Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 21 listopada 2017, 14:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: AAR-HPS-Chickasaw Bayou
PostNapisane: poniedziałek, 4 czerwca 2012, 18:22 
General

W grach secesyjnych musi mieć bardzo dużo tej masy. Generalnie grając z AI nabywa się tylko złych nawyków bo przechodzą przy tym rzeczy, które z normalnym graczem - nawet średnim - nie mają szansy się udać albo są conajmniej bardzo ryzykowne.

PostNapisane: wtorek, 5 czerwca 2012, 18:58 
Capitaine

Ostatnio właśnie tak sobie pogrywałem w Gettysburg. Pierwsza misja to starcie kawalerii Armii Północnej Virginii z Kawalerią Unii, a później piechotą. Zacząłem bez jakiegoś rysu historycznego (Gettysburg wiadomo, ale tego starcia nie znałem). Wypchnąłem do przodu moją kawalerię rozbiłem całą kawalerię Unii i starłem się z piechotą federalną, przed, którą oczywiście uległem, ale kosztem moim zdaniem niewielkich strat (choć diabli wiedzą, czy to niewielkie, jak się ma w planach kampanie kontynuować).

Potem przejrzałem rys historyczny. Nie dość, że bitwa ta zakończyła się remisem ze wskazaniem, była mniej zacięta niż moja, to toczyła się w zupełnie innym miejscu (w miejscu, gdzie ja potem rozstawiłem moją linię obrony, gdy przybyły posiłki). Historycznie to Unia atakowała, a ja się broniłem bardziej. Niestety zapomniano mi o tym powiedzieć, a AI nie zrobiło niczego by mnie przekonać, że źle gram.

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/

PostNapisane: poniedziałek, 10 lipca 2017, 16:01 
Général de Division Commandant de place

runnersan napisał(a):
Ostatnio właśnie tak sobie pogrywałem w Gettysburg. Pierwsza misja to starcie kawalerii Armii Północnej Virginii z Kawalerią Unii, a później piechotą. Zacząłem bez jakiegoś rysu historycznego (Gettysburg wiadomo, ale tego starcia nie znałem). Wypchnąłem do przodu moją kawalerię rozbiłem całą kawalerię Unii i starłem się z piechotą federalną, przed, którą oczywiście uległem, ale kosztem moim zdaniem niewielkich strat (choć diabli wiedzą, czy to niewielkie, jak się ma w planach kampanie kontynuować).

Potem przejrzałem rys historyczny. Nie dość, że bitwa ta zakończyła się remisem ze wskazaniem, była mniej zacięta niż moja, to toczyła się w zupełnie innym miejscu (w miejscu, gdzie ja potem rozstawiłem moją linię obrony, gdy przybyły posiłki). Historycznie to Unia atakowała, a ja się broniłem bardziej. Niestety zapomniano mi o tym powiedzieć, a AI nie zrobiło niczego by mnie przekonać, że źle gram.

Napisz że chodziło pewnie o Brandy Station z 9 czerwca 1863.

PostNapisane: poniedziałek, 10 lipca 2017, 19:45 
Capitaine

Tak, pierwsza bitwa kampanii to Brandy Station.
Grając później z człowiekiem już zupełnie inaczej bitwa wyglądała. Może też dlatego, że ja wiedziałem, że to głupi pomysł żeby atakować, a przeciwnik też wybił mi z głowy zabawę kawalerzystami, skutecznie wykorzystując siły, których AI wykorzystać dobrze nie potrafiło.

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/

PostNapisane: poniedziałek, 10 lipca 2017, 19:49 
General

Brandy Station jest też mocno losowe. W każdej rozgrywce po pierwsze trochę inaczej są rozstawione siły obu stron a po stronie Unii bardzo mocno zmieniają się godziny odblokowania kolejnych jednostek.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]