jeżeli razem z piechotą, kawalerią lub artylerią na tym samym polu broni się jednostka pancerna lub posiadająca modyfikator pancerny.

{dla zrozumienia przytoczonego fragmentu podaję jeszcze podpunkt 34.1.1:
Jeżeli wśród jednostek atakujących nie umocnioną piechotę w wyjątkiem piechoty zmechanizowanej), kawalerię lub artylerię (z wyjątkiem artylerii samobieżnej), broniącą się w terenie czystym, znajduje sie oddział posiadający modyfikator pancerny w postaci czarnych gwiazdek na żetonie, o sile nie mniejszej niz 3 punkty to przy obliczaniu stosunku sił atakujący uzyskuje na swoją korzysc modyfikator odpowiadający liczbie posiadanych przez jednostkę czarnych gwiazdek. Jeżeli atakuje kilka jednostek posiadających modyfikator pancerny, uwzględnia się największy modyfikator}


w konfrontacji z tym tematem:

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 864#111864

punkt wydaje się zbyt naciągniety..... bo jakież możliwosci przeciwpancerne mają StuH 42 i Brummbar (zdawałoby się niezłe jednostki do wsparcia piechoty) wobec ataku T-34/76 czy Cromwelli?
a jak przebiegało by starcie np. SdKfz 222 vs. T-70 (już nie chciałem dawac czołgu sredniego ;D ) czy też BA-20 vs Panzer III albo Half Truck (nawiasem pisząc powinno by Half Track, bo to pojazd półgąsienicowy, a nie półciężarówka :rotfl: , no ale zacytowałem instrukcję :lol2: ) vs Puma -->> przyczym pierwszy z podanych pojazdów stoi z piechotą (czyli ją wspiera)...... :/
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 czerwca 2008, 13:30 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Motyw był taki przy ustalaniu tego, że w przypadku gdy jest jednostka pancerna w walce, to jednostki pancerne przeciwnika na niej właśnie koncentrują swój wysiłek. A gwiazdki miały właściwie symbolizować ckm. Cóż, kiedyś mi to wystarczało za wyjaśnienie, przyznaję, że dziś, gdy mam trochę większą wiedzę na ten temat (choć nadal oczywiście daleko mi do Ciebie Darku), nie w pełni by mnie to zadowalało.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”